Brankář Michal Neuvirth z Philadelphie likviduje za přispění Shayna...

Brankář Michal Neuvirth z Philadelphie likviduje za přispění Shayna Gostisbehera šanci Columbusu. | foto: AP

Neuvirth 35 zákroky podržel Philadelphii, Hanzal asistoval u výhry

• 1
Hokejový gólman Michal Neuvirth byl zvolen první hvězdou u páteční výhry Philadelphie 2:1 po prodloužení z ledu Columbusu, který jej prověřil 36 střeleckými pokusy. Vítězný gól zařídil v 62. minutě Sean Couturier, Jakub Voráček tentokrát nebodoval. Bod za asistenci si naopak připsal Martin Hanzal, jehož Dallas si doma poradil 2:1 se St. Louis.

Od zranění brankářské jedničky Philadelphie Briana Elliotta, který bude chybět až pět týdnů, naskočil Michal Neuvirth do čtyř zápasů a Flyers s ním pokaždé bodovali.

Sérii odstartoval záskokem v probíhajících nájezdech proti Arizoně (pěti vychytanými penaltami přispěl k výhře 4:3), dále se vytáhl proti skvěle hrajícím Vegas (4:1) a jediný neúspěch přišel proti New Jersey (prohra 4:5 po nájezdech). V pátek si však znova vše vynahradil 35 zákroky proti 36 střelám domácího Columbusu, za což byl zámořskými novináři zvolen první hvězdou.

Flyers poslal v 32. minutě do vedení Wayne Simmonds. Nejtěsnější vedení pak ubránili až do samotného závěru řádné hrací doby, než v 57. minutě vymazal nulu na kontě českého gólmana Cam Atkinson.

Radost Blue Jackets ale netrvalo dlouho, už ve druhé minutě prodloužení totiž hostům vrátil vedení s 29. brankami nejlepší střelec klubu Sean Couturier. Zajistil tak svým barvám výhru v Nationwide Aréně po předchozích jedenácti nezdarech.

Obránce Radko Gudas (15:33, +/-: 0) i nejproduktivnější Čech dosavadního průběhu sezony, desátý muž tabulky produktivity soutěže Jakub Voráček (15:33, +1, 2 střely) nebodovali, stejně jako domácí Lukáš Sedlák (7:06, +/-: 0, 2 střely).

Těsná výhra 2:1 posunula hokejisty Dallasu v tabulce Centrální divize přes poslední soupeře ze St. Louis. Stars uspěli, přestože ohrozili bránu soupeře svým nejnižším počtem střel sezony a byli výrazně přestřílení 16:29. Skvělý výkon ale podal gólman Ben Bishop, jenž zastavil 28 ran Blues.

Domácí se ujali vedení v 23. minutě. Na využité přesilovce Mattiase Janmarka se asistencí podílel i český centr Martin Hanzal (13:46, 0+1, +/-: 0, 1 střela). V 51. minutě přidal pojistku Stephen Johns a právě jeho trefa byla nakonec rozdílovou, když v 59. minutě při početní převaze snížil Brayden Schenn.

Výhru slavil i další český útočník Radek Faksa (17:10, +/-: 0). Hostující Vladimír Sobotka (15:58, -1, 1 střela) s Dmitrijem Jaškinem (9:25, +/-: 0, 1 střela) odjížděli s prázdnou.

Výsledky:

Dallas Stars - St. Louis Blues 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky: 22:42 Janmark (J. Klingberg, Hanzal), 50:33 Johns (Ja. Benn, Methot) - 58:46 B. Schenn (Schwartz, Tarasenko).

Dallas Stars Bishop (Lehtonen) – J. Klingberg, Lindell, Hamhuis, Pateryn, Johns, Methot – Ja. Benn (C), Seguin, Radulov – Elie, Faksa, Pitlick – G. Smith, Hanzal, B. Ritchie – D. Shore, Spezza, Janmark.

St. Louis Blues Allen (C. Hutton) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Parayko, Bortuzzo, Dunn – Steen, Stastny, Tarasenko – Schwartz, B. Schenn, Berglund – Barbašev, Sobotka, Jaškin – Upshall, Brodziak, Thorburn.

Winnipeg Jets - Colorado Avalanche 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Branky: 10:09 Wheeler (Scheifele, Enström), 30:49 Connor (Byfuglien, Wheeler), 35:50 Copp (Scheifele), 39:32 Laine (Byfuglien, Scheifele), 45:24 Ehlers (T. Myers), 47:54 Wheeler (Laine, T. Myers) - 54:04 Rantanen. Rozhodčí: Rank, Kozari – MacPherson, Miller. Diváci: 15 321.

Winnipeg Jets Hellebuyck (Comrie) – T. Myers, Morrissey, Byfuglien (A), Enström, D. Kulikov, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Roslovic, Little, Perreault – Ehlers, Copp, Laine – Armia, Hendricks, Petan.

Colorado Avalanche J. Bernier (41. Varlamov) – E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, A. Lindholm, Nemeth, Girard – C. Wilson, Kerfoot, Landeskog (C) – Rantanen, Compher, Jost – Nieto, Söderberg, Comeau (A) – Greer, Toninato, G. Bourque.

Columbus Blue Jackets - Philadelphia Flyers 1:2P (0:0, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 56:32 Atkinson (D. Savard, Kukan) - 31:25 Simmonds (Gostisbehere, Patrick), 61:52 Couturier (Konecny). Rozhodčí: Jon McIsaac, Wes McCauley. Čároví: Tim Nowak, Jonny Murray. Diváci: 17364.

Columbus Blue Jackets Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), Nutivaara, Kukan, D. Savard – Panarin, Dubois, Atkinson – Bjorkstrand, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky, J. Anderson – Calvert, Sedlák, J. Jokinen. Hlavní trenér: John Tortorella.

Philadelphia Flyers Neuvirth (Lyon) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald (A), Hägg, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Simmonds (A), Patrick, Voráček – M. Raffl, Laughton, Weal – Weise, Filppula, Lehterä. Hlavní trenér: Dave Hakstol.

Carolina Hurricanes - New York Islanders 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Branky: 30:06 Boychuk (B. Nelson, Johnston), 52:00 Beauvillier, 59:29 Tavares. Diváci: 15 448.

Carolina Hurricanes C. Ward (Darling) – Pesce, Slavin, Faulk, H. Fleury, Hanifin, T. van Riemsdyk – T. Teräväinen, J. Staal, Aho – Williams, V. Rask, B. McGinn – Di Giuseppe, E. Lindholm, Skinner – Stempniak, D. Ryan, Nordström.

New York Islanders Greiss (Halák) – Boychuk, Leddy, Pulock, Hickey, Aho, Pelech – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Beauvillier – Fritz, B. Nelson, Ladd (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, Johnston.