Nosek měl asistenci, výhru ale v prodloužení nakonec slavil Montreal

• 8
Hokejisté Vegas měli ve třetím pokračování semifinále play off NHL na ledě Montrealu střeleckou převahu a i díky asistenci uzdraveného navrátilce do sestavy Tomáše Noska hned dvakrát vedli, přesto nakonec odcházeli poraženi. Vítězství 3:2 po prodloužení a vedení v sérii 2:1 na zápasy Canadiens zařídil druhou trefou večera v 73. minutě útočník Josh Anderson.

Zdravotní potíže připravily českého útočníka Vegas Tomáše Noska celkově o třináct zápasů play off. Po dvou startech z úvodní série proti Minnesotě (výsledek série 4:3 na zápasy), vynechal souboj s Coloradem (4:2 na zápasy) a zpátky do akce se vrátil až ve třetím pokračování semifinále proti Montrealu. 28letý urostlý centr (15:24, 0+1, -1, 2 střely) zaujal svůj tradiční post ve čtvrté formaci a hned se dokázal prosadit i bodově.

Golden Knigths měli na ledě soupeře střeleckou převahu 45:27 a v řádné hrací době dvakrát odskočili do vedení. V 24. minutě se jako první prosadil Nicolas Roy, jenž těžil z hrubky v rozehrávce od Erica Staala. Vyrovnáno však bylo ještě ve stejné minutě poté, co nováček Canadiens Cole Caufield proměnil samostatný únik.

Bodování play off NHL

Druhý trhák Vegas zařídil na začátku třetí třetiny obránce Alex Pietrangelo, jemuž přihrával zmiňovaný Nosek. Stav 1:2 hosté udrželi až do 59. minuty, kdy se osudovou chybou provinil brankář Marc-Andre Fleury. Při snaze o rozehrávku za bránou se mu zamotal puk mezi betony a vykopl jej přesně k volnému Joshi Andersonovi - 2:2.

Utkání se tak přehouplo do prodloužení, v jehož třinácté minutě najížděli na Fleuryho hned dva útočníci domácích. Artturi Lehkonen se zachoval týmově a předložil puk Andersonovi, který svou druhou trefou večera rozhodl.

Výsledek semifinále play off:

Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights 3:2P (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Branky: 23:54 Caufield (Suzuki), 58:05 J. Anderson, 72:53 J. Anderson (Byron, Lehkonen) - 23:16 N. Roy, 42:22 Pietrangelo (Pacioretty, Nosek). Rozhodčí: Lee, O'Rourke – Pancich, Smith. Diváci: 3500. Stav série: 2:1

Montreal Canadiens Price (Allen) – Chiarot, S. Weber (C), Edmundson, Petry, E. Gustafsson, Merrill – Lehkonen, Danault, Gallagher (A) – Toffoli, Suzuki, Caufield – Byron (A), Kotkaniemi, J. Anderson – Armia, E. Staal, Perry.

Vegas Golden Knights M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Pietrangelo (A), McNabb, Theodore, Holden, Whitecloud – Pacioretty, Tuch, Mark Stone (C) – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, N. Roy, Kolesar – W. Carrier, Nosek, Reaves.