Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Pastrňák s Krejčím gólově táhli Boston, trefili se i Hertl a Rutta

  0:52aktualizováno  9:56
Dvakrát skóroval nejlepší střelec NHL David Pastrňák na Floridě. Za Boston, který vyhrál 4:2, se trefil i další český hokejista David Krejčí a bilanci ještě dozdobil gólovou přihrávkou. Branky slavili i Tomáš Hertl ze San Jose a Jan Rutta. Jeho tým Tampa Bay však podlehl 2:5 Washingtonu, za který asistovali Jakub Vrána a Radko Gudas.
David Pastrňák z Bostonu slaví gól proti Floridě.

David Pastrňák z Bostonu slaví gól proti Floridě. | foto: Reuters

Boston, který prohrál předchozích pět utkání, vedl na Floridě už ve 28. minutě 3:0. Krejčí asistoval u úvodní branky zápasu, kterou vstřelil Jake DeBrusk, poté zvýšil střelou od modré čáry. „Hráli excelentně,“ pochválil trenér Bostonu Bruce Cassidy členy druhé formace, kterou vede Krejčí. „Získávali puky, vytvářeli si šance a táhli náš útok. I proto jsme vyhráli.“

David Krejčí z Bostonu slaví gól.
David Pastrňák z Bostonu nepřekonal brankáře Floridy Sergeje Bobrovského.
David Pastrňák slaví gól obklopen svými parťáky z Bostonu.

Třetí gól přidal Pastrňák v přesilové hře, kdy po pasu Brada Marchanda zakončil akci do prázdné branky. „Koukli jsme s Marchym na sebe, takže jsem byl připravený na skvělou přihrávku,“ vykládal Pastrňák, který během série proher Bostonu skóroval jen jednou. „Šance jsme si vytvářeli, ale nepadalo nám to. Bylo to trochu frustrující, takže jsem rád, že jsme se tentokrát prosadili.“

Florida zdramatizovala zápas dvěma trefami v poslední třetině, ale Pastrňák zpečetil výhru v power play střelou od červené čáry. Má teď na kontě 28 gólů a upevnil si vedení v tabulce střelců NHL před Jackem Eichelem z Buffala (23).

Tampa Bay doma proti Washingtonu nezačala šťastně, inkasovala po špatné rozehrávce Rutty. Český obránce trefil do brusle spoluhráče Ondřeje Paláta, který kolem něho projížděl u zadního mantinelu, a puk se odrazil přímo před branku k osamocenému Nicklasi Bäckströmovi. Švéd šancí nepohrdl. „Bylo to nešťastné, ale musíte to hodit za hlavu. Stalo se to na začátku zápasu a měli jsme ještě dost času, abychom se zápasem něco udělali,“ komentoval situaci Rutta.

Bodování NHL

Tampa Bay vyrovnala, ale Washington i díky asistenci Radka Gudase v úvodu třetí třetiny odskočil slepenými góly na 3:1. Rutta odčinil chybu v 52. minutě, kdy si sjel do pravého kruhu na přihrávku a snížil. „Už jsem měl šance i v minulých zápasech a konečně to tam prošlo,“ radoval se Rutta, který se v NHL radoval z gólu po roce a poprvé od přestupu z Chicaga.

Radko Gudas z Washingtonu (vlevo) si hledí Ondřeje Paláta z Tampy.
Jan Rutta z Tampy (uprostřed) dal gól, který oslavují Victor Hedman a Alex...

Už za 63 sekund ale zvýšil T.J. Oshie, jemuž asistoval Jakub Vrána, a Tom Wilson uzavřel skóre trefou při power play do prázdné branky. „Výsledek je trochu hořký, ale jdeme správným směrem a zlepšujeme se. První dvě třetiny jsme hráli dobře. Je ale škoda, že se nám nedařilo více nahazovat puky na branku. Hráče jsme před ní měli, mohli jsme mít další šance z dorážek,“ dodal Rutta. 

San Jose porazilo Vancouver 4:2. Tomáš Hertl otevřel v polovině úvodní třetiny skóre, když se trefil zblízka po hezké přihrávce Joea Thorntona. Další gól padl až ve 48. minutě, ve které zvýšil Timo Meier. 

Tomáš Hertl a Joe Thornton emotivně slaví gól San Jose.

Zbývající dvě branky vstřelilo San Jose do prázdné branky při power play poté, co Vancouver snížil na rozdíl jednoho gólu. V dresu vítězů odehrál jubilejní tisící zápas Marc Edouard Vlasic a stal se 17. obráncem v historii soutěže, který si připsal tolik startů v jednom klubu.

San Jose prohrálo předchozích šest utkání a teď zvítězilo poprvé pod novým trenérem Bobem Boughnerem. Kouč, který nahradil ve středu odvolaného Petera DeBoera, si odbyl debut minule při prohře 3:6 s New York Rangers.

„Tentokrát jsme hráli mnohem lépe,“ chválil Hertl. „Bylo příjemné, že jsme vedli, to se nám v sezoně často nestalo. Měli jsme i další šance a mohli jsme mít větší náskok. Od druhé třetiny jsme trochu ubrali, ale (brankář) Dell nás podržel. Závěr už byl trochu divoký, ale ustáli jsme to. Teď je potřeba, bychom před Vánoci udělali nějakou šňůru výher.“

Po sedmi navazujících triumfech pod vedením nového kouče Geoffa Warda hokejisté Calgary narazili na přemožitele. Carolina si z ledu kanadského celku v sobotu odvezla dva body po výhře 4:0. Gólman domácích David Rittich kryl 27 z 30 střel, na místo odpočívajícího Petra Mrázka čistým kontem zazářil James Reimer.

První hvězdou zápasunemohl být zvolen nikdo jiný než brankář hostů. Na své druhé čisté konto sezony a 23. kariéry potřebovala týmová dvojka celkově 32 zákroků. Svým bezchybným výkonem se tak zasloužil o ukončení vítězné série Flames, která trvala sedm duelů.

Nulu dlouho bránil i domácí David Rittich, jenž nakonec utkání zakončil s bilancí 27 zákroků proti 30 střelám. Zlomový moment nabídla 33. minuta, kdy otevřel skóre zakončením do odkryté části brány Brock McGinn. Domácí trenéři si vzali výzvu a nechali situaci prověřit u videa, to však nepotvrdilo ofsajd a Hurricanes tak kromě vedení potěšila i přesilovka. Z ní pak náskok dokázali navýšit, prosadil se po washingtonském Johnu Carlsonovi druhý nejproduktivnější bek ligy Dougie Hamilton.

Třetí třetinu si pak podmanil útočník Warren Foegele, jenž se dvakrát prosadil při hře v oslabení. Nejprve v 56. minutě z dorážky překvapil Ritticha a v 60. minutě zamířil i do prázdné klece. Výsledek slavil i Martin Nečas (13:18, +/-: 0), zklamaný naopak do kabin s Rittichem odcházel i Michael Frolík (10:16, -1).

Ondřej Kaše pomohl Anaheimu v rozstřelu proměněným nájezdem k výhře 4:3 nad New York Rangers. Český útočník uspěl v situaci, kdy musel skórovat, aby zápas pokračoval, a bekhendovým blafákem překonal Henrika Lundqvista. V následujícím kole rozhodl Jacob Silfverberg svou druhou trefou v zápase. Kalifornský klub měl namále i v základní hrací době, ve které prohrával 0:2 a vyrovnal na 3:3 až v předposlední minutě.

Anthony Duclair zkompletoval v prodloužení hattrick, kterým rozhodl o výhře Ottawy 4:3 nad Columbusem. St. Louis prohrávalo ještě ve 45. minutě s Chicagem 0:3, ale obhájce titulu otočil zápas a zvítězil 4:3. Dočasný trenér New Jersey Alain Nasreddine se dočkal první výhry až v šestém utkání. Jeho svěřenci uspěli na ledě Arizony 2:1.

Výsledky NHL:

NHL
15. 12. 2019 1:00
Tampa Bay Lightning Tampa Bay Lightning : Washington Capitals Washington Capitals 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)
Góly:
25:45 B. Point (Killorn, Kučerov)
51:16 Rutta (Killorn, Gourde)
Góly:
06:42 Bäckström
41:58 Eller (Pánik, Orlov)
42:43 Hathaway (Leipsic, Gudas)
52:19 Oshie (J. Vrána, Kuzněcov)
59:21 T. Wilson (Oshie, Bäckström)
Sestavy:
Vasilevskij (McElhinney) – Hedman (A), Rutta, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, Shattenkirk – Palát, B. Point, Kučerov – Killorn, Cirelli, Stamkos (C) – Maroon, Paquette, Gourde – Verhaeghe, Stephens, Joseph.
Sestavy:
Samsonov (Holtby) – Kempný, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas – Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie – Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Dowd, Hathaway.

Rozhodčí: Charron, O ́Halloran – Cherrey, Suchánek

Počet diváků: 19.092

NHL
15. 12. 2019 1:00
Florida Panthers Florida Panthers : Boston Bruins Boston Bruins 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)
Góly:
42:46 Pysyk (Ekblad, Yandle)
49:13 Yandle (Trocheck, Ekblad)
Góly:
14:41 DeBrusk (McAvoy, Krejčí)
23:14 Krejčí (DeBrusk, J. Moore)
27:30 Pastrňák (Marchand, Krug)
57:50 Pastrňák (Marchand, Bergeron)
Sestavy:
Bobrovskij (Driedger) – Ekblad (A), Weegar, Strålman, Yandle, Brown, Matheson, Pysyk – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Connolly, Trocheck (A), Hoffman – Malgin, Acciari, Vatrano – Sceviour, B. Boyle.
Sestavy:
Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, Grzelcyk, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand (A) – Backes, Krejčí, DeBrusk – Bjork, Coyle, Heinen – Wagner, Kuraly, Nordström.

Rozhodčí: Luxmore, Kozari – Nagy, Tobias

Počet diváků: 15 157

NHL
15. 12. 2019 4:00
San Jose Sharks San Jose Sharks : Vancouver Canucks Vancouver Canucks 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)
Góly:
10:50 Hertl (J. Thornton)
47:09 Meier (E. Kane, E. Karlsson)
58:39 E. Kane (Couture, Goodrow)
59:52 Couture (Vlasic)
Góly:
47:57 Virtanen (Gaudette, Ch. Tanev)
59:32 Horvat (Q. Hughes, Boeser)
Sestavy:
Dell (M. Jones) – Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Burns, Ferraro, Heed – E. Kane, Couture, Meier – Hertl, J. Thornton, Labanc – Marleau, Goodrow, Blichfeld – Sörensen, Gregor, M. Karlsson.
Sestavy:
Markström (DiPietro) – T. Myers, Ch. Tanev, Jo. Benn, Stecher, Q. Hughes, Chatfield – Pearson, Horvat, Leivo – J. T. Miller, E. Pettersson, Virtanen – Roussel, Gaudette, Boeser – Schaller, Beagle, B. Sutter.

Rozhodčí: Lee, Dwyer – Shewchyk, Gibbons

Počet diváků: 16.242

NHL
15. 12. 2019 1:00
Montreal Canadiens Montreal Canadiens : Detroit Red Wings Detroit Red Wings 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly:
59:14 Tatar (S. Weber, Armia)
Góly:
03:21 Bertuzzi (D. Larkin, Green)
47:43 Green (Athanasiou, Filppula)
Sestavy:
Price (Ch. Lindgren) – S. Weber, Chiarot, Petry, Kulak, C. Fleury, O. Leskinen – Gallagher, Danault, Tatar – Armia, Domi, Lehkonen – Weal, Suzuki, Cousins – Barber, N. Thompson, Poehling.
Sestavy:
J. Bernier (Comrie) – Green, Nemeth, Hronek, Daley, Ericsson, Biega – Bertuzzi, D. Larkin, Fabbri – Zadina, Filppula, Mantha – Athanasiou, Glendening, Helm – Perlini, Ehn, Erne.
NHL
15. 12. 2019 1:00
Minnesota Wild Minnesota Wild : Philadelphia Flyers Philadelphia Flyers 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly:
06:16 Parise (Fiala, Donato)
07:51 E. Staal (Brodin, Suter)
29:47 E. Staal
57:46 Soucy (Brodin)
Góly:
01:34 J. van Riemsdyk (Frost)
Sestavy:
Stalock (Kähkönen) – Dumba, Suter (A), Soucy, Brodin, Menell, Hunt – Zuccarello, E. Staal (A), Zucker – Fiala, Donato, Parise (A) – Kunin, J. Eriksson Ek, Greenway – Hartman, V. Rask, M. Foligno.
Sestavy:
Hart (Elliott) – Niskanen, Provorov, Braun, Sanheim, P. Myers, Gostisbehere – Voráček, Couturier (A), Giroux (C) – Farabee, K. Hayes (A), Laughton – Pitlick, Frost, J. van Riemsdyk – Stewart, M. Vorobjov, D. Kaše.

Rozhodčí: St. Pierre, Brenk – Alphonso, Gawryletz

Počet diváků: 17 140

NHL
14. 12. 2019 22:08
Calgary Flames Calgary Flames : Carolina Hurricanes Carolina Hurricanes 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)
Góly:
Góly:
32:35 B. McGinn (Martinook, J. Gauthier)
33:40 D. Hamilton
55:05 Foegele (Martinook, Pesce)
59:58 Foegele (T. Teräväinen)
Sestavy:
Rittich (Talbot) – R. Andersson, Giordano, Hamonic, Hanifin, Mi. Stone, Brodie, Kylington – Mangiapane, E. Lindholm, Tkachuk – Backlund, Monahan, Dubé – J. Gaudreau, D. Ryan, Lucic – Frolík, Jankowski, Rieder.
Sestavy:
Reimer (Mrázek) – D. Hamilton, Slavin, Pesce, Edmundson, Gardiner, H. Fleury – Foegele, J. Staal, Svečnikov – T. Teräväinen, Aho, Niederreiter – Nečas, Wallmark, Dzingel – J. Gauthier, Martinook, B. McGinn.

Rozhodčí: Meier, MacDougall – Driscoll, Knorr

Počet diváků: 18 853

NHL
15. 12. 2019 0:30
Nashville Predators Nashville Predators : Dallas Stars Dallas Stars 1:4 (0:0, 1:4, 0:0)
Góly:
21:04 Watson (Hamhuis, Fabbro)
Góly:
24:46 Comeau (Dickinson, Lindell)
26:40 Hintz (Dowling, Radulov)
32:18 Oleksiak (Radulov, Seguin)
36:09 Cogliano
Sestavy:
Rinne (Saros (A)) – Ellis (A), Josi (C), Fabbro, Hamhuis, Y. Weber, Irwin – Järnkrok, Johansen (A), F. Forsberg – C. Smith, Duchene, Turris – Sissons, Bonino, Grimaldi – Watson, Blackwell, Trenin.
Sestavy:
Chudobin (Bishop) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Pavelski, Hintz, Dowling – Comeau, Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Gurjanov.

Rozhodčí: McCauley W. (CAN) – Rank G. (CAN)

NHL
14. 12. 2019 19:00
New York Islanders New York Islanders : Buffalo Sabres Buffalo Sabres 3:2P (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)
Góly:
05:11 Dal Colle (Beauvillier)
44:50 Eberle (B. Nelson)
63:04 Beauvillier (B. Nelson)
Góly:
26:11 Olofsson (Dahlin, Eichel)
58:14 Eichel (Ristolainen, Olofsson)
Sestavy:
Varlamov (Greiss) – Pelech, Pulock, D. Toews, Mayfield, Dobson, Boychuk – Johnston, Barzal, Jo. Bailey (A) – Beauvillier, B. Nelson, Dal Colle – Lee (C), Brassard, Eberle – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck (A).
Sestavy:
Ullmark (C. Hutton) – McCabe (A), Ristolainen, Dahlin, Montour, Scandella, Jokiharju – Olofsson, Eichel (C), S. Reinhart – Vesey, Ma. Johansson (A), Asplund – Skinner, Rodrigues, Sheary – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo.

Rozhodčí: Francois St. Laurent, Dean Morton – Jonny Murray, Brian Murphy

Počet diváků: 13 795

NHL
14. 12. 2019 22:00
Anaheim Ducks Anaheim Ducks : New York Rangers New York Rangers 4:3N (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)s.n.2:1
Góly:
08:53 Silfverberg (H. Lindholm, Rakell)
21:02 Gudbranson (Henrique, Rakell)
58:14 H. Lindholm (Rakell)
Silfverberg
Góly:
00:10 Zibanejad
03:59 Panarin (R. Strome)
41:14 Zibanejad (DeAngelo)
Sestavy:
Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Gudbranson, Mahura, Del Zotto – D. Shore, Getzlaf (C), O. Kaše – Rakell, Henrique, Silfverberg (A) – Comtois, Steel, Terry – Deslauriers, D. Grant, Rowney. Hlavní trenér: Dallas Eakins.
Sestavy:
H. Lundqvist (Georgijev) – Skjei, Trouba, R. Lindgren, Fox, M. Staal, DeAngelo – Panarin, R. Strome, Kakko – Kreider (A), Zibanejad (A), Bučněvič – Lemieux, Chytil, Fast (A) – McKegg, B. Howden, Br. Smith. Hlavní trenér: David Quinn.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Pierre Lambert. Čároví: Devin Berg, Jesse Marquis

Počet diváků: 14707

NHL
15. 12. 2019 2:00
Arizona Coyotes Arizona Coyotes : New Jersey Devils New Jersey Devils 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly:
15:35 Goligoski (Hinostroza)
Góly:
02:17 J. Boqvist (Wood)
51:34 Palmieri
Sestavy:
Kuemper (Raanta) – Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Oesterle, Ness – Fischer, Dvorak, Schmaltz – Hinostroza, Stepan (A), Keller – Kessel (A), Söderberg, Crouse – Garland, Richardson, Grabner.
Sestavy:
Blackwood (Cormier) – P. K. Subban, A. Greene (C), Vatanen, Butcher, Severson, Müller – Palmieri (A), Hischier, Bratt – N. Gusev, Zajac (A), Coleman – Simmonds, J. Hughes, Zacha – J. Boqvist, M. McLeod, Wood.

Rozhodčí: Rooney, Nicholson – Gibbs, Mach

NHL
15. 12. 2019 1:00
Edmonton Oilers Edmonton Oilers : Toronto Maple Leafs Toronto Maple Leafs 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly:
46:08 Chiasson (Draisaitl, Klefbom)
Góly:
04:40 Kerfoot (Engvall, Rielly)
25:27 I. Michejev (Kerfoot, Engvall)
53:49 F. Gauthier (Timashov)
58:39 Marner (Hyman)
Sestavy:
Koskinen (M. Smith) – Bear, Nurse, A. Larsson, Klefbom, Jones, K. Russell – Kassian, McDavid, Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins, M. Granlund – Gagner, Haas, Neal – J. Archibald, Sheahan, Khaira.
Sestavy:
Andersen (Hutchinson) – Barrie, Rielly, Ceci, Dermott, Holl, Muzzin – Marner, Tavares, Hyman – Kapanen, Matthews, W. Nylander – I. Michejev, Kerfoot, Engvall – Spezza, F. Gauthier, Timashov.

Rozhodčí: Pochmara, O'Rourke – Nansen, Galloway

NHL
15. 12. 2019 2:08
St. Louis Blues St. Louis Blues : Chicago Blackhawks Chicago Blackhawks 4:3 (0:0, 0:1, 4:2)
Góly:
44:40 Bozak (Thomas)
53:08 Bozak
53:20 J. de La Rose (Thomas)
57:34 Faulk (Thomas)
Góly:
20:19 Saad (J. Toews, E. Gustafsson)
40:30 Saad (J. Toews)
44:16 P. Kane (D. Strome, DeBrincat)
Sestavy:
Binnington (Allen) – Faulk, Bouwmeester, Pietrangelo, Parayko, Bortuzzo, Dunn – Kyrou, B. Schenn, Schwartz – Bozak, R. O'Reilly, Perron – Steen, Thomas, Barbašev – Sundqvist, J. de La Rose, MacEachern.
Sestavy:
Crawford (Lehner) – Seabrook, C. Murphy, E. Gustafsson, Määttä, Boqvist, Gilbert – D. Kubalík, J. Toews, Saad – P. Kane, D. Strome, DeBrincat – Highmore, Dach, A. Nylander – Carpenter, Kämpf, Z. Smith.
NHL
14. 12. 2019 19:00
Ottawa Senators Ottawa Senators : Columbus Blue Jackets Columbus Blue Jackets 4:3P (2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)
Góly:
02:16 Duclair (L. Brown, N. Zajcev)
12:05 Duclair (Anisimov, Hainsey)
28:17 Co. Brown
61:56 Duclair (Chabot, Pageau)
Góly:
04:53 Atkinson (R. Murray, Nyquist)
44:44 Texier (Dubois, Robinson)
51:31 Texier (Dubois, Robinson)
Sestavy:
A. Nilsson (M. Högberg) – Chabot, Hainsey (A), Borowiecki (A), N. Zajcev, Lajoie, Goloubef – B. Tkachuk, Pageau (A), Co. Brown – Naměstnikov, Tierney, Duclair – Ennis, Anisimov, White – N. Paul, L. Brown, Davidsson. Hlavní trenér: D.J. Brown.
Sestavy:
Merzlikins (21. Korpisalo) – Kukan, S. Jones (A), R. Murray, D. Savard, Gavrikov, Peeke – Nyquist, Texier, Atkinson – N. Foligno (C), Jenner (A), J. Anderson – Milano, Dubois, Bjorkstrand – Wennberg, Riley Nash, Robinson. Hlavní trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Marc Joannette, Ghislain Hebert. Čároví: Steve Barton, Kyle Flemington

Počet diváků: 11020

NHL
15. 12. 2019 1:00
Pittsburgh Penguins Pittsburgh Penguins : Los Angeles Kings Los Angeles Kings 5:4N (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0)s.n.1:0
Góly:
23:31 Rust (Guentzel, Letang)
37:36 Rust (Guentzel, Letang)
49:26 Blueger (Rust, Letang)
51:58 J. Johnson (McCann, Guentzel)
Rust
Góly:
13:08 Wagner (A. Kempe, Lizotte)
18:00 Toffoli (Walker, Luff)
55:00 Clifford (J. Carter, Doughty)
56:23 Amadio (Walker, Clifford)
Sestavy:
Jarry (M. Murray) – Letang (A), Marino, J. Johnson (A), J. Schultz (A), M. Pettersson, Ruhwedel – Simon, Guentzel, Rust – Aston-Reese, McCann, Kahun – Galchenyuk, Blueger, B. Tanev – Blandisi, Lafferty, Noesen. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
Sestavy:
Quick (J. Campbell) – J. Ryan, Doughty (A), B. Hutton, Roy, MacDermid, Walker – Iafallo, Kopitar (C), D. Brown – J. Carter (A), Amadio, Toffoli – A. Kempe, Lizotte, Wagner – Clifford, Luff, Lewis. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Chris Schlenker. Čároví: ulien Fournier, Matt MacPherson

Počet diváků: 18581

KLUBZVRPSB
1.Boston70441214227:174100
2.Tampa Bay7043621245:19592
3.Toronto7036925238:22781
4.Florida6935826231:22878
5.Montreal7131931212:22171
6.Buffalo6930831195:21768
7.Ottawa71251234191:24362
8.Detroit7117549145:26739
KLUBZVRPSB
1.Washington6941820240:21590
2.Philadelphia6941721232:19689
3.Pittsburgh6940623224:19686
4.Carolina6838525222:19381
5.Columbus70331522180:18781
6.NY Islanders68351023192:19380
7.NY Rangers7037528234:22279
8.New Jersey69281229189:23068
KLUBZVRPSB
1.St. Louis71421019225:19394
2.Colorado7042820237:19192
3.Dallas6937824180:17782
4.Winnipeg7137628216:20380
5.Nashville6935826215:21778
6.Minnesota6935727220:22077
7.Chicago7032830212:21872
KLUBZVRPSB
1.Vegas7139824227:21186
2.Edmonton7137925225:21783
3.Calgary7036727210:21579
4.Vancouver6936627228:21778
5.Arizona7033829195:18774
6.Anaheim7129933187:22667
7.Los Angeles7029635178:21264
8.San Jose7029536182:22663
Autoři: ,

Mistrovství světa v hokeji 2025

Hokejové MS 2025 se uskuteční od 9. do 25. května ve švédském Stockholmu a dánském Herningu. Každé město bude hostit jednu osmičlennou základní skupinu a po dvou čtvrtfinálových zápasech. Závěrečné boje o medaile se odehrají ve Stockholmu.

Tipsport - partner programu
Kometa Brno vs. PardubiceHokej - Finále - 22. 4. 2025:Kometa Brno vs. Pardubice //www.idnes.cz/sport
Carolina vs. New JerseyHokej - Čtvrtfinále V. konference - 23. 4. 2025:Carolina vs. New Jersey //www.idnes.cz/sport
Toronto vs. OttawaHokej - Čtvrtfinále V. konference - 23. 4. 2025:Toronto vs. Ottawa //www.idnes.cz/sport
Tampa vs. FloridaHokej - Čtvrtfinále V. konference - 23. 4. 2025:Tampa vs. Florida //www.idnes.cz/sport
Vegas vs. MinnesotaHokej - Čtvrtfinále Z. konference - 23. 4. 2025:Vegas vs. Minnesota //www.idnes.cz/sport
Program a výsledky
Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Nejčtenější

Play off hokejové extraligy 2025: program, systém, výsledky, kde sledovat

Hokejové jaro je tady. Základní část pominula, v extralize vrcholí play off, které určí šampiona ročníku 2024/2025. O titul bojovalo dvanáct týmů, osm z nich zahájilo svou cestu v předkole od 7....

MS v hokeji žen 2025: titul slaví Američanky, marná snaha Češek o medaili

Hokejové mistrovství světa žen zavítalo do Českých Budějovic. Odstartovalo 9. dubna, skončilo 20. dubna 2025. Všechny zápasy přivítala Budvar Aréna s kapacitou pro 5870 diváků. České hokejistky po...

Pardubice - Kometa 1:2P, vyrovnaný boj rozhodl Holland, Sedlák zranil Pospíšila

Brněnští hokejisté úspěšně zahájili extraligové finále. V prvním souboji zvítězili na ledě Pardubic 2:1 v prodloužení, které rozhodl kanadský obránce Rhett Holland. Druhý zápas série na čtyři...

MS v hokeji 2025: program, tabulky skupin, kdy hrají Češi?

Na poslední mistrovství světa v hokeji vzpomínají čeští fanoušci jen v tom nejlepším. Národní tým obhajuje zlaté medaile, na cenný úspěch chce navázat také ve švédském Stockholmu a dánském Herningu,...

Česko - Finsko 3:4P. Domácí slzy. Bronz byl blízko, ale třígólové vedení Češky ztratily

České hokejistky po prohraném semifinále neproměnily ani sen o domácí medaili v utkání o bronz. S Finkami až do závěru druhé třetiny vedly 3:0, ve třetí třetině ale umožnily soupeřkám vyrovnat a...

Dopingový nález v extralize. Pozitivně testovaný je z týmu Hradce Králové

Aktualizujeme

Hokejová extraliga musí řešit problém. Antidopingová kontrola odhalila v průběhu semifinále mezi Hradcem Králové a Pardubicemi pozitivní nález u jednoho výsledku. Dle informací iDNES.cz jde za hráčem...

22. dubna 2025  12:17,  aktualizováno  13:04

Hmmm, Červenka! Ten bude k použití. Kdo to ví? Legenda má tři zápasy za Kometu

Premium

Když zaslechnete jméno Romana Červenky, jaký tým se vám vybaví jako první? Podstatné části zřejmě vyvstane na mysli Slavia. Mateřský klub, kde poprvé ukázal, jak velký potenciál ukrývá. Jeden z...

22. dubna 2025

Broš v lize výjimečných: Na tlak jsem připravený. Hokej zažívá malé zlaté časy

Jako soupeř do hokejového Litvínova jezdil nerad. A teď coby jeho nový trenér se chce zasadit, aby to přetrvalo. Mistr světa Michal Broš věří, že chemici i pod jeho vedením budou šperkem extraligy....

22. dubna 2025  10:16

MS v hokeji do 18 let 2025: program, tabulky skupin, kdy hrají Češi?

Ještě před světovým šampionátem mužů se předvedou hokejisté do 18 let. Mistrovství světa se bude hrát v USA ve městech Allen a Frisco od 23. dubna do 4. května. Čeští reprezentanti by rádi ukončili...

22. dubna 2025

POHLED: Mistrovství plné kontrastů. Skvělý rekord v Budějovicích je jako bonus

Hořký konec jinak skvělého turnaje. České hokejistky skončily na prvním domácím světovém šampionátu čtvrté. V boji o bronz prohrály 3:4 po prodloužení s Finkami, přestože vedly o tři branky. Stejným...

22. dubna 2025  9:59

Pár piv na nás přiletělo. Kometa provokuje, ale my se toho neúčastníme, řekl Smejkal

Hokejisté Pardubic ve třetím finálovém zápase s brněnskou Kometou odmítli trend z předchozích dvou duelů, že střelci prvního gólu nakonec odešli poražení. Na přesilovkovou trefu Jiřího Smejkala z 28....

22. dubna 2025  9:17

MS v hokeji 2025: program, tabulky skupin, kdy hrají Češi?

Na poslední mistrovství světa v hokeji vzpomínají čeští fanoušci jen v tom nejlepším. Národní tým obhajuje zlaté medaile, na cenný úspěch chce navázat také ve švédském Stockholmu a dánském Herningu,...

22. dubna 2025  8:55

Ovečkin zachránil Washington, Edmonton sahal po velkém obratu. Dallas srovnal

Ve čtyřech pondělních zápasech play off hokejové NHL se zrodily čtyři domácí výhry. Washington díky dvěma gólům Alexandra Ovečkina porazil 3:2 po prodloužení Montreal. Do nastaveného času došel i...

22. dubna 2025  7:16,  aktualizováno  8:19

Odvolat soupeřův faul ve finále? Já bych to nikdy neudělal, přiznal Hořava

Za všech okolností je pardubický trenér Miloslav Hořava otevřený a upřímný. Dodržel to i po třetím finále hokejové extraligy na ledě Komety, když smekl pomyslný klobouk před brněnským obráncem...

21. dubna 2025  23:14

Odčarovat Postavu? Takhle nepřemýšlíme, důležitá je výhra, řekl Vondráček

Probíral se první start obránce Jakuba Zbořila v roli hosta v Brně, sledované bylo vystoupení Romana Červenky na ledě Komety. Králem třetího finále hokejové extraligy se nakonec stal jiný bývalý...

21. dubna 2025

První krok k samostatnosti děťátka s metodou Baby-Led Weaning
První krok k samostatnosti děťátka s metodou Baby-Led Weaning

Přechod na pevnou stravu vždy představuje významný milník v životě děťátka i jeho rodičů. Je to období plné objevování nových chutí a získávání...

Tomajko opouští zachráněnou Olomouc: Rozhodl jsem se už před sezonou

Dokonáno. Úleva příznivců hokejové Olomouce byla na prořídlých ochozech plechareny znát. Brankář Machovský Moru v baráži proti Jihlavě i napočtvrté podržel. A tam pozitiva končí. Mora porazila díky...

21. dubna 2025  22:52

Kometa - Pardubice 1:4. Třetí finále plné soubojů, hosté se ujímají vedení v sérii

Finálová série hokejové extraligy se přesunula do Brna. Kometa však domácí prostředí nevyužila a s Pardubicemi prohrála 1:4. Dva góly hosté vstřelili ve druhé třetině, domácí ve třetí části snížili,...

21. dubna 2025  18:45,  aktualizováno  21:58