Hertl třemi body režíroval výhru, Sobotka s Vránou byli mezi střelci

• 15
V deseti čtvrtečních zápasech NHL bodovala pětice českých hokejistů a v akci byli gólmani Petr Mrázek a David Rittich. Nejvíce zazářil Tomáš Hertl, jenž třemi asistencemi režíroval výhru San Jose 4:2 v Montrealu, dvěma zápisy se zviditelnili Jakub Vrána (1+1) z Washingtonu a Michael Frolík (0+2) z Calgary. Své první branky v sezoně se dočkal Vladimír Sobotka z Buffala.

Hokejisté Montrealu sice v domácím prostředí přestříleli San Jose 37:23, přesto si výsledek 2:4 odvezli hosté. Rozhodly o tom tři góly Sharks ze druhé třetiny a klíčovou roli sehrála druhá formace českého centra Tomáše Hertla (17:09, 0+3, +/-: 0, 1 střela).

Ten byl zvolen druhou hvězdou zápasu poté, co asistoval u prvních tří gólů svých barev. V závěru první třetiny se v přesilovce podílel na kombinaci, na jejímž konci bylo vyrovnání na průběžných 1:1 od Evandera Kanea. Stejný hráč, jenž v hlasování zámořských novinářů nakonec dostal před Hertlem přednost, následně v 25. minutě slavil v další početní výhodě podruhé a otočil tak vývoj.

Třetí přihrávku večera a celkově 9. bod sezony (10z. - 3+6) si Hertl připsal v 29. minutě, když před bránou uvolnil najíždějícího Kevina Labanca. Těsně před druhým odchodem do kabin navíc přidal ještě čtvrtou branku San Jose Melker Karlsson, domácí na to stihli záhy odpovědět tečí Joela Armii. Ve třetí třetině již ale zápas zdramatizovat nedokázali.

Výčet tří hvězd souboje Edmontonu s Washingtonem byl ve čtvrtek maximálně hvězdný. První dvě příčky díky výraznému podílu na výhře Oilers 4:3 po prodloužení zabrali útočníci Leon Draisaitl (2+0) s Connorem McDavidem (1+2) a třetí pozici obsadil hostující Alex Ovečkin (2+0).

Bodování NHL

Kromě dvougólového kapitána Capitals se v dresu hostů střelecky prosadil ještě český reprezentant Jakub Vrána. Své 4. trefy sezony dosáhl v 26. minutě, když brankáře Mikko Koskinena zaskočil střelou z otočky z pravého kruhu. Následně se dvakrát prosadil zmiňovaný Ovečkin, jenž tak s průběžnými 9 zásahy vyrovnal domácího Jamese Neala na druhé pozici ligových kanonýrů za bostonským lídrem Davidem Pastrňákem s 10 trefami. Washington tak po dvou třetinách držel nadějný stav 1:3.

V 45. minutě ale snížil Draisaitl a vytoužené vyrovnání v 59. minutě Oilers zařídil kapitán McDavid. Stejnou dvojici navíc hosté neubránili ani v prodloužení, v jehož druhé minutě přihrával McDavid a Draisaitl svou druhou trefou večera rozhodl.

Kromě útočníka Vrány (10:44, 1+1, +/-: 0, 3 střely) v dresu Washingtonu nastoupili i čeští obránci Radko Gudas (18:27, -2, 2 střely) a Michal Kempný (17:27, -1). Lídr produktivity John Carlson si zapsal jednu přihrávku a s 21 zápisy (5+16) se udržel na první pozici před dotahující se domácí dvojicí, Mcdavidem (20 bodů, 6+14) a Draisaitlem (19 bodů, 8+11). Nejlepší Čech Pastrňák aktuálně figuruje na čtvrté příčce se 17 zápisy (10+7).

V řádné hrací době sice gólman David Rittich, jenž nastoupil po dvou duelech v roli náhradníka, z 23 střel pustil za svá záda pět puků, v rozhodujícím penaltovém rozstřelu ale vychytal Jonathana Huberdeaua i Aleksandera Barkova a po trefách spoluhráčů Seana Monahana a Matthew Tkachuka mohl slavit výhru Calgary nad Floridou 6:5 po nájezdech.

K dosavadní hubené sezonní bilanci 1+0 přidal český útočník Flames Michael Frolík (11:56, 0+2, -1, 1 střela) dvě asistence, když dvakrát nabíjel zakončujícímu Tkachukovi. V dresu Floridy si připsal dokonce čtyři asistence aktivní Barkov.

Druhý český gólman, jenž zasáhl do čtvrtečních zápasů NHL, byl Petr Mrázek z Caroliny. Na ledě Columbusu přispěl k remíze 3:3 z řádné hrací doby, v prodloužení jej ale počtvrté překonal domácí Cam Atkinson a rozhodl o výhře Blue Jackets 4:3. Mrázek tak nakonec zastavil 27 z 31 puků.

Hurricanes své tři branky nastříleli už v první třetině. Podílel se na tom i český mladík Martin Nečas (11:44, 0+1, +/-: 0), jenž využil zlomené hole obránce Ryana Murrayho a ve 12. minutě vybídl ke střele Ryana Dzingela.

Souboj Rangers s Buffalem skončil jasným triufem 6:2 pro domácí New York, za který se dvěma góly blýskl útočník Ryan Strome. Výhru slavil i obránce Libor Hájek (17:15, +2), na straně Sabres k dosavadní jedné asistenci přidal svou první trefu sezony útočník Vladimír Sobotka (15:39, 1+0, -1, 4 střely).

Po otevíracím zápase sezony v Praze se podruhé v sezoně střetly celky Chicaga a Philadelphie. Výsledek opět vyšel Flyers, když tentokrát uspěli jasně 4:1 po gólech útočníků Oskara Lindbloma, Claudea Girouxe, Kevina Hayese a Jamese van Riemsdyka. Český forvard Jakub Voráček (15:21, +1) se bodově neprosadil, stejně jako v dresu Blackhawks David Kämpf (15:19, -2, 2 střely) s Dominikem Kubalíkem (13:30, -2, 2 střely).

Výsledky NHL:

Montreal Canadiens - San Jose Sharks 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

Branky: 16:36 Cousins (N. Thompson), 39:46 Armia (Domi, S. Weber) - 19:05 E. Kane (Couture, Hertl), 24:54 E. Kane (Hertl, Burns), 28:09 Labanc (Hertl, E. Karlsson), 39:25 M. Karlsson (J. Thornton, Marleau). Rozhodčí: Schlenker, Hebert – Berg, Toomey. Diváci: 21 052.

Montreal Canadiens Price (Kinkaid) – S. Weber (C), Mete, Petry, Kulak, Chiarot, C. Fleury – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Domi, Drouin – Byron (A), Kotkaniemi, Lehkonen – Suzuki, N. Thompson, Cousins.

San Jose Sharks Dell (M. Jones) – Burns (A), Vlasic, E. Karlsson, Dillon, Heed, Ferraro – Marleau, Couture (C), Meier – Labanc, Hertl (A), E. Kane – Gregor, J. Thornton, Goodrow – M. Karlsson, Gambrell, Sörensen.

Edmonton Oilers - Washington Capitals 4:3P (1:0, 0:3, 2:0 - 1:0)

Branky: 13:20 Nurse (Draisaitl, Kassian), 44:25 Draisaitl (McDavid, Kassian), 58:23 McDavid (Neal, Chiasson), 61:18 Draisaitl (McDavid) - 25:40 J. Vrána, 26:27 Ovečkin (Siegenthaler, Carlson), 33:40 Ovečkin (T. Wilson, J. Vrána).

Edmonton Oilers Koskinen (M. Smith) – Bear, Nurse, K. Russell, Klefbom, Benning, Manning – Kassian, McDavid, Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins, Neal – Gagner, M. Granlund, P. Russell – J. Archibald, Sheahan, Khaira.

Washington Capitals Holtby (Samsonov) – Carlson, Kempný, Jensen, Orlov, Gudas, Siegenthaler – Oshie, Bäckström, Ovečkin – T. Wilson, Kuzněcov, Hagelin – Hathaway, Eller, J. Vrána – Stephenson, Dowd, Leipsic.

Chicago Blackhawks - Philadelphia Flyers 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 41:00 Saad (A. Shaw, Dach) - 13:05 Lindblom (Konecny), 20:59 Giroux (Sanheim, J. van Riemsdyk), 45:03 K. Hayes (Laughton, Farabee), 56:44 J. van Riemsdyk. Rozhodčí: Kelly Sutherland, Jake Brenk. Čároví: Derek Amell, Bryan Pancich. Diváci: 21315.

Chicago Blackhawks Lehner (Crawford) – Keith (A), de Haan, Määttä, Seabrook (A), Koekkoek, E. Gustafsson – DeBrincat, J. Toews (C), A. Shaw – D. Strome, Dach, P. Kane – Saad, Kämpf, D. Kubalík – Caggiula, Carpenter, A. Nylander. Hlavní trenér: Jeremy Colliton.

Philadelphia Flyers Elliott (Hart) – Provorov, Niskanen, Sanheim, Braun, Hägg, Gostisbehere – J. van Riemsdyk, Giroux (C), Voráček – Lindblom, Couturier (A), Konecny – Laughton, K. Hayes (A), Farabee – M. Raffl, M. Vorobjov, Stewart. Hlavní trenér: Alain Vigneault.

Columbus Blue Jackets - Carolina Hurricanes 4:3P (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 03:21 Texier (Bemström, Riley Nash), 32:57 R. Murray (Jenner, D. Savard), 37:23 Milano (D. Savard, R. Murray), 63:28 Atkinson (Dubois, S. Jones) - 04:32 D. Hamilton (Foegele, Slavin), 11:47 Dzingel (Nečas), 12:32 Aho (Pesce, Wallmark). Rozhodčí: Joannette, L ́Ecuyer – Gawryletz, Brisebois. Diváci: 15 398.

Columbus Blue Jackets Korpisalo (Merzlikins) – S. Jones, Werenski, R. Murray, Harrington, D. Savard, Gavrikov – Atkinson, Dubois, N. Foligno – J. Anderson, Wennberg, Nyquist – Bjorkstrand, Jenner, Texier – Bemström, Riley Nash, Milano.

Carolina Hurricanes Mrázek (Reimer) – D. Hamilton, Slavin, Pesce, Edmundson, T. van Riemsdyk, Gardiner – T. Teräväinen, J. Staal, Svečnikov – Foegele, Aho, Niederreiter – Nečas, Haula, Dzingel – Wallmark, B. McGinn.

New York Islanders - Arizona Coyotes 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)

Branky: 01:25 Brassard (Pulock, B. Nelson), 34:03 Jo. Bailey (Leddy, B. Nelson), 48:00 Lee (Jo. Bailey, D. Toews), 59:48 Mayfield (Boychuk) - 10:20 Grabner (Chychrun), 58:55 Garland (Chychrun, Kessel). Rozhodčí: McCauley, Syvret – Gibbons, Tobias. Diváci: 10 752.

New York Islanders Varlamov (Greiss) – Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews, Boychuk, Leddy – Jo. Bailey (A), Barzal, Lee (C) – Beauvillier, B. Nelson, Brassard – Wahlstrom, Bardreau, Dal Colle – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.

Arizona Coyotes Kuemper (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (C), Goligoski, Chychrun, Ljubuškin, Capobianco – Keller, Stepan (A), Kessel – Schmaltz, Dvorak, Garland – Hinostroza, Richardson (A), Grabner – Fischer, Söderberg, Crouse.

Nashville Predators - Minnesota Wild 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Branky: 20:37 Salomäki (Sissons, Josi), 39:31 Järnkrok (Arvidsson, Johansen), 46:58 C. Smith (Bonino, Grimaldi), 56:53 Sissons (Ekholm). Rozhodčí: South, O'Halloran – Gawryletz, Smith. Diváci: 17 386.

Nashville Predators Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi, Fabbro, Ekholm (A), Irwin, Hamhuis – Arvidsson, Johansen (A), Järnkrok – Duchene, Turris, Mikael Granlund – C. Smith, Bonino, Grimaldi – Watson, Sissons, Salomäki.

Minnesota Wild Stalock (Kähkönen) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Hunt, Soucy – Kunin (C), E. Staal, Zuccarello – Zucker, M. Koivu, Parise (A) – Hartman, V. Rask, M. Foligno – Mayhew, Dumont, Donato.

Calgary Flames - Florida Panthers 6:5N (1:0, 1:2, 3:3 - 0:0)pen. 2:0

Branky: 11:43 Czarnik (Brodie, Lucic), 31:59 Tkachuk (Frolík, Brodie), 40:32 Tkachuk (Frolík, Giordano), 45:16 Giordano (E. Lindholm, Monahan), 57:17 S. Bennett (Mangiapane), Monahan - 24:28 Huberdeau (Barkov), 35:15 Weegar (Barkov), 46:20 Brown (Yandle, Barkov), 48:41 Dadonov (Huberdeau, Barkov), 54:59 Pysyk (Vatrano, Malgin). Rozhodčí: St. Laurent, Pollock – Mach, Gibbs.

Calgary Flames Talbot (Rittich) – Brodie, Giordano, Hamonic, Hanifin, R. Andersson, Kylington – E. Lindholm, Monahan, J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – S. Bennett, D. Ryan, Mangiapane – Czarnik, Jankowski, Lucic.

Florida Panthers Bobrovskij (Montembeault) – Weegar, Ekblad, Yandle, Brown, Strålman, Pysyk – Huberdeau, Barkov, Dadonov – Hoffman, B. Boyle, Connolly – Vatrano, Malgin, Hunt – Acciari, Sceviour.

New York Rangers - Buffalo Sabres 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)

Branky: 11:41 Panarin, 14:32 B. Howden (Fast, Lemieux), 19:22 R. Strome (Skjei, DeAngelo), 33:20 DeAngelo (Bučněvič, Skjei), 47:57 R. Strome (B. Howden), 58:44 Kreider (Fox, Fast) - 24:17 Scandella, 39:11 Sobotka (Okposo, Ma. Johansson). Rozhodčí: Luxmore, Nicholson – Shewchyk, Miller.

New York Rangers H. Lundqvist (Georgijev) – Hájek, Trouba (A), M. Staal, Skjei, Fox, DeAngelo – Kreider (A), Zibanejad, Kakko – Panarin, R. Strome, Bučněvič – Lemieux, B. Howden (A), Fast – McKegg, L. Andersson, Br. Smith.

Buffalo Sabres C. Hutton (Ullmark) – Ristolainen, McCabe, Scandella, Jokiharju, Dahlin, C. Miller – Vesey, Eichel, S. Reinhart – Skinner, Ma. Johansson, Sobotka – Olofsson, Mittelstadt, Sheary – Girgensons, Jo. Larsson, Okposo.

Dallas Stars - Anaheim Ducks 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Branky: 02:42 Gurjanov (Cogliano, Heiskanen), 17:37 Gurjanov (Fedun, Oleksiak) - 24:31 Comtois (N. Ritchie, Steel). Rozhodčí: Morton, Rehman – Galloway, Suchanek.

Dallas Stars Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Heiskanen, Sekera, Lindell, Fedun, Oleksiak – Pavelski, Seguin, Dickinson – Perry, Hintz, Ja. Benn – Radulov, Faksa, Janmark – Gurjanov, Dowling, Cogliano.

Anaheim Ducks Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Manson, Guhle, Fowler, Ja. Larsson, Holzer – Comtois, Getzlaf, O. Kaše – Rakell, Henrique, Silfverberg – N. Ritchie, Steel, Terry – Jones, D. Grant, Rowney.

St. Louis Blues - Los Angeles Kings 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)

Branky: 18:23 Dunn (Schwartz, Parayko), 30:16 Pietrangelo (Perron, R. O'Reilly), 31:56 Thomas (Sanford, Bozak), 47:29 B. Schenn (Schwartz, Parayko), 59:01 B. Schenn (Steen) - 14:49 J. Carter (Lizotte, Doughty), 23:07 Iafallo (Walker, Kopitar). Rozhodčí: St. Pierre, Dwyer – Driscoll, Marquis.

St. Louis Blues Binnington (Allen) – Parayko, Pietrangelo, Bouwmeester, Faulk, Dunn, Bortuzzo – Schwartz, B. Schenn, Tarasenko – Steen, R. O'Reilly, Perron – Sanford, Bozak, Thomas – MacEachern, Barbašev, Sundqvist.

Los Angeles Kings Quick (J. Campbell) – B. Hutton, Doughty, Martinez, Walker, MacDermid, Roy – Iafallo, Kopitar, D. Brown – J. Carter, Lizotte, Toffoli – Kovalčuk, A. Kempe, Lewis – Clifford, Amadio, Wagner.

5.Nashville6935826215:21778
6.Minnesota6935727220:22077