Puk má Lukáš Radil ze San Jose, dotírá na něj Oliver Kylington z Calgary.

Puk má Lukáš Radil ze San Jose, dotírá na něj Oliver Kylington z Calgary. | foto: Reuters

Frolík s Radilem bodovali u přestřelky, Rutta a Kempný asistovali

• 4
Hokej téměř bez obran jako za starých časů byl k vidění v několika úterních přípravných zápasech NHL. Calgary přestřílelo San Jose 7:5 i díky akcím Michaela Frolíka (0+2), za hosty byl u dvou tref v síti Davida Ritticha útočník Lukáš Radil (1+1). Ještě divočejší duel byl k vidění v Chicagu, které podlehlo Detroitu 6:8. Za domácí jednou asistoval bek Jan Rutta. Přihrávku si připsal i washingtonský Michal Kempný, jenž přispěl k výhře 4:0 nad St. Louis.

Hokejisté Calgary do zápasu proti San Jose nevstoupili vůbec dobře, když po zahajovací třetině prohrávali 1:4. Českého brankáře Davida Ritticha postupně překonali Goodrow, Chartier, krajan Lukáš Radil a za jeho asistence jen pár sekund po jiném neuznaném gólu uspěl i Letunov.

Radil skóroval ve 14. minutě střelou z mezikruží, v 17. minutě pak založil přečíslení 2 na 1 zakončené Maximem Letunovem. Ve druhé třetině domácí Flames zabrali a zásluhou Matthew Phillipse, Seana Monehana a Matthew Tkachuka srovnali na 4:4. Tou dobou už jejich bránu nehájil střídající David Rittich, jenž si během 31 minut připsal 14 zákroků a čtyřikrát lovil puk ze sítě. V 36. minutě ale obránce San Jose Alexander Chmelewski dorážkou přivítal v bráně Gilliese a hosté opět vedli.

Těsně před druhým odchodem do kabin však po přihrávce Michaela Frolíka uspěl výpadem zpoza brány šikula Johnny Gaudreau a za stavu 5:5 se tak ve třetí třetině začínalo od znova. Běžela 46. minuta, kdy po další přihrávce Frolíka zakončoval v útočném pásmu Sam Bennet a Calgary poprvé vedlo. Náskok už si navíc nenechalo vzít a v 59. minutě jej ještě do prázdné klece pojistil Austin Czarnik. Frolík (14:01, 0+2) byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, do kterého za hosty nastoupili i obránce Radim Šimek (17:17, 3 střely) a zmiňovaný forvard Radil (12:24, 1+1, 3 střely).

Výsledky a české zářezy

Buffalo - Columbus 2:4, Tampa Bay - Florida 2:3, Nashville - Carolina 1:4, St. Louis - Washington 0:4 (Kempný 0+1), Chicago - Detroit 6:8 (za dom. Rutta 0+1), Calgary - San Jose 7:5 (brankář Rittich odchytal úvodních 31 minut a z 18 střel čtyřikrát inkasoval, Frolík 0+2 - Radil 1+1), Edmonton - Vancouver 6:0.

Pátý zápas v přípravě a pátá výhra. Suverénní Detroit v sestavě s českými talenty Filipem Hronkem (19:23, 2 střely), Liborem Šulákem (22:05) a Filipem Zadinou (14:13, 2 střely) naposledy uspěl v divokém duelu na ledě Chicaga. Z United Center si Red Wings odvezli výhru 8:6. Jen s podivem žádný z Čechů u vítězného týmu nebodoval, nejvíce podpořili osmigólovou ofenzivu Andreas Athanasiou (2+2), Thomas Vanek (2+1) a Anthony Mantha (1+2).

V sestavě domácího Chicaga, které nasadilo i své největší hvězdy Jonathana Toewse (2+1) a Patricka Kanea (0+3), nechyběli ani obránce Jan Rutta (18:57, 0+1, 2 střely) a centr David Kämpf (12:54, 2 střely). Vysokému přídělu nezabránili gólmani Cam Ward (6 inkasovaných gólu z 17 střel) a Anton Forsberg (2 inkasované góly z 8 střel). Za vítězné Red Wings celý duel odchytal zkušený Jimmy Howard (6 inkasovaných gólů z 36 střel).

Debaklem skončila i kanadská konfrontace Edmontonu s Vancouverem. Domácí Oilers soupeře roznesli 6:0, když se hattrickem blýskl Ty Rattie. Dva góly nastřílel Jesse Puljujarvi a celkově u tří branek asistoval kapitán Connor McDavid. Čisté konto uhájil gólman Cam Talbot, jenž pochytal Canucks všech 35 střel. Na výhře se podílel i český obránce Jakub Jeřábek (15:37, 1 střela).

S nulou uspěli i obhájci Stanley Cupu z Washingtonu, kteří v úterý výsledkem 4:0 dobyli led St. Louis a po čtyřech porážkách tak vůbec poprvé mohli v přípravě slavit. Přispěl k tomu i český zadák Michal Kempný (12:18, 0+1, 1 střela). Hlavní hvězdou utkání byl gólman Capitals Phoenix Copley poté, co si poradil se všemi 42 střeleckými pokusy Blues. O góly vítězů se postarali Gersich, v české extralize známý Australan Walker, Bowey a Stephenson. Kapitán Alex Ovečkin stejně jako Kempný jednou asistoval.

Výsledky přípravných zápasů před startem NHL:

St. Louis Blues - Washington Capitals 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)

Branky: 10:16 Gersich (Barber, Dowd), 29:18 Walker (Carlson, Kempný), 40:52 Bowey (Ovečkin, Kuzněcov), 58:34 Stephenson. Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Kevin Pollock – Brian Murphy, Bryan Pancich.

St. Louis Blues Allen (41. Johnson) – Barbašev, Blais, Bortuzzo, Bouwmeester, Bozak, Dunn, Edmundson, Kyrou, Maroon, O'Reilly, Parayko, Perron, Pietrangelo, Schenn, Schmaltz, Schwartz, Steen, Tarasenko, Thomas, Thorburn

Washington Capitals Copley (Holtby) – Barber, Bowey, Boyd, Carlson, Connolly, Djoos, Dowd, Eller, Gersič, Kempný, Kuzněcov, O'Brien, Orlov, Ovečkin, Siegenthaler, Stephenson, Walker, Wilson

Tampa Bay Lightning - Florida Panthers 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

Branky: 24:17 Erne (Joseph, Miller), 30:15 Killorn (Stamkos, Miller) - 42:16 Dadonov (Pysyk), 47:03 Ekblad (Sceviour, MacKenzie), 52:31 Barkov (Dadonov, Bjugstad). Rozhodčí: Michael Markovic, Francois StLaurent. Čároví: Jonny Murray, David Brisebois. Diváci: 11485.

Tampa Bay Lightning Vasilevskij (Domingue) – Hedman, Strålman, McDonagh, Černák, Koekkoek, Sergačev – Killorn, Stamkos (C), J.T. Miller – Palát, Point, Kučerov – Joseph, Cirelli, Conacher – Mertel, Stephens, Erne. Hlavní trenér: Jon Cooper.

Florida Panthers Reimer (Luongo) – Yandle, Ekblad (A), Matheson, Pysyk, Melchiori, Petrovic – Dadonov, Barkov (C), Bjugstad – Huberdeau (A), Trocheck, Hoffman – Borgström, McCann, Malgin – Vatrano, MacKenzie, Sceviour. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Nashville Predators - Carolina Hurricanes 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky: 53:06 Johansen (Forsberg, Arvidsson) - 05:36 Foegele (Bishop), 26:27 Pesce (Foegele, Maenalanen), 51:43 Trevor Van Riemsdyk (Gauthier, Zykov), 52:50 McGinn (Zykov, Bean). Rozhodčí: Francis Charron, Brandon Schrader – Pierre Racicot, Tim Nowak.

Nashville Predators Rinne (Saros) – Arvidsson, Bitetto, Blackwell, Bonino, Ekholm, Ellis, Fiala, Forsberg, Gaudreau, Grimaldi, Hamhuis, Hartman, Irwin, Jarnkrok, Johansen, Josi, Rinaldo, Salomaki, Sissons, Smith, Subban, Tolvanen, Turris, Watson, Weber

Carolina Hurricanes Darling (Nedeljkovič) – Bean, Bishop, Di Giuseppe, Fleury, Foegele, Gauthier, Koukkanen, Maenalanen, Martinook, McGinn, McKeown, Pesce, Roy, Švečnikov, Van Riemsdyk, Wallmark, Žykov

Buffalo Sabres - Columbus Blue Jackets 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Branky: 21:13 Nelson (Nylander, Oglevie), 34:28 Reinhart (Eichel, Dahlin) - 32:36 Duclair (Prapavessis), 35:35 Clendening (Kukan, Panarin), 46:31 Panarin, 48:55 Stenlund (Panarin).

Buffalo Sabres Wedgewoord (Johansson) – Bailey, Berglund, Bogosian, Borgen, Dahlin, Eichel, Guhle, McCabe, Mittelstadt, Nelson, Nylander, Oglevie, Okposo, O'Regan, Reinhart, Rodrigues, Skinner, Smith, Pilut

Columbus Blue Jackets Korpisalo (Berube) – Anderson, Carlsson, Clendening, Davidsson, Dubinsky, Duclair, Foudy, Jenner, Jones, Kukan, Panarin, Prapavessis, Robinson, Savard, Sedlák, Stenlund, Vigneault, Wennberg

Calgary Flames - San Jose Sharks 7:5 (1:4, 4:1, 2:0)

Branky: 12:56 Gaudreau (Kulak, Monahan), 27:05 Phillips (Lazar, Gawdin), 29:47 Monahan, 32:38 Tkachuk (Prout, Backlund), 39:50 Gaudreau (Frolík, Hanifin), 45:33 Bennett (Kylington, Frolík), 58:46 Czarnik (Tkachuk, Backlund) - 11:07 Goodrow (Ryan), 12:18 Chartier (Labanc, Merkley), 13:04 Radil, 16:18 Letunov (Praplan, Radil), 35:44 Chmelevski (Meier). Rozhodčí: Sutherland, Nicholson – Devorski, Alphonso. Diváci: 17 584.

Calgary Flames Dell (36. Bibeau) – Heed, Šimek, Merkley, Ryan, Roy, Middleton – Labanc, Gambrell, Sorensen – M. Karlsson (A), Chartier, Goodrow (A) – Radil, Letunov, Praplan – Chmelevski, True, Meier (A).

San Jose Sharks Rittich (31. Gillies) – Adersson, Prout, Stone, Hanifin, KylingtonKulak – Backlund (A), Neal, Gaudreau, Tkachuk (A), Lazar, Monahan (A), Czarnik, Phillips, Frolík, Jankowski, Gawdin, Bennett.

Edmonton Oilers - Vancouver Canucks 6:0 (1:0, 1:0, 4:0)

Branky: 07:32 Rattie (Nugent-Hopkins, McDavid), 38:50 Rattie (Yamamoto, Khaira), 46:17 Puljujarvi (McDavid, Bouchard), 49:25 Puljujarvi (Khaira), 51:16 Rattie (McDavid, Nugent-Hopkin), 59:11 Klefbom (Lucic). Rozhodčí: Ghislain Hebert, Ian Walsh – Ryan Gibbons, Travis Gawryletz.

Edmonton Oilers Talbot (Montoya) – Benning, Bouchard, Brodziak, Draisaitl, Chiasson, Kassian, Khaira, Klefbom, Larsson, Lucic, McDavid, Nugent-Hopkins, Nurse, Puljujarvi, Rattie, Rieder, Russell, Yamamoto

Vancouver Canucks Markstrom (Nilsson) – Baertschi, Beagle, Boeser, Del Zotto, Eriksson, Goldobin, Granlund Mar., Gudbranson, Horvat, Hutton, Leipsic, Motte, Pettersson, Pouliot, Schaller, Stecher, Tanev, Virtanen

Chicago Blackhawks - Detroit Red Wings 6:8 (2:2, 2:4, 2:2)

Branky: 01:51 Highmore (Seabrook, Keith), 15:45 Kahun (Toews, Keith), 27:40 Toews (Kane, DeBrincat), 38:22 Toews (Rutta, Davidson), 40:50 Schmaltz (Kane, Boqvist), 51:28 Keith (Boqvist, Kane) - 00:16 Vanek (Abdelkader), 05:13 Athanasiou, 25:38 Helm (Mantha), 30:54 Mantha (Larkin, Hicketts), 35:39 Witkowski (Smith, Megan), 36:48 Athanasiou (Vanek, Mantha), 44:23 Larkin (Athanasiou), 53:56 Vanek (Athanasiou, Helm). Rozhodčí: Steve Kozari, Reid Anderson – Scott Driscoll, Darren Gibbs. Diváci: 19 864.

Chicago Blackhawks Ward (41. Forsberg) – Keith (A), Seabrook (A), Davidson, Rutta, Manning, Boqvist – DeBrincat, Toews (C), Kahun – Schmaltz, Anisimov, Kane – Kunitz, Kämpf, Saad – Fortin, Highmore, Ejdsell

Detroit Red Wings Howard (Säteri) – Kronwall (A), Cholowski, Hicketts, Šulák, Chelios, Hronek – Helm, Larkin, Mantha – Vanek, Athanasiou, Abdelkader (A) – Svečnikov, Ehn, Zadina – Smith, Megan, Witkowski