Tomáš Nosek z Vegas hrozí za brankou St. Louis, gólman Jordan Binnington je v...

Tomáš Nosek z Vegas hrozí za brankou St. Louis, gólman Jordan Binnington je v pohotovosti. | foto: AP

Hertl se vrátil do akce dvěma body, stejnou bilanci měl i Nosek

• 13
Hokejový útočník Tomáš Hertl se po absenci kvůli koronavirovému protokolu vrátil do sestavy San Jose a hned dvěma body (1+1) přispěl k triumfu 6:0 nad Anaheimem. Stejnou bilanci si v pátek v NHL odnesl i útočník Vegas Tomáš Nosek, jenž s týmem slavil výhru 5:4 po prodloužení nad St. Louis.

Po šesti vynechaných duelech prožil v pátek centr Tomáš Hertl (15:58, 1+1, +1, 1 střela) vydařený návrat. U triumfu San Jose 6:0 nad domácím Anaheimem se blýskl dvěma body za gól a asistenci. Shodný zápis do statistik si odnesl i Švýcar Timo Meier, jenž se rovněž vrátil z marodky, a ještě o bod lepší bilanci pak měl útočník Kevin Labanc (1+2).

Hertl se své sedmé branky sezony dočkal už v 8. minutě duelu, když ranou z první z pravého kruhu využil přesilovou hru. Ve třetí třetině ještě asistoval u v pořadí čtvrté gólové akce Sharks v podání Meiera.

Gólman Devan Dubnyk na čisté konto potřeboval 34 zákroků. V tabulce Západní divize tak Sharks přeskočili právě své poslední soupeře Ducks a přenechali jim poslední příčku. Podílel se na tom i český obránce Radim Šimek (17:22, +2).

Trefil se hned v úvodním startu sezony, následně ale přišla čtrnáctizápasová série bez vyprodukovaného bodu navíc proložená únorovou absencí kvůli koronavirovému protokolu stejně jako v případě výše zmiňovaného Tomáše Hertla. Zlom přinesl až páteční duel na ledě St. Louis, proti kterému se Tomáš Nosek blýskl gólem a asistencí.

Centr čtvrté řady Vegas (13:37, 1+1, +1, 4 střely) měl velký podíl na cenné výhře 5:4 po prodloužení. V 31. minutě po skvělém pasu obránce Dylana Coghlana zakončoval z prostoru před bránou, Golden Knights tak vedli 3:1.

Po následném snížení Vladimira Tarasenka a využitých přesilovkách Zacha Sanforda a Davida Perrona ze třetí třetiny se ale domácí Blues radovali z obratu. V 52. minutě se ovšem znova ukázal Nosek, když asistoval u trefy na 4:4 od beka Aleca Martineze. V následném prodloužení pak z přesilovky rozhodl Reilly Smith.

Hokejisté Edmontonu uzavřeli svou třízápasovou domácí sérii proti Ottawě dalším triumfem. Na výsledky 3:2 a 7:1 navázali pro změnu po skóre 6:2. Opět řádili elitní dva hráči tabulky ligové produktivity, druhý Leon Draisaitl (v zápase 1+1, celkově 29 zápasů - 44 bodů) a vedoucí Connor McDavid (1+2), jenž již překonal hranici pěti desítek zápisů (29 zápasů - 51 bodů, 17+34).

Za posledních 25 let poznala historie NHL jen pět dalších borců, kteří dokázali vyprodukovat pět desítek bodů rychleji než současný kapitán Edmontonu, byli to Mario Lemieux, Jaromír Jágr, Sidney Crosby, Peter Forsberg a Ron Francis.

Ve skvělých výkonech pokračuje Minnesota, naposledy nedala výsledkem 4:0 šanci Arizoně. Na nedávnou nulu finského nováčka Kaapo Kähkönena proti Vegas tentokrát navázal Cam Talbot, jenž zastavil všech 25 ran Coyotes. Svým premiérovým hattrickem v NHL se blýsl průběžný lídr bodování nováčků Kirill Kaprizov.

Výsledky:

Colorado Avalanche - Los Angeles Kings 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 29:18 Rantanen (Graves, D. Toews), 58:37 MacKinnon (Rantanen). Rozhodčí: Peel, Chmielewski – Gibbons, Flemington.

Colorado Avalanche Grubauer (Miska) – Girard, MacDonald, D. Toews, Graves, Pateryn, Renouf – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Saad – Donskoi, Jost, Ničuškin – O'Connor, Bellemare, Calvert.

Los Angeles Kings Petersen (Grosenick) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Björnfot, S. Walker, MacDermid – D. Brown, Kopitar (C), A. Kempe – J. Carter (A), Vilardi, Athanasiou – T. Moore, Lizotte, Luff – Wagner, Amadio, Grundström.

Edmonton Oilers - Ottawa Senators 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Branky: 00:10 McDavid (Draisaitl, Yamamoto), 13:45 Barrie (McDavid), 33:55 Nurse (P. Russell), 38:50 Draisaitl (McDavid, Barrie), 45:05 Ennis (Nugent-Hopkins), 55:48 Haas (Ennis, A. Larsson) - 03:06 Chabot (N. Zajcev, Watson), 29:19 B. Tkachuk (Stützle, Batherson). Rozhodčí: Joannette, Markovic – Murchison, Mills.

Edmonton Oilers M. Smith (Koskinen) – Nurse (A), Barrie, Lagesson, A. Larsson, Jones, Bear – Draisaitl (A), McDavid (C), Yamamoto – Ennis, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – D. Shore, Khaira, P. Russell – Neal, Haas, Chiasson.

Ottawa Senators Daccord (M. Murray) – Chabot (A), N. Zajcev, Reilly, Zub, Wolanin, Gudbranson (A) – B. Tkachuk (A), Tierney, Co. Brown – N. Paul, Norris, Dadonov – Stützle, Anisimov, Batherson – C. Bishop, Dzingel, Watson.

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Branky: 07:57 Hertl (Burns, Meier), 20:37 E. Kane (Burns, Labanc), 45:58 E. Karlsson (Labanc, Couture), 48:03 Meier (Nieto, Hertl), 49:16 Labanc (E. Kane), 55:03 Händemark. Rozhodčí: Rehman, Walsh – Gawryletz, Gawryletz.

Anaheim Ducks Gibson (50. R. Miller) – Fowler (A), Hakanpää, Mahura, Shattenkirk, B. Hutton, Ja. Larsson – Comtois, Getzlaf (C), Rakell – Zegras, Henrique, Silfverberg (A) – Jones, Lundeström, Heinen – D. Grant, Steel, Deslauriers.

San Jose Sharks Dubnyk (M. Jones) – Ferraro, Burns, Knyžov, E. Karlsson, R. Šimek, Vlasic – E. Kane, Couture (C), Labanc – Nieto, Hertl (A), Meier – Kellman, Gambrell, Donato – Händemark, Marleau (A), Gabriel.

Minnesota Wild - Arizona Coyotes 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)

Branky: 45:47 Kaprizov (Zuccarello, Spurgeon), 48:10 Kaprizov (Bjugstad, Dumba), 59:01 Brodin (Zuccarello), 59:11 Kaprizov (Zuccarello, Soucy). Rozhodčí: Hebert, Lee – Galloway, Toomey.

Minnesota Wild Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – Zuccarello, V. Rask, Kaprizov – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Fiala, Hartman, Parise (A) – Bjugstad, Bonino, Sturm.

Arizona Coyotes Hill (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Hjalmarsson (A), Oesterle – Garland, Schmaltz, Crouse – Pitlick, Dvorak, Keller – Kessel, Jo. Larsson, Fischer – Hayden, Chaput, Brassard (A).

St. Louis Blues - Vegas Golden Knights 4:5P (0:2, 2:1, 2:1 - 0:1)

Branky: 25:14 R. O'Reilly (Faulk, Sanford), 33:36 Tarasenko (Blais, Bortuzzo), 44:53 Sanford (Hoffman, Kyrou), 50:40 Perron (B. Schenn, Tarasenko) - 14:48 Mark Stone (Stephenson, Pacioretty), 15:29 Marchessault (R. Smith), 30:12 Nosek (Coghlan, N. Roy), 51:27 Martinez (Theodore, N. Roy), 62:38 R. Smith (Marchessault, Martinez). Rozhodčí: O'Rourke, Pochmara – Gawryletz, Marquis.

St. Louis Blues Binnington (Husso) – Faulk, Krug, Scandella, Dunn, Bortuzzo, Mikkola – Tarasenko (A), R. O'Reilly (C), Kyrou – Perron, B. Schenn (A), Hoffman – Blais, Sundqvist, Sanford – MacEachern, Joshua, Clifford.

Vegas Golden Knights M.-A. Fleury (Thompson) – Theodore, Martinez, Whitecloud, Hague, Coghlan, McNabb – Mark Stone (C), Stephenson, Pacioretty – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault (A) – Tuch, Glass, N. Roy – Reaves, Nosek, Kolesar.

2.Vegas5640214191:12482
3.Minnesota5635516181:16075