Gólové oslavy Chicaga.

Gólové oslavy Chicaga. | foto: AP

Chytil otevřel svůj gólový výčet, Kaše se vrátil do sestavy Anaheimu

• 4
Hokejový útočník Filip Chytil se ve svém 18. startu sezony dočkal první branky. 19letý mladík vyrovnával průběžné skóre pondělní domácí partie Rangers s Vancouverem na 1:1 a nakonec mohl slavit výhru. Bod za přihrávku si připsal i David Kämpf z Chicaga. Po 18 vynechaných zápasech vinou otřesu mozku se vrátil do útoku Anaheimu Ondřej Kaše a přispěl k cenné výhře 2:1 po nájezdech nad silným Nashvillem.

Při loňském debutu v nejslavnější lize světa si Filip Chytil (14:08, 1+0, +/-: 0, 6 střel) ve svých 18 letech, jako nejmladší Čech v historii soutěže, připsal v 9 startech za Rangers tři body (1+2). Letos se v přípravě udržel v prvním týmu, na první branku sezony však čekal až do osmnáctého startu. Dosavadní bilanci tří asistencí si rozšířil o gól v pondělní domácí konfrontaci s Vancouverem, proti kterému s šesti střeleckými pokusy platil za nejaktivnějšího hráče New Yorku.

Bodování NHL

Hosté vedli nejtěsnějším rozdílem, když v 24. minutě brejk 2 na 1 zakončil přesnou střelou Nikolaj Goldobin. V 33. minutě ale New York hrál v početní převaze a po střele od modré z hole Neala Pionka před bránou Jacoba Markströma pohotově dorážel český mladík - 1:1.

Ještě veseleji bylo v Madison Square Garden od 52. minuty, kdy po vyhraném buly v útočném pásmu trefil obrat skóre Brett Howden. Na šesté výhře Rangers z posledních sedmi startů se ve formě chytající gólman Henrik Lundqvist přičinil 25 zákroky. Mezi výběr tří nejlepších hráčů se ovšem tentokrát nedostal, přednost měli střelci branek Goldobin, Howden a Chytil, jehož zámořští novináři vyhlásili první hvězdou.

Pondělní zápas mezi Carolinou a Chicagem byl speciální pro gólmany obou celků. Domácí Scott Darling, kterému při zranění Petra Mrázka nadále kryje záda Curtis McElhinney, totiž vstupoval do slavné soutěže právě v dresu hostů a chicagský veterán Cam Ward je držitelem řady klubových rekordů Hurricanes.

Vítězství mohl slavit ale jen jeden. Warda po prvním startu v PNC Areně v roli hosta mohl těšit alespoň zisk prvního bodu za remízu 2:2 pod novým trenérem Jeremym Collitonem, v prodloužení nicméně osmou navazující prohru trápících se Blackhawks neodvrátil. Přesto s 37 zákroky proti 40 střelám Hurricanes rozhodně nezklamal.

Domácí Darling kryl 33 z 35 střel a byl to právě on, kdo inkasoval jako první. Hosty poslali do trháku kapitán Jonathan Toews a Alex DeBrincat, kterému v 31. minutě asistoval centr třetí řady David Kämpf (18:17, 0+1, +/-: 0, 3 střely).

Carolinu vrátily do hry dvě využité přesilovky ze závěru druhé třetiny. Nejprve skóroval Teuvo Teräväinen a na 2:2 upravoval Micheal Ferland. V prodloužení pak domácí završili velký obrat. Své kvality prokázal průběžně devátý muž tabulky ligové produktivity Sebastian Aho, jenž si položil bránícího Brenta Seabrooka a následně překonal i Warda - 3:2. Kromě Kämpfa se za Blackhawks představil i obránce Jan Rutta (16:37, +/-: 0).

Otřes mozku, který si přivodil v zápase přípravy, vyřadil autora 20 gólů z předešlé sezony na úvodních 18 duelů Anaheimu. V pondělní domácí konfrontaci s lídrem Západní konference i celé soutěže z Nashvillu již ale Ondřej Kaše (14:32, +/-: 0, 4 střely) byl trenérům Ducks opět k dispozici. Ve třetí formaci po boku zkušeného centra Ryana Keslera odehrál necelých patnáct minut čistého hracího času a čtyřikrát prověřil brankáře Pekku Rinneho.

Když se oba tábory po řádné hrací době rozešly za smírného stavu 1:1 a gól nepadl ani v prodloužení, přišly na řadu nájezdy a v nich dostal šanci i rekonvalescent Kaše. Stejně jako hostující Filip Forsberg ovšem ve druhé sérii neuspěl. Vítěznou branku tak přinesla až čtvrtá dvojice nájezdů, v níž Kevina Fialu předčil domácí Rickard Rakell a zařídil tak Ducks cenný skalp. V řádné hrací době domácí poslal do vedení v 40. minutě kapitán Ryan Getzlaf, za Predators vyrovnával v 44. minutě Fiala.

Výsledky:

Anaheim Ducks - Nashville Predators 2:1N (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)pen. 2:1

Branky: 39:30 Getzlaf (Rakell, H. Lindholm), Rakell - 43:07 Fiala (Turris, C. Smith). Rozhodčí: Dwyer, Brenk – Gibbs, Murphy. Diváci: 16629.

Anaheim Ducks Gibson (R. Miller) – Ja. Larsson, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Montour, M. Pettersson – Åberg, Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg, Henrique, Cogliano – O. Kaše, Kesler (A), N. Ritchie – Kossila, Gibbons, Sherwood.

Nashville Predators Rinne (Saros) – Ellis (A), Josi (C), P. K. Subban, Ekholm, Y. Weber, Bitetto, Irwin – Sissons, Johansen, F. Forsberg (A) – C. Smith, Turris, Fiala – Hartman, Bonino, Salomäki – F. Gaudreau, Rinaldo.

Dallas Stars - Columbus Blue Jackets 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky: 38:20 Radulov (Heiskanen, Ja. Benn) - 21:29 Atkinson (S. Jones), 50:20 Dubois (Atkinson, R. Murray). Rozhodčí: L ́Ecuyer, Kozari – Smith, Pancich. Diváci: 17 543.

Dallas Stars Chudobin (Bishop) – Honka, Lindell, R. Polák, Heiskanen, Hanley, Gleason – Radulov (A), Seguin (A), Ja. Benn (C) – Ničuškin, Spezza, D. Shore – Pitlick, Faksa, Comeau – B. Ritchie, Dickinson, Janmark.

Columbus Blue Jackets Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones (A), R. Murray, D. Savard, Nutivaara, Harrington, Werenski – Atkinson, Dubois, Panarin – J. Anderson, Jenner (A), N. Foligno (C) – Bjorkstrand, Wennberg, Dubinsky – Duclair, Riley Nash, Hännikäinen.

New York Rangers - Vancouver Canucks 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 32:42 Chytil (Kreider, Pionk), 51:19 B. Howden (Vesey, Fast) - 23:16 Goldobin (Motte, B. Hutton). Rozhodčí: Hebert, O’Rourke – Knorr, MacPherson. Diváci: 17 100.

New York Rangers H. Lundqvist (Georgijev) – DeAngelo, Skjei, Pionk, M. Staal (A), Shattenkirk, Claesson – Spooner, Zibanejad (A), Naměstnikov – L. Andersson, K. Hayes, Kreider – Fast (A), B. Howden, Vesey – Lettieri, Chytil, C. McLeod.

Vancouver Canucks Markström (Bachman) – Ch. Tanev (A), D. Pouliot, Gudbranson, B. Hutton, Stecher, Del Zotto (A) – Eriksson, Horvat (A), Roussel – Virtanen, Pettersson, Goldobin – Motte, M. Granlund, Schaller – Leipsic, Gaudette, D. Archibald.

Carolina Hurricanes - Chicago Blackhawks 3:2P (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Branky: 34:07 T. Teräväinen (Aho), 35:13 Ferland (Svečnikov), 61:16 Aho (Faulk, Svečnikov) - 09:07 J. Toews (Jokiharju, P. Kane), 30:49 DeBrincat (Kahun, Kämpf). Rozhodčí: Joannette,Morton – Barton, Shewchyk.

Carolina Hurricanes Darling (McElhinney) – Slavin, D. Hamilton, de Haan, Faulk, H. Fleury, T. van Riemsdyk – Ferland, Aho, T. Teräväinen – B. McGinn, J. Staal, Williams – Martinook, Wallmark, Svečnikov – Foegele, C. Bishop, Di Giuseppe.

Chicago Blackhawks C. Ward (Crawford) – Keith, Seabrook, E. Gustafsson, Jokiharju, Davidson, Rutta – Schmaltz, J. Toews, P. Kane – Fortin, Anisimov, Hayden – DeBrincat, Kämpf, Kahun – Kunitz, Johnson, Martinsen.

6.Chicago82361234270:29284
7.Minnesota8237936211:23783