Tomáš Hertl (vlevo) ze San Jose se raduje se spoluhráči z gólu v zápase s...

Tomáš Hertl (vlevo) ze San Jose se raduje se spoluhráči z gólu v zápase s Edmontonem. | foto: Reuters

Hertl se vrátil po zranění jednou asistencí, výhru ale slavili Oilers

• 6
V jediném úterním zápase hokejové NHL se San Jose střetlo s nabuzeným Edmontonem, který o den dříve jako v pořadí už čtvrtý celek letošní sezony odvolal kouče. Domácí přivítali v sestavě uzdraveného útočníka Tomáše Hertla, jenž se jednou asistencí podílel na remíze 3:3 z řádné hrací doby. Výhru si ale nakonec odvezli hosté po gólu Leona Draisaitla z 61. minuty.

V listopadu se ve snaze zachránit sezonu už čtyři celky NHL odhodlaly ke změně na trenérském postu. Po Los Angeles (za Johna Stevense angažovali Willie Desjardinse), Chicagu (za Joela Quennevillea angažovali Jeremy Collitona), St. Louis (za Mikea Yeoa angažovali Craiga Berubeho) se ke stejnému kroku odhodlal i Edmonton (za Todda McLellana angažovali Kena Hitchcocka) poté, co padl šestkrát z posledních sedmi startů.

V 66letech velezkušený Hitchcock, který má v historii NHL třetí nejvyšší počet výher (824) po Quennevilleovi (890) a Scotty Bowmanovi (1 244), si odbyl vítěznou premiéru na lavičce Edmontonu v úterý na ledě San Jose. Kanadský celek si odvezl těsný výsledek 3:4 po prodloužení.

V řádné hrací době to byli ale domácí Sharks, kdo třikrát odskočil do vedení. Oilers tak museli vždy dotahovat. Poprvé se prosadil už po 45 vteřinách od zahajovacího buly Joonas Donskoi. Na 1:1 srovnával v 9. minutě Connor McDavid. Zásluhou Marcuse Sörensena ale Sharks nakonec odcházeli poprvé do kabin za vedení.

Krátce po nástupu do druhé dvacetiminutovky srovnal Ryan Nugent-Hopkins. Gólem do šatny z 40. minuty se ale zopakovala situace z první třetiny a na přestávku tak šli s náskokem znova domácí borci. Své individuální kvality prokázal Logan Couture. Ve středním pásmu převzal puk od uzdraveného Tomáše Hertla (20:11, 0+1, -1, 2 střely) a následně se kličkou zbavil obránce Adama Larssona a přesnou střelou našel mezeru v postoji Mikko Koskinena.

Třetí třetina nabídla jen jediného střelce, jímž byl na 3:3 srovnávající Drake Caggiula. Utkání tak přešlo do prodloužení, ze kterého uběhlo jen dalších 51 vteřin než rozhodla dvojice McDavid - Draisaitl. Prvně jmenovaný nahrával a puk skončil v síti odrazem od brusle německého reprezentanta.

Hertl v úvodu listopadu nejprve vynechal dva zápasy kvůli zranění hlavy, po návratu se však rychle vrátil na marodku na další tři duely pro změnu s potížemi v dolní části těla. Asistencí proti Edmontonu si připsal ze 17. startu shodně 17. bod (5+12) a vyrovnal tak v produktivitě mezi Čechy druhého Jakuba Voráčka z Philadelphie (20z. - 17 bodů, 5+12). Lídrem zůstává nejlepší ligový střelec David Pastrňák z Bostonu (20z. - 25 bodů, 17+8).

Výsledek:

San Jose Sharks - Edmonton Oilers 3:4P (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky: 00:45 Donskoi (Pavelski, Burns), 10:32 Sörensen (J. Thornton, Labanc), 39:04 Couture (Hertl) - 08:09 McDavid (Draisaitl, A. Larsson), 21:46 Nugent-Hopkins (Brodziak), 43:32 Caggiula (McDavid, Draisaitl), 60:51 Draisaitl (McDavid). Rozhodčí: Hebert, MacDougall – Murchison, Gibbons. Diváci: 17562.

San Jose Sharks M. Jones (Dell) – Burns, J. Ryan, E. Karlsson, Dillon, Braun, Vlasic – Donskoi, Pavelski (C), E. Kane – Meier, Couture (A), Hertl – Labanc, J. Thornton (A), Sörensen – M. Karlsson, Suomela, Goodrow.

Edmonton Oilers Koskinen (Talbot) – A. Larsson (A), Klefbom, Benning, Nurse, Gravel, K. Russell – Draisaitl, McDavid (C), Caggiula – Chiasson, Nugent-Hopkins, Spooner – Rattie, Marody, Lucic (A) – Kassian, Brodziak, Khaira.

6.Chicago82361234270:29284
7.Minnesota8237936211:23783