Hokejisté St. Louis gratulují gólmanovi Jordanu Binningtonovi (50) k výhře nad...

Hokejisté St. Louis gratulují gólmanovi Jordanu Binningtonovi (50) k výhře nad Dallasem. | foto: AP

St. Louis gólem z 59. minuty vyloupilo led Dallasu a vede v sérii

• 4
Hokejisté St. Louis stejně jako v úvodním kole play off NHL proti Winnipegu znova vítězí díky gólům ze závěru utkání. V pondělí uhráli na ledě Dallasu výsledek 3:4 a ujali se vedení v sérii. Rozdílový gól přitom vstřelil až v 59. minutě útočník Patrick Maroon. Blues zatím v letošním play off vyhráli všechny venkovní starty.

Domácí Dallas proti St. Louis po většinu řádné hrací doby dotahoval ztrátu. Třikrát dokázal průběžné skóre srovnat, na čtvrtou trefu hostů z 59. minuty již ale neměl čas odpovědět.

První gól Blues vstřelili už ve 2. minutě, kdy se prosadil Jaden Schwartz. Z přesilovky v 18. minutě srovnával Alexander Radulov. Jediným střelcem druhé dvacetiminutovky byl hostující Tyler Bozak.

V 54. minutě se však za stavu 2:2 začínalo od znova, když se při hře v oslabení prosadil domácí Andrew Cogliano. Nadšení fanoušků v American Airlines Center ale nemělo dlouhého trvání, když o pouhých 78 vteřin později vrátil hostům náskok obránce Alex Pietrangelo. V přestřelce ovšem pokračoval Tyler Seguin, jenž srovnal o další minutu hry později na 3:3.

Poslední slovo si vzal až v čase 58:22 Patrick Maroon, jenž si u pravé tyče zpracoval puk odražený od zadního mantinelu a poslal jej nad rameno klečícího Bena Bishopa. Dallasu, za který nastoupili i Češi Roman Polák (14:43, -1) s Radkem Faksou (13:34, +/-: 0), už v závěru nepomohla ani přesilovka umocněná o odvolaného brankáře a prohrává tak v sérii 1:2 na zápasy.

„Nemám pro to vysvětlení. Dařilo se nám venku už celou sezonu. Rychle jsme se dostali do hry, byli jsme agresivní a diktovali tempo,“ hodnotil utkání kouč St. Louis Craig Berube, jehož svěřenci v letošním play off zatím zvítězili ve všech venkovních startech (třikrát v úvodním kole proti Winnipegu a v pondělí také na ledě Dallasu).

Výsledky 2. kola play off:

Dallas Stars - St. Louis Blues 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)

Branky: 17:12 Radulov (Spezza, Dowling), 53:06 Cogliano (Janmark), 55:52 Seguin (Heiskanen, Zuccarello) - 01:27 Schwartz (Parayko, R. O'Reilly), 28:30 Bozak (Thomas, Dunn), 54:24 Pietrangelo (Bouwmeester, Schwartz), 58:22 Maroon (Bouwmeester, Bozak). Rozhodčí: Kozari, Sutherland – Murray, Gibbons. Diváci: 18 532.

Dallas Stars Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) – Zuccarello, Hintz, Dickinson – Comeau, Faksa, Cogliano – Spezza, Dowling, Janmark.

St. Louis Blues Binnington (Allen) – Pietrangelo (C), Gunnarsson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), R. O'Reilly, Schwartz – Perron, Sundqvist, B. Schenn – Thomas, Bozak, Maroon – Steen (A), Barbašev, Fabbri.