Český gólman ve službách Caroliny Petr Mrázek v akci v přípravném duelu proti Washingtonu. | foto: AP

Mrázek s Nečasem pomohli Carolině k výhře, Sobotka jednou asistoval

• 2
V pátek se příprava hokejové NHL posunula ke svému závěru dalšími sedmi duely. Útočník Martin Nečas (0+1) s brankářem Petrem Mrázkem (29 zákroků proti 33 střelám) pomohli Carolině k venkovní výhře 5:4 z prodloužení nad obhájci Stanley Cupu z Washingtonu. Na ledě soupeře slavil i Vladimír Sobotka (0+1), jenž s Buffalem uspěl 5:4 nad Islanders.

Po prvním nezdaru Detroitu ve stejný hrací den zůstala posledním neporaženým celkem letošní přípravy NHL Carolina poté, co naposledy dobyla dokonce led obhájců Stanley Cupu z Washingtonu. Hurricanes ve svém předposledním utkání v přípravě urvali v pořadí pátou výhru po těsném výsledku 5:4 po prodloužení.

Výsledky a české zářezy

Columbus - Pittsburgh 7:6, Islanders - Buffalo 4:5 (za hosty Sobotka 0+1), Washington - Carolina 4:5PP (za hosty Nečas 0+1, brankář Mrázek kryl 29 střel a čtyřikrát inkasoval), Toronto - Detroit 6:2, St. Louis - Dallas 3:1, Colorado - Minnesota 4:3PP, Vegas - Los Angeles 2:0.

V řádné hrací době měli blíže k výhře opět hosté, Capitals udržel ve hře vyrovnáním až z 53. minuty Burakovski. Kromě něj českého gólmana Petra Mrázka překonali ještě dvougólový kapitán Alex Ovečkin a Jayson Megna. Včetně prodloužení si Mrázek připsal 29 zákroků proti 33 střelám a slavit mohl v 61. minutě, kdy neporazitelnost Hurricanes prodloužil produktivní Sebastian Aho. Ten si ze západu odnesl tři body (2+1) a jeho finský parťák Teuvo Teravainen dokonce čtyři (1+3).

Prosadil se i český mladík vítězů Martin Nečas (13:51, 0+1, 1 střela), jenž v 30. minutě asistoval u v pořadí třetí branky Caroliny z hole Svečnikova. Za Washington nastoupil Jakub Vrána (15:33, 4 střely), obránce Michal Kempný chyběl kvůli otřesu mozku z předešlé partie proti St. Louis.

Po shodném skóre 5:4 ovšem už v řádné hrací době zvítězili na ledě soupeře i hokejisté Buffala. I díky jedné asistenci Vladimíra Sobotky, jenž z postu centra vedl elitní útok s Jeffem Skinnerem a Samem Reinhartem, uspěli nad Islanders.

Sabres o svém úspěchu rozhodli ve druhé dvacetiminutovce, kdy se prosadili celkem čtyřikrát. Pod dvě branky se podepsala letní posila z Caroliny, útočník Skinner. Také domácí měli v kádru dvougólového střelce. Anders Lee ale pomohl jen zmírnit porážku, které nezabránil ani Jan Kovář operující ve čtvrté formaci s Leo Komarovem a Tomem Kühnhacklem.

Po šesti výhrách hokejisté Detroitu v přípravě narazili na prvního přemožitele. Bylo jím rovněž ve velké formě hrající Toronto, které v pátek tým Red Wings se čtyřmi Čechy v základní sestavě rozneslo jasně 6:2. S šesti výhrami ze sedmi startů se tak oba celky nyní dělí o prvenství v ligové tabulce přípravy před startem základní části.

Maple Leafs nakročili za výhrou ve druhé hrací části, kterou ovládli 4:0 góly Gardinera, Tavarese, Marleaua a Lindholma. V sestavě Detroitu figurovali obránci Libor Šulák (20:20, 2 střely) s Filipem Hronkem (14:45, 1 střela) a útočníci Martin Frk (12:40) s Filipem Zadinou (12:38, 2 střely).

Ještě bohatší na góly byl souboj Columbusu s Pittsburghem, který skončil jako za starých časů divokým skóre 7:6. Domácí Blue Jackets, hrající bez Lukáše Sedláka, táhli za výhrou produktivní útočníci Artěmij Panarin (2+2) a Cam Atkinson (1+3). Rozdílovou akci zařídil až v 57. minutě Oliver Bjorkstrand. V sestavě Pittsburghu nechyběl Dominik Simon (13:26), na rozdíl od parťáka ze třetí formace Dericka Brassarda (2+1) se však bodově neprosadil.

Centr Radek Faksa (14:55, 1 střela) s Dallasem neuspěl na ledě St. Louis, které zvítězilo 3:1 po gólech Ryana O’Reillyho, Jadena Schwartze a Vladimira Tarasenka. Naopak výhra potěšila Tomáše Noska (16:54, 3 střely). S Vegas zvítězil fotbalovým výsledkem 2:0 nad Los Angeles. Všech 26 střel hostujících Kings pochytal gólman Marc-Andre Fleury a o dva góly Golden Knights se postarali v 27. minutě tvrďák Ryan Reaves a pojistkou z 60. minuty obránce Brayden McNabb.

Výsledky přípravných zápasů před startem NHL:

Vegas Golden Knights - Los Angeles Kings 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 26:55 Reaves (Marchessault, Theodore), 59:57 McNabb. Rozhodčí: Skilliter, Syvret – Mach, Gibbons. Diváci: 17 928.

Vegas Golden Knights Fleury (Subban) – McNabb, Engelland, Miller, Merill, Holden, Theodore – Smith, Carr, Stastny, Carrier, Carpenter, Bellemare, Haula, Pacioretty, Karlsson, Reaves, Marchessault, Nosek

Los Angeles Kings Campbell (Petersen) – Muzzin. Fantenberg, LaDue, MacDermid, Brickley – Kempe, Clifford, Iafallo, Lewis, Thompson, Etem, Anderson-Dolan, Wagner, Amadio, Luff, Pearson, Toffoli

Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 7:6 (3:3, 2:2, 2:1)

Branky: 00:31 Panarin (Atkinson, Werenski), 05:35 Panarin (Atkinson, Werenski), 12:11 Jenner (Werenski), 27:13 Atkinson (Panarin), 30:06 Foligno (Atkinson, Panarin), 50:25 Kukan (Savard, Nash), 56:04 Bjorkstrand (Werenski, Foligno) - 06:05 Crosby (Trotman), 06:40 Hagelin, 17:27 Brassard, 22:04 Brassard (Rust), 24:38 Hörnqvist (Riikola, Malkin), 42:13 Rust (Brassard, Riikola). Rozhodčí: Kyle Rehman, Kendrick Nicholson. Čároví: Tim Nowak, Devin Berg. Diváci: 13976.

Columbus Blue Jackets Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, Nutivaara, Kukan, Savard, Carlsson, Harrington – Panarin, Dubois, Atkinson – Foligno (C), Wennberg, Bjorkstrand – Jenner (A), Dubinsky, Anderson – Duclair, Nash, Milano. Hlavní trenér: John Tortorella.

Pittsburgh Penguins Jarry (34. DeSmith) – Dumoulin, Letang (A), Oleksiak, Ruhwedel, Riikola, Trotman – Guentzel, Crosby (C), Hörnqvist – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Simon, Brassard, Rust – Grant, Sheahan, Aston-Reese. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

St. Louis Blues - Dallas Stars 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Branky: 20:31 O'Reilly (Tarasenko, Schwartz), 41:30 Schwartz (Schenn), 59:53 Tarasenko (Schwartz, Allen) - 58:03 Comeau.

St. Louis Blues Allen (Husso) – Edmundson, Bouwmeester, Pietrangelo (C), Schmaltz, Walman, Parayko – Marron, Schenn, Schwartz, Bozak, Kyrou, Thomas, Barbašev, Perron, Blais, sundqvist, O'Reilly (A), Tarasenko (A)

Dallas Stars Bow (Bishop) – Klingberg, Heiskanen, Honka, Lindell, Methot, Bayreuther – Benn (C), Janmark, Faksa, Comeau, Dickinson, Shore, Pitlick, Hintz, Smith, Radulov (A), Spezza (A), Seguin.

Washington Capitals - Carolina Hurricanes 4:5P (1:2, 2:1, 1:1 - 0:1)

Branky: 08:01 Ovečkin (Carlson, Kuzněcov), 29:35 Megna (Gersich, Ness), 37:46 Ovečkin (Wilson, Kuzněcov), 52:59 Burakovski (Eller) - 09:31 Teravainen (Aho, Foegele), 19:00 Aho (Teravainen, Foegle), 29:25 Svechnikov (Nečas, Slavin), 44:45 Zykov (Teravainen, Faulk), 60:19 Aho (Teravainen, Slavin).

Washington Capitals Holtby (Copley) – Backström, Bowey, Burakovsky,Carlson, Djoss, Dowd, Eller, Gersich, Kuznetsov, Megna, Ness, Niskanen, Orlov, Orpik, Oshie, Ovečkin, Siegenthaler, Smith-Pelly, Vrána, Wilson

Carolina Hurricanes Mrázek (Darling) – Aho, Brown, de Haan, Di Guiseppe, Faulk, Foegele, Hamilton, Kuokkanen, McKegg, Nečas, Pesce, Slavin, Svechnikov, Teravainen, Van Riemsdyk, Wallmark, Zykov

New York Islanders - Buffalo Sabres 4:5 (1:1, 2:4, 1:0)

Branky: 07:22 Bailey (Beauvillier), 24:36 Lee (Barzal, Leddy), 35:34 Pulock (Barzal, Leddy), 55:19 Lee (Hickey) - 08:20 Girgensons (Guhle, Pominville), 22:16 Nelson (Girgensons, Rodrigues), 23:42 Dahlin (Nylander), 31:34 Skinner (Reinhart, Sobotka), 33:04 Skinner (Okposo, Dahlin).

New York Islanders Lehner (Greiss) – Pelech, Pulock, Hickey, Leddy, Toews, Boychuk – Lee, Nelson, Ebele – Beauvillier, Barzal, Bailey – Martin, Cizikas, Clutterbuck – Kuhnhackl, Kovář, Komarov.

Buffalo Sabres Hutton (Ullmark) – Dahlin, McCabe, Beaulieu, Nelson, Guhle, Tennyson – Skinner, Sobotka, Reinhart – Nylander, Berglund, Thompson – Wilson, Mittelstadt, Okposo – Girgensons, Rodrigues, Pominville.

Colorado Avalanche - Minnesota Wild 4:3P (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)

Branky: 13:34 Kerfoot (Barrie, Zadorov), 21:33 Jost (Kerfoot, Wilson), 46:16 Calvert (Kerfoot, Girard), 61:29 Rantanen (MacKinnon, Barrie) - 20:14 Granlund (Zucker), 48:12 Niederreiter (Murphy, Zucker), 58:58 Zucker (Fehr, Pateryn). Rozhodčí: Trevor Hanson, Tim Peel – Kiel Murchison, Darren Gibbs. Diváci: neuvedeno.

Colorado Avalanche Grubauer (Varlamov) – Barrie, Johnson (A), Zadorov, Cole, Barberio, Girard – Calvert, Kerfoot, Dries, Jost, Wilson, MacKinnon (A), Compher, Toninato, Bourque, Nieto, Landeskog (C), Rantanen

Minnesota Wild Stalock (33. Hammond) – Murphy, Dumba, Brodin, Pateryn, Prosser, Bartkowski – Coyle (A), Read, Eriksson Ek, Hendricks, Zucker (A), Foligno, Greenway, Fehr, Niederreiter, Rau, Granlund (A), Brown

Toronto Maple Leafs - Detroit Red Wings 6:2 (1:1, 4:0, 1:1)

Branky: 01:38 Kadri (Brown, Leivo), 32:47 Gardiner (Leivo, Marleau), 34:58 Tavares (Matthews, Rielly), 35:25 Marleau (Leivo, Johnsson), 36:41 Lindholm (Brown), 55:41 Gardiner (Matthews, Zajcev) - 10:20 Nyquist (Cholowski, Howard), 41:10 Larkin (Jensen, Cholowski). Rozhodčí: Joannette, O ́Halloran – Cherrey, Tobias. Diváci: 18 889.

Toronto Maple Leafs Andersen (Pickard) – Hainsey, Rielly (A), Zajcev, Gardiner, Ožiganov, Dermott – Ennis, Matthews, Marleau (A) – Marner, Tavares (A), Kapanen – Brown, Kadri, Leivo – Gauthier, Lindholm, Johnsson.

Detroit Red Wings Howard (41. Säteri) – Hronek, Kronwall (A), Hicketts, Šulák, Jensen, Cholowski – Frk, Larkin (A), Mantha – Abdelkader (A), Athanasiou, Vanek – Nyquist, Nielsen, Bertuzzi – Zadina, Ehn, Rasmussen.