Ryan Lindgren z NY Rangers (vlevo) a David Pastrňák z Bostonu v souboji | foto: AP

Pastrňák asistoval u dvou gólů, Boston ale znovu schytal debakl

• 25
Den po vysoké prohře 2:7 od Islanders hokejisté Bostonu v NHL opět narazili. Proti dalšímu newyorskému celku Rangers v pátek padli pro změnu 2:6. U obou branek Bruins asistoval David Pastrňák, jednu přihrávku měl obránce Jakub Zbořil.

Po děsivé třetí třetině s Islanders, kdy pětkrát inkasovali a nakonec tak padli 2:7, nastoupili hokejisté Bostonu hrající bez zraněných českých útočníků Davida Krejčího a Ondřeje Kašeho pro změnu proti Rangers a byla z toho další vysoká porážka.

Bodování NHL

Za Blueshirts na ledě Madison Square Garden u pátečního triumfu 6:2 řádil hlavně tříbodový Ryan Strome (1+2), další útočník Chris Kreider navázal na hattrick z minulého duelu proti Philadelphii bilancí 1+1. Centr Filip Chytil po zranění ruky už trénuje s týmem v sestavě ale dále chyběl, to obránce Libor Hájek (18:02, +2, 2 střely) si vylepšil svou bilanci +/-.

U obou gólových akcí Bruins asistoval David Pastrňák (17:40, 0+2, +1, 4 střely). V 25. minutě po parádní souhře celé první formace zakončoval do odkryté brány Patrice Bergeron, v 48. minutě pak po Pastrňákově dělovce skóre uzavíral Brad Marchand dorážkou z brankoviště. Přihrávku si u dané akce zapsal i obránce Jakub Zbořil (17:31, 0+1, +/-: 0).

Souboj Minnesoty s Los Angeles proti sobě postavil dva rozjeté týmy. Po výsledku 3:1 se z prodloužení vítězné série radovali domácí Wild, pro které to byl pátý navazující triumf. Kings naopak ukončili svou šňůru na šesti výhrách.

Poprvé od 2. února se v bráně Minnesoty objevila jednička Cam Talbot. Po absenci kvůli koronavirovému protokolu zastavil 27 z 28 střel soupeře a o čisté konto přišel až v samém závěru, když v 58. minutě výsledek korigoval Jeff Carter. Wild rozhodli už v první třetině, kdy skórovali Kirill Kaprizov, Nick Bjugstad a Joel Eriksson Ek.

Centr Nazem Kadri byl s bilancí gólu a dvou asistencí u všech branek Colorada při výhře 3:2 na ledě Arizony. Domácí se prosadili až v samém závěru řádné hrací doby, když třígólovou ztrátu tentokrát jen zkorigovali v 59. a 60. minutě Phil Kessel s Drakem Caggiulou. V předešlých dvou startech totiž Coyotes ze stejné situace ještě dokázali zvítězit, když dvakrát za sebou otočili nepříznivý vývoj z 0:3 na 4:3 proti Anaheimu.

Výsledky:

Arizona Coyotes - Colorado Avalanche 2:3 (0:0, 0:1, 2:2)

Branky: 58:24 Kessel (Dvorak, Chychrun), 59:07 Caggiula (Garland, Kessel) - 21:43 Rantanen (Kadri, MacKinnon), 46:04 Burakovsky (Kadri, Rantanen), 51:00 Kadri (Makar). Rozhodčí: Hebert, MacDougall – Kovachik, Gawryletz.

Arizona Coyotes Hill (Raanta) – Ekman-Larsson (C), Ljubuškin, Chychrun, Goligoski, Oesterle, Hjalmarsson (A) – Brassard (A), Schmaltz, Keller – Garland, Dvorak, Kessel – Crouse, Jo. Larsson, Pitlick – Caggiula, Chaput, Fischer.

Colorado Avalanche Miska (Werner) – Makar, D. Toews, Girard, Graves, MacDonald, Byram – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Donskoi, Kadri, Saad – Ničuškin, Compher, Burakovsky – Jost, Bellemare, Calvert.

New York Rangers - Boston Bruins 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Branky: 13:16 J. Gauthier (R. Lindgren), 22:32 R. Strome (Lafreniere, Kreider), 38:52 Blackwell (Fox, R. Strome), 39:04 Kreider (R. Strome), 41:45 Bučněvič (Fox, R. Lindgren), 43:43 Brodzinski (Brodzinski, Br. Smith) - 24:02 Bergeron (Pastrňák, Marchand), 47:51 Marchand (Pastrňák, J. Zbořil). Rozhodčí: Peel, O’Donell – Sericolo, Knorr.

New York Rangers A. Georgijev (Šesťorkin) – R. Lindgren, Fox, K'A. Miller, Br. Smith, J. Johnson, Hájek – Lafreniere, Zibanejad (A), Bučněvič – Kreider (A), R. Strome, Blackwell – Di Giuseppe, B. Howden, J. Gauthier – Lemieux, Rooney, Brodzinski.

Boston Bruins T. Rask (Halák) – Vaakanainen, McAvoy, J. Zbořil, Carlo, J. Moore, Clifton – Marchand (A), Bergeron (C), Pastrňák – N. Ritchie, Coyle, C. Smith – Bjork, Studnicka, DeBrusk – Frederic, Kuraly, Wagner.

Minnesota Wild - Los Angeles Kings 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Branky: 12:33 Kaprizov (Brodin, Zuccarello), 14:31 Bjugstad (Suter, Spurgeon), 15:36 J. Eriksson Ek (Greenway, Fiala) - 57:10 J. Carter (Athanasiou, Vilardi). Rozhodčí: McIsaac, Dunning – Galloway, Gibbons.

Minnesota Wild Talbot (Kähkönen) – Suter (A), Spurgeon (C), Brodin, Dumba, Soucy, Cole – Greenway, J. Eriksson Ek, Fiala – Kaprizov, V. Rask, Zuccarello – Parise (A), Hartman, M. Foligno – Sturm, Bonino, Bjugstad.

Los Angeles Kings Quick (Petersen) – Doughty (A), Määttä, Björnfot, Roy, MacDermid, Walker – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – A. Kempe, Vilardi, J. Carter (A) – Grundström, Lizotte, Moore – Athanasiou, Amadio, Wagner.

2.Vegas5640214191:12482
3.Minnesota5635516181:16075