David Pastrňák (vlevo) se raduje z gólu Bostonu se spoluhráči Danielem Paillem...

David Pastrňák (vlevo) se raduje z gólu Bostonu se spoluhráči Danielem Paillem (v popředí) a Alexanderem Chochlačevem. | foto: AP

Pastrňák se prosadil v premiéře za Boston, bodovali i Plekanec a Polák

• 5
Zranění ramene z tréninku připravilo útočníka Davida Pastrňáka o úvodních pěti přípravných zápasů Bostonu. Šanci ukázat své kvality dostal až v závěru kempu a při premiéře jednou asistencí podpořil výhru Bruins 6:1 nad Islanders. Bod za přihrávku si v dalších zápasech připsali i Tomáš Plekanec z Montrealu a obránce Roman Polák z Toronta.

Utkání mezi Islanders a Bostonem se odehrálo ne neutrálním ledě v Bridgeportu. Ostrované porážkou 1:6 zakončili svou herní přípravu, Bruins naopak čeká ještě sobotní partie s Detroitem.

Hlavní hvězdou duelu byl centr Bostonu Ryan Spooner, autor dvou branek. Vydařený výkon podal i brankář vítězů Malcolm Subban. Bratr slavnějšího PK Subbana z Montrealu pochytal 32 střel New Yorku a od čistého konta jej dělila pouze jediná trefa z hole Kyle Okposa.

Premiéru v přípravě za Bruins, kteří nenasadili do akce svého elitního centra Davida Krejčího, si odbyl 18letý český mladík David Pastrňák. V 53. minutě pak asistencí přispěl k brance Daniela Pailleho na průběžných 5:1.

Teprve druhou porážku z šesti přípravných duelů si v pátek připsali hokejisté Montrealu, když po prodloužení nestačili na domácí Ottawu.

Vítěznou branku na 4:3 vstřelil v 64. minutě útočník Bobby Ryan, jenž v týdnu podepsal nový lukrativní kontrakt na sedm let za 50,75 milionu dolarů. V sestavě Senators nechyběl ani český útočník Milan Michálek (ice time: 14:59, +/-: -1), do bodových statistik se však nezapsal.

Montreal, za který nenastoupil český mladík Jiří Sekáč, i díky jedné asistenci centra Tomáše Plekance (ice time: 20:16, +/-: 1) během střetnutí dvakrát vedl. Průběžné stavy 2:1 a 3:2 ovšem nedokázal udržet, když se o vyrovnání postarali domácí Mike Hoffman a Alex Chiasson.

Třetí gól Ottawy v řádné hrací době vstřelil při přesilovce z 8. minuty nově jmenovaný kapitán celku, švédský ofenzivní bek Erik Karlsson. Oba celky se ještě utkají v sobotní odvetě, kterou uzavřou své účinkování v přípravě.

Hokejisté Toronta vítězně uzavřeli svou herní přípravu na novou sezonu, když na domácím ledě porazili Detroit výsledkem 5:1 (celkově uhráli pět výher z osmi startů). Největší zásluhu na pátečním triumfu měl obránce Dion Phaneuf, jenž se blýskl tříbodovou bilancí (2+1). Pozadu nezůstali ani útočníci James van Riemsdyk a Brandon Kozun (oba 1+2).

Hostující Red Wings nastoupili se značně kombinovanou sestavou poté, co je čeká ještě sobotní duel s Bostonem. Z Čechů se na ledě objevili domácí bek Roman Polák (0+1, ice time: 21:08, +/-: 0) a za Detroit dostal příležitost útočník Tomáš Nosek (ice time: 14:05, +/-: 0).

Gólman Michal Neuvirth odchytal své druhé celé utkání v přípravě Buffala a ani napodruhé se nedočkal výhry. Po nedávné porážce 4:6 od Toronta v pátečním finálním přípravném duelu nezabránil pro změnu výsledku 1:5 s Carolinou.

Hattrickem se za Hurricanes blýskl 19letý švédský centr Elias Lindholm, jenž své střelecké představení uzavřel v 57. minutě při hře Sabres bez brankáře. Domácí celek svého soupeře přestřílel jednoznačně 37:20. Neuvirth inkasoval ve čtyřech případech a úspěšnost zákroků měl 88,9%. Třikrát jeho pozornost vyzkoušel i krajan Jiří Tlustý (ice time: 19:55, +/-: 0).

Výsledky přípravy NHL:

Carolina - Buffalo 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
24., 31. a 57. E. Lindholm, 19. Gerbe, 25. J. Skinner - 36. McCabe. Brankář Michal Neuvirth (Buffalo) odchytal celý zápas, inkasoval z 36 střel čtyři branky a úspěšnost zákroků měl 88,9 procenta.

New York Rangers - Chicago 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
56. a rozhodující sam. nájezd R. Malone, 26. St. Louis - 35. P. Kane, 37. A. Shaw.

Ottawa - Montreal 4:3 v prodl. (1:0, 0:2, 2:1 - 1:0)
8. E. Karlsson, 43. Hoffman, 48. Chiasson, 64. B. Ryan - 29. Galchenyuk (Plekanec), 40. Pacioretty, 46. Desharnais.

Toronto - Detroit 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
24. a 41. Phaneuf, 10. Gardiner (Polák), 17. Kozun, 31. Van Riemsdyk - 17. Ouellet.

New York Islanders - Boston 1:6 (0:2, 1:1, 0:3), hráno v Bridgeportu Branky: 33. Okposo - 15. a 45. Spooner, 18. Söderberg, 27. Griffith, 53. Paille (Pastrňák), 57. R. Smith.

Arizona - San Jose 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
57. Klinkhammer - 2. Nieto, 55. McGinn, 60. Wingels.