Jakub Lauko (94) slaví s bostonskými spoluhráči svou trefu v přípravě proti...

Jakub Lauko (94) slaví s bostonskými spoluhráči svou trefu v přípravě proti Philadelphii. | foto: AP

Boston nastoupil s pěti Čechy v sestavě, Pastrňák a Lauko bodovali

• 7
Ve své domácí premiéře v přípravě porazili hokejisté Bostonu soupeře z Philadelphie 4:3 po prodloužení i díky produktivitě českých útočníků. Mladík Jakub Lauko otevřel skóre zápasu a hvězdný David Pastrňák asistoval u dalších dvou zásahů včetně vítězného z prodloužení. Kaňkou na zápase bylo zranění Davida Krejčího, který odstoupil.

Po třech venkovních startech v New Jersey 3:4PP, Philadelphii 3:1 a Chicagu 2:3PP si v domácí premiéře hokejisté Bostonu pozvali Philadelphii a uspěli po výsledku 4:3PP. Do prodloužení tak dospěl již třetí z dosavadních čtyř startů Bruins v přípravě.

V pondělí se v sestavě domácích představilo všech pět českých účastníku kempu.

V bráně dostal od třetí třetiny na místo jedničky Tuukky Raska šanci Dan Vladař (14 zákroků proti 16 střelám), defenzivě pomáhal Jakub Zbořil (18:11), v elitní formaci byl hodně vidět David Pastrňák (22:55, 0+2, 2 střely) a prosadil se i člen čtvrté lajny Jakub Lauko (9:06, 1+0, 1 střela). Druhý centr David Krejčí (1:55, 1 střela) vinou zranění bohužel nedohrál.

Lauko se blýskl individuální akcí v 10. minutě, kdy si narazením o mantinel obhodil obránce Gostisbehera a z vrcholu levého kruhu našel mezeru v postoji brankáře Elliotta. Za Flyers hrající tentokrát bez Jakuba Voráčka krátce na to srovnával Travis Konecny. Hned v úvodu druhé části ale Pastrňák našel před odkrytou bránou Marchanda a domácí znova vedli.

Opětovného srovnání se Philadelphia dočkala až v 45. minutě, kdy za ležícího Vladaře dorazil puk Carsen Twarynski. V 47. minutě pak Connor Bunnaman se štěstím využil přesilovku. Puk dostal za Vladaře po odrazu puku od bránícího hráče Bostonu. Domácí ale zachránil v 59. minutě Chris Wagner a za stavu 3:3 se tak šlo do prodloužení, které ve třetí minutě ukončil dorážkou z brankoviště Jake DeBrusk. Druhou přihrávku si tak připsal Pastrňák.

Detroit s útočníkem Filipem Zadinou (16:49, 2 střely) v sestavě dokázal na ledě Islanders postupně smazat dvougólové manko po trefách Jordana Eberleho z první třetiny, v prodloužení ale rozhodl o výhře New Yorku 3:2PP Anders Lee. Domácí měli výraznou převahu, což potvrzuje i střelecká bilance 43:23.

Hvězdný švédský mladík Elias Pettersson s bilancí 2+2 táhl Vancouver za výhrou 6:4 nad Ottawou. Za Canucks se na neutrálním ledě v Abbotsfordu v ofenzivě blýskli i obránce Alexander Edler 1+3 a roli asistenta tentokrát plnil střelec Brock Boeser 0+3.

Poprvé v přípravě vyjel na led po zranění se vracející útočník Anaheimu Ondřej Kaše (15:52, 3 střely). Proti Los Angeles se však stejně jako jeho spoluhráči prosadit nedokázal. Výhru Kings 3:0 zařídili střelci Carter, Brown a Kopitar. O čisté konto se podělili brankáři Petersen a Campbell.

Konkurent Michala Neuvirtha v kempu Toronta o pozici dvojky za Frederikem Andersenem se blýskl v pondělním zápase na ledě Montrealu. Michael Hutchinson zastavil všech 38 střel domácích a byl klíčovou postavou u triumfu Maple Leafs 3:0, pod který se podepsali střelci Korškov (2+0) a Archibald (1+0).

Výsledky přípravy NHL:

Vancouver Canucks - Ottawa Senators 6:4 (3:1, 2:2, 1:1)

Branky: 08:05 J. T. Miller (Boeser, Pettersson), 11:34 Pettersson (Boeser, Edler), 16:57 Edler (Sutter, Leivo), 32:37 Pettersson (Edler, Boeser), 39:57 J. Benn (Myers), 45:00 Horvat (Pettersson, Edler) - 06:53 Ryan (Tierney, Balcers), 29:19 Anisimov, 33:18 Balcers (Batherson), 46:15 Tierney. Rozhodčí: Rehman, Hebert – Mills, Kovachik. Diváci: 7 000.

Vancouver Canucks Markström (Demko) – T. Myers, Edler, Stecher, J. Benn, Biega, Fantenberg – J. T. Miller, Horvat, Pearson – Boeser, Pettersson, Bärtschi – Leivo, Sutter, L. Eriksson – Virtanen, Beagle, Schaller.

Ottawa Senators Nilsson (Högberg) – Zajcev, Chabot, Jaroš, Borowiecki, DeMelo, Brannström – Ryan, Tierney, Balcers – Duclair, Anisimov, Ennis – Batherson, L. Brown, Paul – Sabourin, Szwarz, Kelly.

New York Islanders - Detroit Red Wings 3:2P (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)

Branky: 05:13 Eberle (Leddy, Barzal), 08:50 Eberle (Lee, Barzal), 64:31 Lee (Jobst, Leddy) - 37:15 Rasmussen (Smith, Bowey), 46:21 Svečnikov (Veleno, Kaski). Rozhodčí: Schrader, Joannette – Amell, Toomey.

New York Islanders Varlamov (Gibson) – Boychuk, Dobson, Hickey, Hutton, Leddy, Sbisa – Barzal, Bellows, Cizikas, Clutterbuck (A), Dal Colle, Eberle, Jobst, Koivula, Komarov, Kühnhackl, Lee (C), Martin (A).

Detroit Red Wings Howard (Pickard) – Bowey, Cholowski, McIlrath, Lashoff, Kaski, Lindström – Zadina, Veleno, Smith – Puempel, Rasmussen, Kuffner – Svečnikov, de la Rose, Ehn – Terry, Turgeon, MacLeod.

Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky: 21:05 Korškov (Petan), 25:56 Archibald (Petan, Liljegren), 48:04 Kuškov. Rozhodčí: O ́Donnell, McCauley – Barton, Fournier.

Montreal Canadiens Lindgren (Kinkaid) – Alzner, Armia, Barber, Belzile, Brook, Cousins, Domi, Drouin, Evans, Fleury, Hudon, Chiarot, Kotkaniemi, Kulak, Peca, Petry, Tatar, Thompson.

Toronto Maple Leafs Hutchinson (Woll) – Aberg, Agostino, Archibald, Bracco,Brooks, Conrad, Elynuik, Engvall, Gaudet, Gravel, Harpur, Holl, Hollowell, Korškov, Liljegren, Lindgren, Petan, Read, Rubins, Shore, Schmaltz.

Boston Bruins - Philadelphia Flyers 4:3P (1:1, 1:0, 1:2 - 1:0)

Branky: 09:32 Lauko (Backes, Didier), 21:03 Marchand (Pasrrňák), 58:14 Wagner (Kuraly, Backes), 62:35 DeBrusk (Marchand, Pastrňák) - 12:44 Konecny (van Riemsdyk), 44:42 Twarynski (Stewart, Laughton), 46:46 Bunnaman. Rozhodčí: Rooney, Kelly – Daisy, Cormier. Diváci: 17 565.

Boston Bruins Rask (41. Vladař) – Clifton, Chára (C), Petrovic, Vaakanainen, Didier, Zbořil – Pastrňák, Coyle, Marchand – Ritchie, Krejčí (A), DeBrusk – Wagner, Frederic, Heinen – Backes (A), Kuraly, Lauko.

Philadelphia Flyers Elliott (Hart) – P. Myers, Sanheim, Gostisbehere, Morin, Braun (A), Friedman – Andreoff, Konecny, Hayes (A), Couturier (A), Laughton, Lindblom, van Riemsdyk, Stewart, Rubcov, Aube-Kubel, Bunnaman, Twarynski.

Los Angeles Kings - Anaheim Ducks 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky: 02:56 Carter (Lizotte), 48:32 Brown, 58:34 Kopitar (Iafallo, Hutton). Rozhodčí: Walsh, Chmielewski – Gibbs, Gibbons. Diváci: 12 746.

Los Angeles Kings Petersen (41. Campbell) – Ladue, Doughty (A), Hutton, Bjornfot, MacDermid, Walker – Amadio, Kopitar (C), Kovalčuk, Iafallo, Brown, Anderson-Dolan, Grundstrom, Lizotte, Wagner, Toffoli, Carter (A), Kupari.

Anaheim Ducks Miller (Stolarz) – Wideman, Hakanpaa, Manson, Lindholm, Mahura, Benoit – Sprong, Henrique, Getzlaf (C), Deslauriers, Kaše, Shore, Ritchie, Jones, Groulx, Comtois, Terry, Sherwood.