Brandon Tanev z Winnipegu překonává Pekku Rinneho v brance Nashvillu.

Brandon Tanev z Winnipegu překonává Pekku Rinneho v brance Nashvillu. | foto: AP

Skvělý výkon brankáře Hellebuycka pomohl Winnipegu porazit Nashville

• 5
V jediném pátečním zápase play off hokejové NHL překvapil Winnipeg výhrou na ledě vítěze základní části z Nashvillu. Domácí měli po celý zápas velkou převahu, což dokumentuje i střelecká bilance 48:19. Po výsledku 1:4 se ale radovali Jets, za které v bráně 47 zákroky zazářil gólman Connor Hellebuyck. Rozdílovou branku zařídil ve druhé třetině útočník Paul Stastny.

Konfrontace Nashvillu s Winnipegem proti sobě ve 2. kole Západní konference staví dle bodového zisku dva nejlepší celky ze základní části letošní sezony NHL. Za favority ovšem rozhodně platí Predators, kteří mají z play off bohatší zkušenosti.

Statisticky to dokázali potvrdit snad ve všech ohledech, když Jets přestříleli rozdílem třídy 48:19. Nepřipsali si ani jeden faul a naopak hosté jim nabídli tři přesilovky. I na vyhraná buly byli Predators dominantní 35:18, přesto všechno v nejdůležitějším ohledu - střílení branek - selhali.

Hosté se opírali o fantastického gólmana Connora Hellebuycka, jenž pochytal 47 z 48 střel, a díky čtyřem vstřeleným gólům urvali první výhru v sérii po výsledku 1:4. Prvním střelcem utkání byl v 15. minutě Brandon Tanev, jenž protlačil puk do sítě z bezprostřední blízkosti brány kolem pravého betonu Pekky Rinneho. Velkou zásluhu na tom měl šikula Bryan Little, jenž ke střelci dostal puk přes tři bránící hráče Nashvillu.

Podruhé se Winnipeg radoval ve 30. minutě, kdy po zblokované střele Patrika Laineho úspěšně dorážel Paul Stastny. Právě jeho trefa byla nakonec tou rozdílovou. V 38. minutě upravoval stav na 0:3 Mark Scheifele. Pro třetí třetinu brankáře Rinneho nahradil Juuse Saros a Predators se dostali zpátky do hry snížením z 42. minuty od Kevina Fialy. Další korekce skóre jim ale Hellebuyck nepovolil a do prázdné klece v závěru svou druhou trefou večera výsledek uzavřel Scheifele.

Výsledek:

Nashville Predators - Winnipeg Jets 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Branky: 41:23 Fiala (Turris, Ellis) - 14:51 B. Tanev (Little), 29:01 Stastny (Laine, Ehlers), 37:51 Scheifele (Wheeler, Connor), 59:24 Scheifele (Wheeler). Rozhodčí: Dwyer, Rooney . Shewchyk, Amell.

Nashville Predators Rinne (41. Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm (A), P. K. Subban, Jemelin, Irwin – F. Forsberg (A), Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – Sissons, Bonino, Järnkrok – Watson, Fisher, Salomäki.

Winnipeg Jets Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Enström, Byfuglien (A), Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Ehlers, Stastny, Laine – B. Tanev, Lowry, Copp – Roslovic, Little, Hendricks.