Tomáš Hertl ze San Jose zpracovává puk, brankář Anaheimu Jonathan Bernier je ve...

Tomáš Hertl ze San Jose zpracovává puk, brankář Anaheimu Jonathan Bernier je ve střehu. | foto: AP

Přípravu před NHL uzavřely poslední zápasy, Hertl jednou asistoval

• 1
Posledními dvěma zápasy v neděli skončil přípravný blok před startem nové sezony hokejové NHL. Washington si poradil hladce 4:0 s Islanders a Anaheim po prodloužení udolal 3:2 San Jose, za které se jednou asistencí zapsal do statistik Tomáš Hertl.

Hokejisté San Jose vstoupili do přípravných zápasů třemi výhrami, v následných třech startech už ale další nepřidali. Ze tří porážek byly dvě s týmem Anaheimu, kterému ve středu podlehli 0:2 a naposledy v nedělním finálním duelu celé přípravy NHL 2:3 po prodloužení.

Za Ducks v řádné hrací době dvakrát skóroval švédský útočník Jakob Silfverberg a v nastavení rozhodl kanadský reprezentant Corey Perry. Nechybělo přitom mnoho a výsledek mohl být opačný, jen pár vteřin před Perryho gólem ovšem Tomáš Hertl neuspěl ze samostatného úniku.

V řádné hrací době si český útočník (16:21, 4 střely, 0+1), jenž vedl elitní formaci Sharks hrající bez odpočívajících hvězd Joe Thorntona, Joe Pavelskiho a Patricka Marleaua, připsal asistenci u zásahu Joonase Donskoie.

První hvězdou souboje Washingtonu s Islanders byl vyhlášen domácí brankář Branden Holtby. Vítěz Vezina Trophy pro nejlepšího gólmana uplynulé sezony NHL pochytal všech 24 střel hostů a výrazně tak přispěl k výhře 4:0. Jaroslava Haláka v bráně New Yorku naopak postupně překonali útočníci Burakovsky, Eller, Ovečkin a Oshie.