David Pastrňák z Bostonu slaví gól proti Philadelphii.

David Pastrňák z Bostonu slaví gól proti Philadelphii. | foto: AP

Pastrňák dal dva góly, výhru ale slavil autor dvou asistencí Voráček

• 29
Už na šest zápasů v řadě natáhli svou vítěznou sérii hokejisté Philadelphie. Naposledy i díky dvěma asistencím Jakuba Voráčka uspěli 3:2 po prodloužení nad domácím Bostonem, za který vstřelil obě branky David Pastrňák. V dalších zápasech Winnipeg porazil 4:3 Columbus a New Jersey naopak podlehlo 3:4 Rangers.

Z otloukánka na dně tabulky Metropolitní divize se hokejisté Philadelphie díky aktuální šestizápasové vítězné sérii dostali do kontaktu s celky jako Rangers, Carolina či Buffalo. Tedy týmy se stále reálnou šancí na posun na postupové pozice do play-off Východní konference.

„Odehráli jsme jeden z našich nejlepších zápasů,“ chválil své parťáky po čtvrteční výhře 3:2 z prodloužení na ledě silného Bostonu kapitán Claude Giroux. Kanadský útočník se na výsledku podílel gólem z 20. minuty, kdy jej do brejku vyslal Jakub Voráček (21:09, 0+2, +1, 3 střely).

Český útočník Flyers měl navíc prsty i u druhé trefy hostů v řádné hrací době. V 51. minutě při přesilovce srovnával na 2:2 Oskar Lindblom. Philadelphia navíc ve třetí třetině nevyužila trestné střílení, kdy Scotta Laughtona vychytal navrátilec z marodky Tuukka Rask.

Pod obě trefy domácích Bruins se podepsal David Pastrňák (17:27, 2+0, +1, 5 střel). Nejprve ve 4. minutě při přesilovce ze svého stanoviště na levém kruhu ranou bez přípravy uklízel puk za záda brankáře Cartera Harta - 1:0. Podruhé v zápase a celkově po 30. v sezoně slavil v 26. minutě, kdy se prosadil pro změnu tečí z bezprostřední blízkosti brány.

Suverénně nejproduktivnější Čech letošní sezony, aktuálně 11. hráč (51 z. - 61 bodů, 30+31) v pořadí celkového bodování NHL, byl za svůj výkon zvolen druhou hvězdou utkání. V prodloužení se ale provinil proti pravidlům jeho parťák z útoku Brad Marchand a Philadelphia výhodu proměnila ve vítěznou trefu. Největší radost z ní měl obránce Travis Sanheim, jehož novináři zvolili první hvězdou. Druhý Čech v sestavě Bostonu, centr David Krejčí (19:57, +/-: 0, 3 střely), zůstal bez bodu stejně jako obránce Flyers Radko Gudas (20:16, +/-: 0, 3 střely).

Tradiční derby mezi New Jersey a Rangers skončilo dle postavení týmů v tabulce, když si výhru 4:3 odvezli hostující Blueshirts. Hlavní zásluhu na tom nesla elitní formace New Yorku tažená Mikou Zibanejadem. Švédský útočník nasázel svůj druhý hattrick zámořské kariéry a navrch přidal ještě asistenci u čtvrté trefy hostů.

Tři přihrávky si připsal na konto jeho parťák z formace Mats Zuccarello. V dresu Devils byl u dvou branek švýcarský talent Nico Hischier (1+1). Čeští útočníci na obou stranách, Pavel Zacha (14:28, +/-: 0, 1 střela) a Filip Chytil (16:46, +/-: 0, 2 střely), tentokrát nebodovali. Devils v zápase kromě delší dobu absentujícího Taylora Halla postrádali navíc obránce Sami Vatanena.

Jako jediní ve čtvrtek uhráli v NHL domácí vítězství hokejisté Winnipegu, když si těsně 4:3 poradili s Columbusem. Týmy z postupových pozic do play-off obou konferencí rozsoudila až závěrečná třetí dvacetiminutovka, v níž Jets dvěma góly otočili vývoj z průběžného skóre 2:3. V přesilovce z 49. minuty srovnával Jack Roslovic a rozdílovou akci zařídil až v 59. minutě v poslední době ve velké formě hrající Kyle Connor. Naopak znova bez bodu zůstal trápící se Patrik Laine. Spící kanonýr Winnipegu po 18 listopadových trefách v prosinci přidal jen další tři branky a v lednu se trefil dokonce jen jedinkrát. Z posledních šesti startů nepřidal ani bod.

Výsledky:

Winnipeg Jets - Columbus Blue Jackets 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)

Branky: 04:34 Scheifele (Wheeler, Morrow), 33:21 Appleton (Copp, Lemieux), 48:47 Roslovic (T. Myers, Trouba), 58:46 Connor (Little, Trouba) - 08:52 Panarin (R. Murray, S. Jones), 13:30 J. Anderson (Panarin, S. Jones), 34:18 Bjorkstrand (Wennberg, N. Foligno). Rozhodčí: Joannette M., Hanson T. – Knorr T., Mach B. Diváci: 15.321.

Winnipeg Jets Hellebuyck (Brossoit) – Morrissey, Trouba, Chiarot, T. Myers, D. Kulikov, Morrow – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Laine, Little (A), Roslovic – Perreault, Lowry, B. Tanev – Lemieux, Copp, Appleton.

Columbus Blue Jackets Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones (A), R. Murray, D. Savard, Harrington, Kukan – Panarin, Dubois, J. Anderson – N. Foligno (C), Wennberg, Bjorkstrand – Duclair, Letestu, Riley Nash – Sedlák, Dubinsky, Hännikäinen.

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 2:3P (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)

Branky: 03:05 Pastrňák (Krug, Marchand), 25:11 Pastrňák (Bergeron, Chára) - 19:17 Giroux (Voráček), 50:36 Lindblom (Voráček, Sanheim), 62:56 Sanheim (Couturier, Konecny). Rozhodčí: Pochmara, Chmielewski – Racicot, Nagy. Diváci: 17 565.

Boston Bruins T. Rask (Halák) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, K. Miller, J. Moore – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – DeBrusk, Krejčí (A), Cehlárik – Backes, Frederic, Heinen – Wagner, Kuraly, Nordström.

Philadelphia Flyers Hart (Stolarz) – Sanheim, Provorov, MacDonald (A), Gudas, Folin, Hägg – Konecny, Giroux (C), J. van Riemsdyk – Voráček, Couturier, Lindblom – Simmonds (A), Patrick, Laughton – M. Raffl, M. Vorobjov, Varone.

New Jersey Devils - New York Rangers 3:4 (2:1, 0:1, 1:2)

Branky: 05:10 Hischier, 16:18 Ma. Johansson (Boyle, Severson), 45:36 J. Jakovlev (Ma. Johansson, Hischier) - 19:58 Zibanejad (K. Hayes), 36:36 Zibanejad (Zuccarello, K. Hayes), 44:43 Kreider (Zuccarello, Zibanejad), 55:24 Zibanejad (Zuccarello, Bučněvič). Rozhodčí: Syvret, Pollock – Murray, Murphy. Diváci: 16 514.

New Jersey Devils Kinkaid (Blackwood) – A. Greene, Severson, Butcher, Müller, J. Jakovlev, Santini – Ma. Johansson, Hischier, Palmieri – Wood, Zajac, Coleman – Seney, Zacha, Bratt – Boyle, Rooney, Stafford.

New York Rangers H. Lundqvist (Georgijev) – Pionk, M. Staal, Skjei, McQuaid, Shattenkirk, Br. Smith – Kreider, Zibanejad, Zuccarello – Vesey, K. Hayes, Fast – Chytil, R. Strome, Naměstnikov – C. McLeod, Nieves, Bučněvič.

6.Chicago82361234270:29284
7.Minnesota8237936211:23783