Pavel Zacha (vpravo) slaví se spoluhráčem Kylem Palmierim gól New Jersey proti...

Pavel Zacha (vpravo) slaví se spoluhráčem Kylem Palmierim gól New Jersey proti Carolině. | foto: AP

Zacha se trefil podruhé za sebou, Mrázek inkasoval v poslední minutě

• 20
V otevíracím utkání nedělního programu NHL brankář Philadelphie Michal Neuvirth odchytal kvůli zranění jen první třetinu, Flyers nakonec zdolali Rangers vysoko 7:4. Jakub Voráček tentokrát nebodoval, ve druhém zápase za sebou ale skóroval Pavel Zacha z New Jersey. Devils uspěli 3:2 po prodloužení v Carolině. Smůlu měl naopak Petr Mrázek, jenž inkasoval od Toronta v poslední minutě a přišel tak s Detroitem o body.

Neuvirth byl v posledních zápasech jedničkou Flyers, protože jeho konkurent Brian Elliott je po operaci a mimo hru bude ještě zhruba do konce března. Devětadvacetiletý český brankář nastoupil v neděli počtvrté za sebou od začátku utkání, v předchozích třech startech vychytal Philadelphii pět bodů.

Ve slavné Madison Square Garden však poprvé inkasoval už ve druhé minutě a v úvodní třetině ho Rangers překonali ještě dvakrát.

Po přestávce se do branky hostů postavil za stavu 3:3 Alex Lyon a ze zbylých 26 střel již jen jednou inkasoval. Podle vyjádření z klubu se měl Neuvirth v utkání zranit v dolní části těla.

Na marodce je aktuálně také náhradník New Yorku Ondřej Pavelec, kterého zastupuje z farmy povolaný Alexandar Georgejev. Větší příležitost ovšem zatím nedostal, ani v průběhu nedělní přestřelky s Flyers.

Celý zápas za domácí odchytal Henrik Lundqvist. V dobrém na něj nicméně vzpomínat nebude, když ze sítě lovil celkem sedm puků. Potrápili ho hlavně Claude Giroux a Travis Konecny. Oba přispěli k výhře hostů shodně třemi body za gól a dvě asistence. Giroux vstřelil jubilejní 200. gól v NHL.

I přes vysoký počet branek tentokrát zůstali bez bodu Radko Gudas (20:30, +1, 4 střely) i lídr produktivity Čechů v soutěži Jakub Voráček (17:13, +/-: 0, 2 střely).

V sobotu se trefil proti Tampě Bay a v neděli se centr Pavel Zacha radoval pro změnu z gólu proti Carolině. Obě utkání jeho New Jersey dotáhlo do vítězného konce a celkově slavilo již v posledních čtyřech startech.

10. Frk (Detroit) 49/20 (10+10)

Na ledě Hurricanes byli Devils blízko úspěchu už v řádné hrací době, domácí ale dvakrát dokázali srovnat skóre. Po gólu jedničky posledního draftu Nico Hischiera z přesilovky v 11. minutě prvně vyrovnával v 27. minutě Teuvo Teravainen.

Před druhým odchodem do kabin ovšem přišla slavná chvilka zmiňovaného Zachy (16:31, 1+0, +1, 1 střela), který z rychlého přečíslení svým šestým gólem sezony zakončoval do odkryté brány akci po skvělém pasu Johna Moora. Carolina se pak vrátila do hry až v 59. minutě, kdy ze závěrečného tlaku uspěl Jeff Skinner.

V prodloužení si však vzal rozhodující slovo lídr produktivity New Jersey Taylor Hall, jenž v 65. minutě vítěznou trefou prodloužil svou bodovou sérii na 18. zápasů v řadě.

Michal Neuvirth z Philadelphie vinou zranění nedělní utkání nedochytal, to detroitský Petr Mrázek vydržel v bráně celý zápas ovšem na bodový zisk nakonec nedosáhl. S Red Wings přivítal v domácí Little Caesars Aréně Toronto, které díky dvěma slepeným gólům v rozmezí pouhých 18 vteřin z 28. minuty odskočilo do trháku 1:2.

Českého gólmana v rychlém sledu překonali James van Riemsdyk a Mitch Marner. Ve třetím dějství ale domácí vrátil do hry trefou na 2:2 zkušený Henrik Zetterberg. Když už to vypadalo na dělbu bodů a hru v prodloužení, prosadil se v čase 59:29 ofenzivní talent Maple Leafs Auston Matthews - 2:3.

Po vyhraném buly v útočném pásmu najížděl na Mrázka z rohu kluziště William Nylander a namísto zakončení uvolnil na levém kruhu připraveného Matthewse, jenž trefil horní roh brány přemísťujícího se Mrázka. Český gólman pochytal 31 z 34 střel a byl zvolen třetí hvězdou zápasu. Útočník Martin Frk, stejně jako hostující bek Roman Polák zůstali jen mezi náhradníky.

Do skvělé formy se rozehráli obhájci posledních dvou Stanley Cupů hokejisté Pittsburghu. Po nedělním triumfu 5:2 z ledu Columbusu získali plný počet bodů už popáté za sebou a na čele Metropolitní divize vystřídali Washington. Za deset předešlých startů našli jen dva přemožitele. To bilance jejich posledního soupeře je zcela opačná, když Blue Jackets uhráli jen dvě výhry za posledních deset zápasů.

Penguins nakročili za úspěchem už v první třetině, kterou vyhráli 3:1. Dvakrát se v ní prosadil útočník Riley Sheahan. Český zástupce v kádru vítězů Dominik Simon (6:53, +/-: 0) se v posledních zápasech z elitní formace od Sidneyho Crosbyho propadl až do čtvrtého útoku a bez bodu vyšel už počtvrté za sebou. Ve čtvrté formaci domácích Blue Jackets nechyběl pro změnu další Čech, centr Lukáš Sedlák (7:06, +/-: 0, 2 střely).

Třetím hattrickem sezony, celkově čtvrtým začínající kariéry v NHL, se v neděli blýskl tahoun ofenzivy Edmontonu Connor McDavid. Právě díky jeho skvělému výkonu Oilers v neděli dobyli led Colorada po výhře 4:2. Kanadská hvězda se zlepšila na 69 bodů a aktuálně jí patří třetí příčka za ruským duem - Jevgenijem Malkinem z Pittsburghu (70 bodů) a Nikitou Kučerovem z Tampy Bay (77 bodů) - v tabulce produktivity, kterou si podmanila v loňském ročníku.

Výsledky:

Colorado Avalanche - Edmonton Oilers 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)

Branky: 04:04 Jost, 33:07 Kerfoot (A. Lindholm, C. Wilson) - 31:57 McDavid (Maroon, Benning), 48:59 McDavid (Draisaitl, Russell), 53:18 R. Strome (Cammalleri, A. Larsson), 58:34 McDavid (Draisaitl, Klefbom). Rozhodčí: Eric Furlatt, Dave Jackson – Libor Suchánek, Matt MacPherson. Diváci: 18 076.

Colorado Avalanche Varlamov (Hammond) – Zadorov, E. Johnson (A), Nemeth, Girard, A. Lindholm, Barrie – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Nieto, Söderberg, Comeau – Kerfoot, Compher, C. Wilson – G. Bourque, Toninato, Jost.

Edmonton Oilers Talbot (Brossoit) – Klefbom, Russell, Nurse, A. Larsson (A), Davidson, Benning – Maroon, McDavid (C), Caggiula – Lucic (A), Draisaitl, Cammalleri – Khaira, R. Strome, Slepyšev – Puljujärvi, Letestu, Kassian.

Winnipeg Jets - Florida Panthers 7:2 (1:1, 2:1, 4:0)

Branky: 12:06 Connor (Wheeler, Laine), 24:39 Ehlers (T. Myers, Morrissey), 38:29 Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 43:38 Connor (Wheeler, T. Myers), 46:03 Little (T. Myers, Perreault), 55:27 Perreault (Roslovic), 58:25 Laine (Little, Perreault) - 08:57 Malgin (Matheson, Bjugstad), 27:34 Barkov (Dadonov, Yandle). Rozhodčí: McIsaac, Pollock – Alphonso, Mach. Diváci: 15 321.

Winnipeg Jets Hellebuyck (Comrie) – Morrissey, T. Myers, Enström, Byfuglien (A), Chiarot, D. Kulikov – Connor, Scheifele (A), Wheeler (C) – Perreault, Little, Roslovic – Ehlers, Copp, Laine – Petan, Hendricks, Armia.

Florida Panthers Reimer (Luongo) – Yandle, Ekblad (A), Matheson, Pysyk, Weegar, Petrovic – Dadonov, Barkov, Bjugstad – Huberdeau, Trocheck (A), Malgin – J. McGinn, McCann, Vrbata – Haley, MacKenzie (C), Sceviour.

Columbus Blue Jackets - Pittsburgh Penguins 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky: 09:53 Panarin (Atkinson, Dubois), 42:21 Wennberg (Jenner) - 01:41 Sheahan (Oleksiak, Guentzel), 06:57 Dumoulin (Malkin, Rust), 11:29 Sheahan (Guentzel, Oleksiak), 30:31 Aston-Reese (Hunwick, Letang), 54:09 Guentzel (Määttä). Rozhodčí: Rehman, Lee – Cherrey, Nansen. Diváci: 19100.

Columbus Blue Jackets Bobrovskij (Korpisalo) – S. Jones, Werenski, Harrington, J. Johnson (A), D. Savard, Kukan – J. Anderson, Dubois, Panarin – Bjorkstrand, Wennberg, N. Foligno (C) – Atkinson, Dubinsky, Jenner (A) – J. Jokinen, Sedlák, Calvert.

Pittsburgh Penguins Jarry (M. Murray) – Letang (A), Dumoulin, Määttä, Hunwick, Oleksiak, Cole – Sheary, Crosby (C), Aston-Reese – Rust, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Sheahan, Guentzel – Reaves, Rowney, Simon.

Detroit Red Wings - Toronto Maple Leafs 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky: 25:51 Mantha (Nyquist, Tatar), 49:17 Zetterberg (Nyquist, Helm) - 27:02 J. van Riemsdyk (Gardiner, Bozak), 27:20 Marner (Kadri), 59:30 Matthews (W. Nylander, Hyman). Rozhodčí: Wes McCauley, Frederick L'Ecuyer. Čároví: David Brisebois, Scott Driscoll. Diváci: 19515.

Detroit Red Wings Mrázek (Howard) – DeKeyser, Jensen, Ericsson, Daley, Kronwall (A), Ouellet – Mantha, Zetterberg (C), Nyquist – Tatar, D. Larkin, Athanasiou – Helm, Nielsen, Abdelkader (A) – Bertuzzi, Glendening, Witkowski. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Toronto Maple Leafs McElhinney (Andersen) – Rielly (A), Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Dermott, C. Carrick – Hyman, Matthews, W. Nylander – Marleau, Kadri, Marner – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Co. Brown – Komarov (A), D. Moore, Kapanen. Hlavní trenér: Mike Babcock.

San Jose Sharks - Dallas Stars 5:2 (4:0, 1:0, 0:2)

Branky: 00:27 Pavelski (M. Karlsson, Meier), 05:59 M. Karlsson (Meier, Pavelski), 15:08 Bødker (Hansen, Braun), 17:23 Bødker (Tierney, Vlasic), 25:00 Braun (Pavelski, M. Karlsson) - 45:35 G. Smith (B. Ritchie, Johns), 48:57 Pitlick (J. Klingberg, Roussel).

San Jose Sharks M. Jones (Dell) – Braun, Vlasic, J. Ryan, DeMelo, Dillon, Burns – Pavelski, Meier, Labanc – Couture, Donskoi, Hansen – Tierney, Bødker, M. Karlsson – Goodrow, Sörensen, O'Regan.

Dallas Stars Bishop (18. Lehtonen) – J. Klingberg, Lindell, Hamhuis, Johns, Methot, Pateryn – Seguin, Ja. Benn, Spezza – Janmark, D. Shore, Pitlick – Faksa, Radulov, Roussel – B. Ritchie, Elie, G. Smith.

Carolina Hurricanes - New Jersey Devils 2:3P (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 26:05 T. Teräväinen (V. Rask, T. van Riemsdyk), 58:42 Skinner (Slavin, Pesce) - 10:56 Hischier (Vatanen, Kinkaid), 35:33 Zacha (J. Moore), 64:37 Hall (Palmieri). Diváci: 18 680 (vyprodáno).

Carolina Hurricanes C. Ward (Darling) – Pesce, Slavin, Faulk (C), H. Fleury, T. van Riemsdyk, Hanifin – T. Teräväinen, V. Rask, Aho – E. Lindholm, J. Staal (A), B. McGinn – Williams, D. Ryan, Skinner (A) – Stempniak, Di Giuseppe, Nordström.

New Jersey Devils Kinkaid (Läck) – Vatanen, A. Greene (C), Severson, J. Moore, Lovejoy, Butcher – Palmieri (A), Hischier, Hall – Lappin, Zacha, Bratt – Noesen, Zajac (A), Wood – J. Hayes, Coleman, Stafford.

New York Rangers - Philadelphia Flyers 4:7 (3:3, 1:2, 0:2)

Branky: 01:30 K. Hayes (Sproul), 10:54 Rick Nash (Skjei, Bučněvič), 17:21 Zuccarello (Holland), 25:47 Holland (Holden, C. McLeod) - 04:53 MacDonald (Filppula, Lehterä), 12:11 Laughton (Provorov), 14:53 Manning (Giroux, Konecny), 22:01 Patrick (Simmonds, Manning), 35:40 Konecny (Couturier, Giroux), 49:23 Giroux (Konecny), 52:46 Lehterä (Weise, Filppula). Rozhodčí: Peel, Chmielewski – Devorski, Daisy. Diváci: 18 006.

New York Rangers H. Lundqvist (Georgijev) – Pionk, Skjei, DeAngelo, Holden, Sproul, Gilmour – Bučněvič, Zibanejad, Rick Nash – Zuccarello, K. Hayes, Grabner – Fast, Vesey, Desharnais – J. T. Miller, Holland, C. McLeod.

Philadelphia Flyers Neuvirth (21. Lyon) – Gostisbehere, Provorov, MacDonald (A), Hägg, Gudas, Manning – Konecny, Couturier, Giroux (C) – Simmonds (A), Patrick, Voráček – M. Raffl, Laughton, Weal – Weise, Filppula, Lehterä.