Ondřej Pavelec opouští v bezvědomí led. Gólman Atlanty zkolaboval ve třetí minutě duelu s Washingtonem. | foto: AP

Pavelce pustili z nemocnice. Proč zkolaboval, však stále nikdo neví

• 4
Ondřej Pavelec, který zkolaboval v pátečním zápase NHL proti Washingtonu, byl propuštěn z nemocnice. Hokejový brankář Atlanty tam strávil celý víkend. Lékařům však stále však není jasné, proč došlo k jeho zhroucení na ledě.

Český brankář byl propuštěn do domácího ošetření v neděli večer. Klub o tom informoval prostřednictvím sítě Twitter.

Třiadvacetiletý rodák z Kladna zkolaboval v čase 2:25, kdy se skácel k ledu a upadl do bezvědomí. Po deseti minutách ošetřování opouštěl hrací plochu na nosítkách. Vědomí nabyl až v nemocnici.

"Bolí mě hlava, absolvoval jsem spousty testů, ale nikdo neví, co se mi stalo," řekl Pavelec v rozhovoru pro MF DNES.

Nyní ho čeká další série vyšetření. "Zatím nikdo neví, co to způsobilo," uvedla dvojka české hokejové reprezentace. "Snaží se na to přijít a já doufám, že se to brzy zjistí a dá se to dohromady."

Pro brankáře přišla nečekaná zdravotní komplikace ve chvíli, kdy dosáhl svého velkého cíle. Pro začínající sezonu měl být jedničkou Atlanty.

Jeho místo v brance teď zaujal zkušený Chris Mason a vedení Thrashers povolalo z farmy Drewa MacIntyra.