Petr Sýkora z New Jersey překonávágólmana Philadelphie Ilju Bryzgalova.

Petr Sýkora z New Jersey překonává gólmana Philadelphie Ilju Bryzgalova. | foto: AP

Sýkora se znovu trefil za New Jersey. Hanzal s Vrbatou táhli Phoenix

• 9
V devíti sobotních přípravných zápasech NHL se bodově prosadil stejný počet českých hokejistů. Už podruhé se za New Jersey gólově prosadil o smlouvu bojující Petr Sýkora, jenž přispěl k výhře 2:1 nad Philadelphií bez odpočívajícího Jaromíra Jágra. Ofenzivu Phoenixu proti San Jose táhli Martin Hanzal (1+1) s Radimem Vrbatou (0+2).

Ve třech zápasech za sebou s Jaromírem Jágrem v sestavě Philadelphia nezaváhala ani jednou. V sobotu na ledě New Jersey však český rekordman nenastoupil a vítězství rázem slavili domácí.

Skóre otevřel v 17. minutě využitou přesilovkou útočník Philadelphie Scott Hartnell. Za Devils ale kontroval v 25. minutě proměněným brejkem Petr Sýkora, kterého uvolnil Zach Parise. Plzeňský odchovanec se trefil v přípravě už podruhé a posílil tak šance na získání smlouvy se zámořským celkem. Obrat završil v 36. minutě David Clarkson, jemuž v přesilové hře asistovali Mark Fayne a Patrik Eliáš.

Hanzal s Vrbatou dovedli Phoenix k výhře nad San Jose

Jak pro Phoenix, tak pro San Jose byla jejich sobotní konfrontace posledním představením v přípravě. Lepší tečku za ní provedli hokejisté Coyotes, kteří i díky produktivitě českého útočného dua Martin Hanzal (1+1) - Radm Vrbata (0+2) zvítězili 3:1.

Za San Jose opět nenastoupil Martin Havlát. Českého reprezentanta stále omezuje rehabilitace ramena, které si poranil na nedávném mistrovství světa na Slovensku. Premiéry za Sharks se tak dočká až v průběhu základní části NHL.

Gólman Harri Sateri ze San Jose čelí šanci Martina Hanzala z Phoenixu.

Hejduk asistoval u dvou gólů Colorada

Po jediné výhře z úvodních pěti zápasů zakončili přípravu hokejisté Colorada přeci jen vítězně, když v Las Vegas zdolali Los Angeles v poměru 4:1. Dvakrát se prosadil talentovaný mladík Matt Duchene, jemuž v obou případech asistoval Milan Hejduk.

Montreal si na poslední chvíli napravoval reputaci

Ještě horší bilanci než Colorado měli hráči slavného Montrealu, když zvítězili pouze jednou dokonce ze sedmi startů. Nevydařenou přípravu Canadiens alespoň o trochu napravili vítězstvím 5:1 nad Tampou Bay. Asistence si v dresu kanadského celku na ledě quebecké arény Colisee Pepsi připsali obránce Jaroslav Špaček i útočník Tomáš Plekanec.

Jaroslav Špaček (vlevo) z Montrealu v souboji s Tomem Pyattem z Tampy Bay.

Vincour s Krejčím slavili gól a vítězství

Brněnský odchovanec Tomáš Vincour svou druhou trefou v přípravě zpečetil vítězství Dallasu 4:0 na ledě St. Louis. Gólově se v sobotu prosadil také elitní centr aktuálních držitelů Stanley Cupu z Bostonu, David Krejčí. Bruins i díky jeho trefě nakonec uspěli v Bridgeportu nad Islanders těsně 3:2.