Brankář Ondřej Pavelec sleduje, jak si jeho spoluhráč z Winnipegu Adam Pardy...

Brankář Ondřej Pavelec sleduje, jak si jeho spoluhráč z Winnipegu Adam Pardy poradil s Alexandrem Burrowsem (vpravo) z Vancouveru. | foto: AP

Brankáři Pavelec s Mrázkem byli v NHL zařazeni mezi hvězdy zápasů

• 5
Ve středu hokejová NHL nabídla fanouškům tři duely, ve kterých se představili v akci dva čeští gólmani. Jak Ondřej Pavelec, tak Petr Mrázek byli zámořskými novináři zvoleni mezi tři hvězdy zápasů. Prvně jmenovaný pomohl 29 zákroky k výhře Winnipegu 4:1 nad Vancouverem a Mrázek byl s 25 zásahy oporou Detroitu, který nakonec padl 1:2 po prodloužení s Washingtonem.

Hokejisté Winnipegu středečním triumfem 4:1 nad Vancouverem ukončili svou šestizápasovou sérii porážek. Naposledy slavili dva body 4. listopadu proti Torontu (výhra 4:2). V bráně tehdy stál rovněž Ondřej Pavelec.

Češi v NHL:

1. David Krejčí (BOS), 17z.- 20b.(8+12)
2. Tomáš Plekanec (MTL), 19z.- 17b.(7+10)
3. Martin Hanzal (ARI), 16z.- 17b.(3+14)
4. Jaromír Jágr (FLA), 16z.- 14b.(7+7)
5. T. Fleischmann (MTL), 19z. - 13b.(5+8)
6. Jiří Hudler (CGY), 20z.- 13b.(4+9)
7. Michael Frolík (CGY), 20z. - 12b.(4+8)
8. Aleš Hemský (DAL), 18z.- 11b.(3+8)
9. Tomáš Hertl (SJS), 18z. - 9b.(2+7)
10. Jakub Voráček (PHI), 18z. - 9b.(1+8)

Naposledy český reprezentant, před kterým v předchozích dvou startech Jets dostal přednost Michael Hutchinson, pochytal 29 střel a od čistého konta jej dělila jen jediná branka Canucks. V 27. minutě využil přesilovou hru Daniel Sedin a srovnával průběžné skóre na 1:1.

Ještě v dané hrací části ale domácí přidali rozdílovou trefu, když se prosadil Drew Stafford. Stejný hráč pak ve třetí třetině přidal i pojistku, obdobně jako další dvougólový střelec Mark Scheifele. Oba útočníci byli s bilancí (2+1) zařazeni mezi hvězdy duelu společně s brankářem Pavelcem.

V útoku Vancouveru chyběl český kanonýr Radim Vrbata, jenž vynechal i předzápasový trénink. Trenér Willie Desjardins ovšem potvrdil, že jeho zranění není vážného charakteru a za pár dní by měl být v pořádku.

Podruhé za sebou si hokejisté Detroitu vyzkoušeli novou podobu prodloužení se třemi hráči v poli. V pondělí byli úspěšní po výhře 4:3PP nad Ottawou, ve středu již ale naopak padli 1:2PP s Washingtonem.

Vítěznou branku zaznamenal hostující útočník Jevgenij Kuzněcov, jenž se po pravém křídle prodral do útočného pásma a našel mezeru v postoji brankáře Mrázka. Ten jinak podal tradiční spolehlivý výkon, když pochytal 25 z 27 střel soupeře a byl zařazen mezi tři hvězdy utkání.

Nejčastěji českého brankáře ohrožoval opět kapitán Washingtonu Alex Ovečkin, z šesti pokusů ale ani jednou neuspěl a nadále tak čeká na překonání ruského střeleckého rekordu (společně s Sergejem Fjodorovem v NHL nastříleli shodně 483 gólů). Ovečkin tak vyšel gólově i bodově naprázdno už počtvrté za sebou. Černou minisérii započal 10. listopadu rovněž v konfrontaci s Detroitem, kdy Mrázek vychytal všech jeho rekordních 15 ran.

V řádné hrací době duelu se vše podstatné odehrálo už v zahajovací třetině, v níž byly k vidění obě branky. Red Wings v sestavě i s obráncem Jakubem Kindlem (17:18, +/-: 0, 1 střela) nejprve poslal do vedení už ve 3. minutě Dylan Larkin a za Capitals kontroval v 11. minutě při přesilovce Justin Williams.

V prodloužení se rozhodovalo i na ledě Edmontonu, jenž přivítal silné Chicago. Obhájci Stanley Cupu si nakonec odvezli oba body po výhře 4:3, kterou jim v nastavení trefil slovenský reprezentant Marián Hossa.

Nejvíce si v zápase vylepšil osobní statistiky produktivní nováček v sestavě vítězných Blackhawks Artemi Panarin (1+2). Už ve čtrnáctém startu za sebou, čímž si vyrovnal osobní rekord kariéry v NHL, se pak zapsal do statistik lídr bodování soutěže Patrick Kane.

Proti Edmontonu se americký reprezentant blýskl dvěma asistencemi a s 30 zápisy (13+17) má na čele produktivity tříbodový náskok na druhého Tylera Seguina z Dallasu (27 bodů, 10+17). Chicago od nedávného návratu z marodky zkušených beků Duncana Keitha a Michala Rozsívala (10:31, -1, 1 střela) zvítězilo už potřetí v řadě.

Výsledky:

Winnipeg - Vancouver 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: 6. a 58. Scheifele, 38. a 59. Stafford - 27. D. Sedin. Střely na branku: 34:30. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, inkasoval jednu branku z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 96,67 procenta. Diváci: 15.294. Hvězdy utkání: 1. Scheifele, 2. Stafford, 3. Pavelec (všichni Winnipeg).

Detroit - Washington 1:2 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Branky: 3. Larkin - 11. Williams, 61. Kuzněcov. Střely na branku: 26:27. Petr Mrázek odchytal za Detroit celý zápas, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procenta. Diváci: 20.027. Hvězdy zápasu: 1. Kuzněcov, 2. Holtby (oba Washington), 3. Mrázek (Detroit).

Edmonton - Chicago 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 37. Eberle, 44. Pouliot, 58. Draisaitl - 28. Keith, 35. Panarin, 52. Shaw, 62. Hossa. Střely na branku: 37:27. Diváci: 16.839. Hvězdy zápasu: 1. Panarin (Chicago), 2. Draisaitl (Edmonton), 3. Hossa (Chicago).