DO WINNIPEGU NE! Fanoušci hokejové Atlanty zapálili transparent podporující Winnipeg, město, které se má stát novým domovem týmu.

DO WINNIPEGU NE! Fanoušci hokejové Atlanty zapálili transparent podporující Winnipeg, město, které se má stát novým domovem týmu. | foto: AP

Smutek, nejistota a oheň. Atlanta se loučí s Pavelcem a spol.

  • 22
Přišli jsme sem, abychom je naposled viděli. A řekli sbohem. Atlantu v sobotu zahalila atmosféra loučení. Oficiálně si sice ten den měli držitelé hokejových permanentek vybrat místa v tamní Philips Areně na příští sezonu, ale všichni věděli, že na tom stadionu už nejspíš žádný zápas neuvidí.

Aspoň ne NHL. Klub totiž míří do kanadského Winnipegu. "Jsem tady, abych se rozloučil s přáteli," řekl jeden z fanoušků.

S Atlantou se pravděpodobně rozloučí i brankář Ondřej Pavelec. V jiném městě přitom dosud NHL nechytal, právě v Atlantě se z něj stala hvězda, právě tam si vybojoval místo reprezentační jedničky na nedávno skončeném světovém šampionátu.

Co bude s Pavelcem i mužstvem dál? "Celý tým je nervózní," řekl Rick Dudley, generální manažer týmu. "Ale já nevím nic víc, než se píše v novinách."

Myšlenky na budoucnost bude Pavelec možná zahánět na hokejbalu: v pondělí se totiž objevil v širší nominaci na světový šampionát, který se koná za necelý měsíc.

Ale zpět k Thrashers. Tým za 11 sezon jen jednou postoupil do play-off. Jeho vlastník, společnost Atlanta Spirit, prodělal 130 milionů dolarů. I proto má město zmizet z mapy NHL a místo něj se chystá obnovit tradici Winnipeg, kde hrál až do roku 1996, před přestěhováním do Phoenixu, tým Jets.

Právě jeho transparent o víkendu zoufalí fanoušci Atlanty spálili. Z jejich města hokej mizí už podruhé. V roce 1980 se tamní tým Flames stěhoval do Calgary. Hokejové prokletí v Atlantě tak, zdá se, nekončí.