Ačkoli návrat NHL do Winnipegu není ještě potvrzen, hokejoví fanoušci v tomto kanadském městě v noci na dnešek vytáhli dresy někdejších Jets a začali slavit.

Ačkoli návrat NHL do Winnipegu není ještě potvrzen, hokejoví fanoušci v tomto kanadském městě v noci na dnešek vytáhli dresy někdejších Jets a začali slavit. | foto: AP

V Atlantě NHL končí, klub se stěhuje do Winnipegu, píše Globe and Mail

  • 105
Hokejová NHL bude mít od příští sezony o jeden kanadský tým více. Tvrdí to kanadský prestižní list Globe and Mail, podle nějž už byla uzavřena dohoda o přesunu klubu Atlanta Thrashers do Winnipegu. Vedení zámořské soutěže ovšem takovou transakci zatím nepotvrdilo.

"Slýchám nejrůznější spekulace, ale k žádné dohodě zatím nedošlo," nechal se slyšet komisionář NHL Gary Bettman.

Podle zdrojů listu by měl být přesun po trase Atlanta - Winnipeg oficiálně oznámen v úterý, to však Scott Brown, mluvčí kanadské společnosti True North Sports and Entertainment, popřel. "O ničem takovém nevím," konstatoval stroze.

Stejně tak odmítl potvrdit, zda už ke konečné dohodě skutečně došlo. Vůbec poprvé však oficiálně přiznal, že jednání se současným vlastníkem Trashers, společností Atlanta Spirit LLC, skutečně probíhají, a to už několik týdnů.

Společnost True North Sports and Entertainment vlastní klub Manitoba Moose, který působí v nižší AHL. Patří jí i winnipegská MTS Centre Arena, v níž by našel klub nový domov. Hlavními akcionáři jsou kanadský miliardář David Thomson a Mark Chipman, jehož rodina se zabývá především obchodem s nemovitostmi ve Winnipegu.

Gólman Ondřej Pavelec z Atlanty čelí šanci  Michaela Griera z Buffala.

Bude Ondřej Pavelec oblékat v příští sezoně dres Atlanty? Nebo se přestěhuje s celým klubem do kanadského Winnipegu?

Ještě předtím, než finální jednání o návratu NHL do Winnipegu započala, uzavřela společnost True North Sports dohodu s vládou kanadské provincie Manitoba, podle níž mohou být výnosy z provozu sportovních barů s hracími automaty použity pro rekonstrukci MTS Centre Areny.

To je v souladu s nedávným prohlášením premiéra provincie Manitoba Grega Selingra,  který zdůraznil že provinční vláda nemá zájem o dotování týmu NHL, ale učiní kroky, jak finančně podpořit rekonstrukci arény.

Ve Winnipegu se NHL hrála až do roku 1996, kdy se tamní Jets přestěhovali do Phoenixu. Nově vzniklý klub  Phoenix Coyote se po patnácti letech existence ocitl rovněž v tíživé situaci, a tak se spekulovalo o návratu do Winnipegu. Nakonec se ale skupině podnikatelů konec klubu z arizonské pouště podařilo minimálně oddálit.

Do Winnipegu se nakonec může stěhovat klub z metropole státu Georgia.  Atlanta Trashers působí v NHL od roku 1999, a to bez větších úspěchů. V play-off si zahrála jen v sezoně 2006/2007. V uplynulé sezoně oblékali její dres i brankář Ondřej Pavelec a útočník Radek Dvořák.