Brian Elliott v brance Philadelphie zasahuje proti Davidu Pastrňákovi z Bostonu. | foto: Reuters

Pastrňák a Krejčí asistovali u další výhry, bodovali i Zadina s Ruttou

• 18
Hokejisté Bostonu dokázali v NHL podruhé za sebou zvítězit na ledě Philadelphie a opět u toho bodovali Češi. Po hattricku z předchozí partie tentokrát David Pastrňák zaznamenal asistenci, stejně jako David Krejčí. Bruins díky jejich akcím vyhráli 2:1. Přihrávky si ve stejný hrací den připsali i obránce Jan Rutta a útočník Filip Zadina. Výhru slavil prvně jmenovaný po úspěchu Tampy 3:1 nad Detroitem.

Ve středu Boston dvěma zásahy Davida Pastrňáka ze závěru třetí třetiny srovnal na ledě Philadelphie na 3:3 a v prodloužení pak kapitánem Patricem Bergeronem završil velký obrat. Páteční odveta přinesla méně gólů, ale podobný vývoj.

David Krejčí z Bostonu (s číslem 46) bojuje o puk v duelu s Philadelphií.

Čekání na první trefu ukončil až v 41. minutě využitou přesilovkou domácí James van Riemsdyk. V 53. minutě ale přišel zvrat. Nejprve za asistence Davida Pastrňáka (17:09, 0+1, +1, 3 střely) srovnával Brad Marchand a o pouhých 27 vteřin později skóre otočil Sean Kuraly. Asistence tentokrát putovala pro změnu na konto Davida Krejčího (15:56, 0+1, +1).

Bruins (18 bodů) v sestavě i s obráncem Jakubem Zbořilem (16:36, +1, 1 střela) tak uspěli na ledě svých konkurentů z tabulky i napodruhé a upevnili si průběžné vedení ve Východní divizi právě před druhými Flyers (16 bodů). Domácí Jakub Voráček tentokrát zůstal bez bodu (20:38, +/-: 0).

10. Zacha (NJD) 9z. - 4b.(2+2)

Obdobně jako Boston slavili druhou výhru nad stejným soupeřem i hokejisté celku Tampa Bay. Obhájci Stanley Cupu splnili roli favorita proti trápícímu se Detroitu po výsledcích 5:1 a naposledy 3:1. Černá série Red Wings se tak rozrostla už na osm navazujících nezdarů.

Nic na tom nezměnil ani návrat do akce Filipa Zadiny (15:48, 0+1, +1, 3 střely), který byl od 22. ledna mimo hru kvůli koronavirovému protokolu. Právě český útočník se zasloužil o úvodní branku zápasu, když v 10. minutě jeho střelu mimo dosah Andreje Vasilevského tečoval Vladislav Naměstnikov.

Za Lightning ještě v první třetině srovnal urostlý Pat Maroon a obrat zařídila třetí formace a její dvougólový střelec Barclay Goodrow. U rozdílové trefy z 38. minuty mu asistoval i Jan Rutta (13:39, 0+1, +1, 2 střely), skóre pak uzavíral do prázdné klece v 60. minutě. Útočník Ondřej Palát (17:36, +/-: 0) stejně jako hostující bek Filip Hronek (24:11, -1, 3 střely) nebodovali.

Poprvé od 29. ledna se v akci představili hokejisté San Jose, kterým vedení soutěže odložilo dva souboje s Vegas. Z ledu Anaheimu si Sharks odvezli výsledek 4:5 po samostatných nájezdech.

Bodování NHL

Rozdílový nájezd proměnil útočník Ryan Donato, jenž se navíc v řádné hrací době asistencí podílel i na čtvrté trefě hostů od Brenta Burnse z 49. minuty. San Jose danou akcí završilo obrat skóre ve třetí třetině z 3:1 na 3:4. Ducks ale v 52. minutě zachránil srovnáním na 4:4 svou druhou brankou večera Max Comtois. V dresu vítězů nechyběli centr Tomáš Hertl (15:52, +/-: 0, 1 střela) a obránce Radim Šimek (15:22, +/-: 0, 1 střela).

Vítězný návrat do akce po koronavirové pauze a odložených zápasech prožili také hráči Vegas, kteří si doma poradili 5:2 s Los Angeles. Činili se hlavně útočníci William Karlsson (1+2), Max Pacioretty (0+3), Mark Stone s Jonathanem Marchessaultem (oba 1+1) a obránce Nicolas Hague (1+2). K výhře přispěl i centr čtvrté řady Tomáš Nosek (13:14, -1), svou sezonní premiéru si po návratu z marodky v dresu Kings odbyl útočník Martin Frk (9:21, -1).

Výsledky:

Tampa Bay Lightning - Detroit Red Wings 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Branky: 13:56 Maroon, 37:29 Goodrow (Rutta, B. Point), 59:33 Goodrow (Coleman, McDonagh) - 10:00 Naměstnikov (Zadina, Merrill). Rozhodčí: Rooney, Morton – Fournier, Smith.

Tampa Bay Lightning Vasilevskij (McElhinney) – Hedman, Rutta, McDonagh (A), Černák, Sergačjov, C. Foote – Palát, B. Point, Stamkos (C) – Killorn (A), Cirelli, T. Johnson – Coleman, Gourde, Goodrow – Maroon, M. Joseph, L. Schenn.

Detroit Red Wings Greiss (Pickard) – Nemeth, Hronek, M. Staal, Stecher, Merrill, Djoos – Zadina, D. Larkin (C), Smith – Mantha, Fabbri, B. Ryan – Nielsen (A), Naměstnikov, Gagner – Erne, Glendening (A), Helm.

Philadelphia Flyers - Boston Bruins 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky: 40:27 J. van Riemsdyk (E. Gustafsson, Giroux) - 52:01 Marchand (Pastrňák, McAvoy), 52:28 Kuraly (Bjork, Krejčí). Rozhodčí: Schrader, Kozari – Suchanek, MacPherson.

Philadelphia Flyers Elliott (Hart) – Provorov, Gostisbehere, Sanheim, P. Myers, E. Gustafsson, Braun – Giroux, K. Hayes, Voráček – Lindblom, Patrick, Konecny – J. van Riemsdyk, Laughton, Farabee – M. Raffl, Bunnaman, Aube-Kubel.

Boston Bruins T. Rask (Halák) – Lauzon, McAvoy, Clifton, Carlo, J. Zbořil, K. Miller – Marchand, Bergeron, Pastrňák – N. Ritchie, Krejčí, C. Smith – Frederic, Coyle, Wagner – Blidh, Kuraly, Bjork.

Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings 5:2 (3:0, 2:0, 0:2)

Branky: 00:50 Hague (Pacioretty, Mark Stone), 09:32 Mark Stone (Pacioretty, Theodore), 10:40 Marchessault (W. Karlsson, Hague), 21:35 W. Karlsson (Marchessault, Hague), 27:03 Glass (W. Karlsson, Pacioretty) - 47:47 Wagner (D. Brown), 53:33 D. Brown (Kopitar, A. Kempe). Rozhodčí: Pochmara, Brenk – Gawryletz, Halkidis.

Vegas Golden Knights M.-A. Fleury (Lehner) – Martinez, Theodore, Hague, Whitecloud, Holden, Coghlan – Pacioretty, Stephenson, Mark Stone – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Tuch, Glass, N. Roy – W. Carrier, Nosek, Reaves.

Los Angeles Kings Quick (22. Petersen) – M. Anderson, Doughty, MacDermid, Clague, Määttä, Strand – Iafallo, Kopitar, D. Brown – Grundström, Amadio, J. Carter – A. Kempe, Vilardi, Frk – Anderson-Dolan, Moore, Wagner.

Anaheim Ducks - San Jose Sharks 4:5N (0:1, 3:0, 1:3 - 0:0)pen. 0:2

Branky: 30:03 Henrique (D. Grant, Terry), 33:48 Terry (Fowler, D. Grant), 38:22 Comtois (Rakell), 51:33 Comtois (Rowney, H. Lindholm) - 12:50 Nieto (Sörensen, Chmelevski), 40:39 Couture (E. Kane, Burns), 42:06 E. Kane, 48:04 Burns (Donato), 65:00 Donato. Rozhodčí: Rehman, St. Pierre – Gawryletz, Gibbons.

Anaheim Ducks Gibson (R. Miller) – H. Lindholm, Shattenkirk, Fowler (A), Hakanpää, Ja. Larsson, B. Hutton – Henrique (A), D. Grant, Terry – Heinen, Steel, Silfverberg (A) – Comtois, Lundeström, Rakell – Deslauriers, Backes, Rowney.

San Jose Sharks M. Jones (Dubnyk) – Vlasic, Burns (A), Ferraro, E. Karlsson (A), Knyžov, R. Šimek – E. Kane, Couture (C), Labanc – Marleau, Hertl, Donato – Gregor, Gambrell, Meier – Sörensen, Chmelevski, Nieto.

Florida Panthers - Nashville Predators 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)

Branky: 25:58 Barkov (Verhaeghe, Tippett), 35:31 Verhaeghe (Barkov, Weegar) - 04:04 Sissons (Josi, Ellis). Rozhodčí: O'Rourke (CAN), Hanson (CAN) – Murray (CAN), Flemington (CAN). Diváci: 3 977.

Florida Panthers Driedger (Bobrovskij) – Weegar, Ekblad (A), Nutivaara, Strälman, Yandle, Gudas – Verhaeghe, Barkov (C), Duclair – Huberdeau, Wennberg, Hörnqvist (A) – Vatrano, Luostarinen, Tippett – Acciari, Lammikko, Hinostroza.

Nashville Predators Rinne (Saros) – Josi (C), Ellis (A), Ekholm, Fabbro, Borowiecki, Benning – F. Forsberg, Duchene, Mikael Granlund – Grimaldi, Järnkrok, Arvidsson – Cousins, Haula, Tolvanen – Trenin, Sissons, Olivier.

2.Vegas5640214191:12482
3.Minnesota5635516181:16075