Pár let budu ještě hrát. A na rodinu nemyslím, říká čtyřicátník Jágr

  • 90
Jaromír Jágr za několik dní oslaví čtyřicítku, ale velké oslavy kvůli nabité sezoně nechystá. Takový věk se podle hvězdy Philadelphie Flyers snad už ani neslaví. Hokejista, který se po třech letech v Rusku úspěšně vrátil do NHL, tak spíše než na oslavy a bilancování myslí na budoucnost.

"Myslím, že hokej ještě nějaký ten rok hrát vydržím. Určitě mi pomáhá to, že mám okolo sebe hodně mladých kluků, kteří berou ten život úplně jinak. Je to pro mě jednodušší se do těch jejich let vracet. Každým dnem mi to připomínají a baví se o těch věcech, které člověk určitým způsobem prožil," řekl.

Když Jágr, který bude mít narozeniny 15. února, sleduje, jak se jeho spoluhráči baví, vzpomíná, co sám dělal v jejich letech. Pomáhá mu to prý v tom, aby více přemýšlel jako mladý než jako starý. Spoluhráče ve Philadelphii si vůbec nemůže vynachválit. "Náš kolektiv je hodně blízký, je tu spousta mladých kluků. Myslím, že je tady výborná parta. Podle mě jedna z nejlepších, které já jsem zažil," řekl.

Zda bude dres Letců navlékat i v příští sezoně, jak se vzhledem k jeho výkonům v NHL stále více spekuluje, ale ještě neví. Rozhodnout se chce po sezoně. Jak ale sám říká, nikdo v tuto chvíli ani neví, co bude dál s celou soutěží.

"Končí smlouva mezi majiteli a hráči, takže těžko někdo může vědět, jakým způsobem liga bude pokračovat, jestli vůbec bude pokračovat. Všichni doufáme, že pokračovat bude, a určitě tam bude spousta nových pravidel, podle kterých se potom hráči budou podepisovat. Myslím si, že vůbec není kam spěchat," podotkl Jágr.

Ten čtyřicáté narozeniny oslaví svobodný. Na založení rodiny a případnou výchovu svého nástupce nemyslí. "Tady o těch věcech se nepřemýšlí. Buď se stanou, nebo se nestanou. Myslím, že o nich nerozhoduje mozek, a pokud ano, tak je to špatně. Já si myslím, že tady v těch věcech rozhoduje srdce a nějaká ta vyšší síla," uvedl.

Z jeho slov přitom vyplývá, že v tuto chvíli je na prvním místě především hokej. I pokud zrovna nehraje, všechno se kolem hokeje točí. Český útočník pro to má jednoduchý důvod: hokej už nebude moci hrát příliš dlouho, a tak se mu snaží podřídit úplně všechno.