Brankář Floridy Vokoun čelí nájezdu Whitneyho z Caroliny. | foto: AP

Vokoun se Salákem nezabránili vysoké porážce Floridy s Carolinou

• 1
České brankářské duo Floridy ve složení Tomáš Vokoun - Alexandr Salák nedokázalo zastavit kanonádu hokejistů Caroliny, kteří si na domácím ledě připsali nad svým rivalem z Jihovýchodní divize jasnou výhru 7:2.

Česká brankářská škola se v pátečních zápasech hokejové NHL příliš nevyznamenala.

Aktuálně nejlepší český gólman zámořské soutěže Tomáš Vokoun v dresu Floridy inkasoval od divizních rivalů z Caroliny 5 branek z 26. střel a v 42. minutě přepustil své místo krajanovi Alexandru Salákovi.

Ani dvaadvacetiletému rodákovi ze Strakonic však utkání nevyšlo. Ve zbývajícím průběhu svého premiérového startu v NHL totiž ze 7 střel dvakrát inkasoval a nezabránil tak výhře Caroliny v poměru 7:2.

Carolina - Florida: Kostopoulos a Frolík (vpravo)

Jedním ze dvou úspěšných střelců Panthers byl český reprezentant Michael Frolík. Za triumfující Hurricanes si pro změnu vylepšili statistiky Jussi Jokinen (1+2) a shodně dvoubodoví (1+1) Rod Brind'Amour, Matt Cullen a Tuomo Ruutu.

Výsledky:

Carolina - Florida 7:2 (3:0, 1:1, 3:1)
8. Kostopoulos, 11. T. Ruutu, 18. J. Jokinen, 34. Whitney, 42. Cullen, 56. Brind'Amour, 56. Harrison - 37. Matthias, 58. Frolík.
Tomáš Vokoun
odchytal za Floridu 42 minut, z 26 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 80,8 procenta.Alexander Salák odchytal za Floridu 18 minut, ze 7 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 71,4 procenta.
Střely na branku: 33:27. Diváci: 13.597.

Calgary - Dallas 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
25. Phaneuf, 46. Bourque - 2. Ribeiro, 21. Sutherby, 30. Wandell, 50. Eriksson, 60. B. Richards. Střely na branku: 23:30. Diváci: 19.289.