Dmitrij Jaškin ze St. Louis překonává Sergeje Bobrovského v brance Columbusu. | foto: AP

Jaškin se trefil za St. Louis, Zadina asistoval u výhry Detroitu

• 5
V neděli byly na programu jen tři přípravné zápasy hokejové NHL, Češi ale byli i tak znova vidět. Reprezentační útočník Dmitrij Jaškin gólem z úvodu třetí třetiny navýšil výhru St. Louis nad Columbusem na finálních 5:1, mladíček Filip Zadina pak den po premiérové brance přidal i první asistenci. Jeho Detroit uspěl těsně 3:2 nad Pittsburghem.

Domácí Columbus šel zásluhou Cama Atkinsona už v 8. minutě do vedení, ve zbytku duelu již ale stříleli branky jen hosté ze St. Louis. Ještě v první třetině srovnal Chris Butler a ve druhé části skóre otočili dvougólový Sammy Blais a Ivan Barbašev.

Výsledky a české zářezy

Columbus - St. Louis 1:5 (za hosty Jaškin 1+0), Pittsburgh - Detroit 2:3 (za hosty Zadina 0+1), Winnipeg - Edmonton 5:3.

U v pořadí čtvrté trefy z hole ruského útočníka, jenž dorážel z brankoviště přes ležícího krajana Sergeje Bobrovského, byl i Dmitrij Jaškin (16:44, 1+0, 1 střela). A právě český reprezentační útočník byl jediným střelcem závěrečného dějství, když v 42. minutě v přesilovce ranou švihem z levého kruhu vymetl horní roh branky. V sestavě Blues figuroval i Adam Musil (11:20), za domácí Blue Jackets bojoval Lukáš Sedlák (13:37, 1 střela).

Detroit v přípravě sbírá jednu výhru za druhou. Na v pořadí třetí a čtvrté se podílela i šestka letošního draftu Filip Zadina. V sobotu talentovaný útočník zaznamenal premiérovou trefu proti Bostonu (výhra 4:3 po prodloužení) a v neděli pro změnu asistoval u těsného výsledku 3:2 nad Pittsburghem.

Běžela 25. minuta, kdy Zadina (16:23, 0+1, 1 střela) přihrával na Michaela Rasmussena a ten z levého kruhu srovnával na 1:1. Rozdílovou trefu na ledě Penguins pak zařídil v 30. minutě obránce Trevor Daley. Kromě něj v defenzivě Red Wings operovali i v přípravě se skvěle prezentující Libor Šulák (21:02, 4 střely) s Filipem Hronkem (19:45, 3 střely). Za domácí ve druhém útoku s Brassardem a Rustem nastoupil Dominik Simon (17:36, 1 střela).

V kanadské konfrontaci si Winnipeg poradil 5:3 s Edmontonem. Jets se opírali o výkon útočníků Blaka Wheelera (1+2), Marka Scheifela (2+1) a Skylera McKenzieho (2+0). Podruhé v přípravě se v jejich dresu představil i syn české hokejové legendy Kristian Reichel (13:56). V obraně Oilers nechyběla předsezonní posila Jakub Jeřábek (16:26, 1 střela).

Výsledky přípravných zápasů před startem NHL:

Columbus Blue Jackets - St. Louis Blues 1:5 (1:1, 0:3, 0:1)

Branky: 07:25 Atkinson (Harrington, Nutivaara) - 11:07 Butler (Thomas, Fabbri), 20:35 Blalís (Thomas), 26:49 Blais (Thomas, Kyrou), 39:37 Jaškin (Stevens, Schmaltz), 41:16 Jaškin (Sudqvist, Schmaltz). Rozhodčí: Peel, Schrader – Baker, Gibbs.

Columbus Blue Jackets Bobrovskij (Raaymakers) – Jones, Kukan, Harrington, Carlsson, Savard, Nutivaara – Panarin, Atkinson, Dubois, Milano, Bjorkstrand, Davidsson, Sedlák, MacInnis, Foligno (C), Duclair

St. Louis Blues Husso (Johnson) – Reinke, Dunn, Butler, Schmaltz, Walman, Mikkola – Kyrou, Thomas, Fabbri, Thorburn, Jaškin, Barbašev, Stevens, Musil, Maceachern, Blais, Sundqvist, Nolan

Pittsburgh Penguins - Detroit Red Wings 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Branky: 06:34 Haggerty (Di Pauli), 31:46 Blueger (Haggerty, Di Pauli) - 24:07 Rasmussen (Zadina, DeKeyser), 26:07 Athanasiou (Mantha, Larkin), 29:54 Daley (Veleno). Rozhodčí: Furman South, Jean Hebert – Derek Amell, Jesse Marquis.

Pittsburgh Penguins DeSmith (30. Jarry) – Maatta, Johnson, Riikola, Schultz, Ruhwedel, Prow – Hagelin, Malkin, Kessel – Simon, Brassard, Rust – Di Pauli, Blueger, Haggerty – Miletic, Lafferty, Angello

Detroit Red Wings Sateri (Rybár) – DeKeyser, Hronek, Šulák, Daley, Cholowski, Jensen – Bertuzzi, Larkin, Mantha – Rasmussen, Athanasiou, Zadina – Jokinen, Veleno, Švečnikov – Pope, Ehn, Campbell

Winnipeg Jets - Edmonton Oilers 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Branky: 03:45 Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 27:42 McKenzie (Morrow, Everberg), 30:01 Scheifele (Wheeler), 47:23 Wheeler (Byfuglien, Scheifele), 50:23 McKenzie (Suess, Everberg) - 07:32 Yamamoto (Benning, McLeod), 13:02 Bear (Caggiula, Strome), 59:21 Yamamoto (Nurse, Benning). Rozhodčí: Anderson, Joannette – Cherrey, Devorski. Diváci: 15 321.

Winnipeg Jets Hellebuyck (Comrie ) – Myers, Byfuglien, Morrow, Poolman, Schilling, Kulikov – Vesalainen, Scheifele – Perreault, Little, Laile – Harkins, Reichel, Appleton – Everberg, Suess, McKenzie

Edmonton Oilers Koskinen (Montoya) – Nurse, Benning, Garrison, Jeřábek, Gravel, Bear – Rieder, McLeod, Yamamoto – Khaira, Strome, Puljujärvi – Caggiula, Brodziak, Kassian – Malone, Marody, Aberg