Vancouverský gólman Roberto Luongo čelí šanci Bena Eagera ze San Jose. | foto: AP

Vancouver nasázel San Jose sedm gólů a slavil další výhru

• 9
Suverénním výsledkem 7:3 skončil druhý díl finále Západní konference play-off NHL, po kterém favorizovaný Vancouver vede nad San Jose už 2:0 na zápasy. Statistiky si vylepšili zejména bratři Sedinové. Daniel vsítil dva góly a Henrik třikrát asistoval.

Výsledky 3:2 a naposledy dokonce 7:3 hokejisté Vancouveru v úvodních dvou zápasech finále Západní konference proti San Jose naplno potvrdili své postavení nejlepšího celku základní části letošní sezony NHL.

Výrazně se o poslední úspěchy Canucks přičinili v ofenzivě probuzení bratři Sedinové. V předchozí sérii s Nashvillem ze šesti startů dohromady vytěžili pouze sedm bodů a celkově nastřádali -10 zápisů v tabulce +/-.

Na stejný počet sedmi kanadských bodů se proti San Jose švédské duo dostalo už po pouhých dvou duelech. Vítězi posledních dvou Art Ross Trophy vyprodukovali na Sharks bilanci tří gólů a čtyř asistencí (2+0, +1 - Daniel a 1+4, +1 - Henrik). Produktivitu si vylepšili zejména středeční výhrou 7:3, kdy střelec Daniel Sedin dvakrát skóroval a tvůrce hry Henrik zaznamenal tři asistence.

Vancouverský útočník Daniel Sedin (vlevo) se raduje se spoluhráčem Danem Hamhuisem z gólu.

Smutek a únava ve tváři gólmana Antti Niemiho ze San Jose.

Dany Heatley ze San Jose (v bílém dresu) atakuje vancouverského Alexandra Edlera.

Po zahajovacím dějství byl stav ještě smírný 2:2. Zlom nastal v 33. minutě, kdy chybovali hostující Patrick Marleau a Douglas Murray, přes jejichž stranu kluziště se do brejku bez sebemenších problémů dostal obránce Kevin Bieksa a poslal domácí do vedení. Aby toho pro Sharks nebylo málo, tak opět aktivní Bieksa navíc v závěru třetiny v pěstním souboji naložil Marleauovi.

Rozjetí Canucks svou herní pohodu vyjádřili i dalšími góly. Na startu třetí třetiny využili přesilovky Chris Higgins a zmiňovaný Daniel Sedin. Když se následně trefili také Aaron Rome a Mason Raymond, bylo za vedení kanadského celku 7:2 o vítězi jasně rozhodnuto. San Jose už dokázalo pouze kosmeticky upravit skóre. V čase 57:27 se trefil Ben Eager.

Sedinové sice sbírali bod za bodem, hlavní hvězdou utkání byl ovšem Kevin Bieksa. Řízný obránce odstartoval gólovou sérii Vancouveru a v pěstním souboji nedal šanci Marleauovi: