V ŠANCI. Ryan Callahan z New York Rangers před brankářem Sparty Tomášem

V ŠANCI. Ryan Callahan z New York Rangers před brankářem Sparty Tomášem Pöpperlem. | foto:  Michal Šula, MAFRA

Sparta srdnatě bojovala, na New York Rangers to ovšem nestačilo

• 65
Také v historicky druhém domácím zápase extraligového klubu se zámořským soupeřem zvítězili favorizovaní hokejisté NHL. Po loňském debaklu Liberce 1:7 od Bostonu neuspěla ani Sparta, na jejímž ledě uhráli slavní Rangers výhru 2:0.

První třetina gól nepřinesla, aktivnější byla Sparta

Roli favorita Rangers potvrdili během úvodních dvou střídání poté, co se do zakončení dostala první i druhá formace. S pokusy Gáboríka a Dubinského si však brankář Pöpperle poradil. Ve 4. minutě poprvé vážně zahrozili domácí. Ivan Rachůnek střílenou přihrávkou vybídl Tenkráta, také Biron byl ovšem pozorný. Stejně tomu bylo i při následných pokusech Žovinece, Tona a od modré pálícího Hanzlíka.

On-line

utkání v podrobné reportáži

Za zvýšenou aktivitu si Sparta v 7. minutě vysloužila přesilovku po faulu obránce Bella, první gól z toho ale nebyl. Záhy si zahráli v početní výhodě i Newyorčané, čekání na změnu skóre nicméně pokračovalo dále. Ve 14. minutě na trestnou lavici usedl hostující Prust. Brankář Biron však nemusel čelit žádné větší šanci. Před odchodem do kabin ho ještě prověřili Lapšanský, Ivan Rachůnek, Ton a Žavinec.

Rangers udeřili dvěma rychlými góly

Také v úvodu prostřední třetiny pálili jako první Rangers, když se na ledě prosadili Gáborík s Callahanem. Sparta kontrovala v 26. minutě šancí Kasíka, udeřilo ale až vzápětí, a navíc na druhé straně. Dubinsky v útočném pásmu podržel puk a našel volného Erixona, který vybídl ruského útočníka Anisimova k zakončení do odkryté klece - 0:1.

Blueshirts si navíc následně zahráli přesilovku po faulu Yoricka Treille a slavili podruhé. Po obdobné akci znova do odkryté klece zakončoval Fedotěnko - 0:2.

MEZI RANGERS. Lukáš Luňák ze Sparty v obležení hokejistů zocelených NHL.
SHOW ZAČÍNÁ. Hala v Holešovicích potemněla, exhibiční utkání mezi Spartou a

V 32. minutě ujel do brejku Ton, zakončení mu ale nevyšlo. Dvougólový náskok hosty uklidnil a k vidění byly i tvrdší zákroky u mantinelu. V 35. minutě New York dostal k dispozici třetí přesilovku utkání po přestupku Tenkráta a obránce Erixon sahal po svém třetím bodu. Skvělý zákrok Pöpperleho mu ale zabránil rozšířit bilanci dvou asistencí. Zároveň se sirénou ukončující druhou třetinu se hráči poprvé zaklesli do menší potyčky, ve které nemohl chybět bijec Rangers Rupp.

Favorit si vedení dokázal udržet

Třetí třetinu zahájili Rangers další přesilovkou. Provinil se Sobotka, jenž z trestné lavice mohl sledovat jen jednu vážnější akci po střele Stepana. Blízko změny skóre byli následně naopak domácí. Tenkrát ale na Birona po skvělém pasu Ivana Rachůnka znova nevyzrál a parťák odpočívajícího Lundqvista tak neohroženě směřoval za čistým kontem.

Nakonec o něj nepřišel, jelikož pokus o závěrečný tlak domácích zkazil faul Ivana Rachůnka.

Sparta - New York Rangers 0:2

Branky a nahrávky: 26. Anisimov (Erixon, Dubinsky), 29. Fedotěnko (Del Zotto, Erixon). Rozhodčí: Šindler, Sutherland - Racicot (oba Kan.), Blümel. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:1. Třetiny: 0:0, 0:2, 0:0. Diváci: 10 878.

Sparta: Pöpperle - Kučný, Milam, Jan Hanzlík, Husák, Kasík, Sersen, Moravec, od 33. navíc Sobotka - Tenkrát, Broš, I. Rachůnek - Ton, Bližňák, T. Rachůnek - Y. Treille, Foster, Lapšanský - Forman, Luňák, Žálčík. Trenéři: Jandač, Žemlička a Martinec.

NY Rangers: Biron - Bickel, McDonagh, Eminger, Del Zotto, Bell, Erixon - Gáborík, Richards, Wolski - Callahan, Anisimov, Dubinsky - Zuccarello Aasen, Stepan, Rupp - Prust, Christensen, Fedotěnko. Trenéři: Tortorella a Sullivan.