V utkání proti Ottawě se neprosadil ani Jaromír Jágr (vlevo), ktterého stíhá...

V utkání proti Ottawě se neprosadil ani Jaromír Jágr (vlevo), ktterého stíhá Clarke MacArthur, ani nikdo z jeho spoluhráčů. | foto: AP

New Jersey nedalo gól Ottawě, Eliáš a Krejčí se vrátili po zranění

• 9
Trápení hokejistů New Jersey v letošní sezoně NHL se prohlubuje. Ve středeční domácí partii proti Ottawě svého soupeře přestříleli 34:16, přesto prohráli 0:2. Devils nepomohl ani návrat uzdraveného Patrika Eliáše, jenž v sestavě doplnil trio krajanů Jágr, Havlát, Židlický. Ve stejný hrací den se vrátil do akce i David Krejčí, jehož Boston naopak zvítězil 3:2 po prodloužení na ledě Minnesoty.

Poté, co patnáct z předešlých dvaceti zápasů odehrálo New Jersey na kluzištích soupeřů, zahájili ve středu svěřenci kouče Petera DeBoera sérii čtyř domácích startů. V souboji týmů ze spodních příček tabulky Východní konference přivítali Ottawu a o motivaci měli postaráno, když naplno nebodovali už čtyřikrát za sebou.

Češi v NHL:

1. Jakub Voráček (PHI), 30z. - 37b.(11+26)
2. Jiří Hudler (CGY), 32z. - 30b.(13+17)
3. Radim Vrbata (VAN), 29z. - 23b.(12+11)
4. Tomáš Plekanec (MTL),32z. - 22b.(9+13)
5. Jaromír Jágr (NJD), 32z. - 20b.(5+15)
6. Ondřej Palát (TBL), 29z. - 19b.(8+11)
7. Marek Židlický (NJD), 33z. - 17b.(4+13)
8. Michael Frolík (WPG), 32z. - 16b.(7+9)
9. Tomáš Hertl (SJS), 32z. - 14b.(7+7)
10. Jiří Tlustý (CAR), 28z. - 13b.(10+3)

Devils svého soupeře přestříleli 34:16, brankář Craig Anderson byl ovšem nad jejich síly a odsoudil je k páté prohře v řadě.

„Všechna chvála musí směřovat k Andersonovi. Vypadali jsme, že na něj můžeme vyslat klidně i 100 střel, ale žádná neskončí v síti,“ kroutil po zápase smutně hlavou domácí trenér DeBoer. Brankářská jednička Ottawy, které pomohla i tyč po střele navrátilce Patrika Eliáše, vychytala svou třetí nulu sezony, celkově 29. kariéry.

Rozhodující akce se zrodila už ve 3. minutě, kdy hostující útočník Kyle Turris v přesilovce tečoval mimo dosah Cory Schneidera střelu obránce Erika Karlssona. Stejný hráč pak v čase 59:59 výsledek pojistil zásahem do prázdné klece. V sestavě Senators výhru slavil také útočník Milan Michálek (čas na ledě 14:56), jenž odehrál druhý zápas po návratu z marodky.

Ze čtveřice Čechů New Jersey byl s pěti střeleckými pokusy nejaktivnější Eliáš (20:03, - 1), Jágr (21:54, -1) pálil na branku ve čtyřech případech, nadprůměrně vytížený obránce Marek Židlický vyslal tři pokusy (27:33, -1) a Martin Havlát (17:11) pálil jedenkrát.

Eliáš se vrátil do sestavy New Jersey po pěti vynechaných startech. To David Krejčí kvůli zranění v dolní části těla chyběl Bostonu dokonce v předešlých jedenácti duelech (celkově po komplikacích vynechal 17 z posledních 19 duelů).

V návratu na ledě Minnesoty sice nebodoval, ale Bruins i díky jeho přispění po sérii tří porážek vyválčili vytoužené vítězství po výsledku 2:3 z prodloužení.

Boston po zahajovací třetině vedl o jeden gól, když se za něj prosadili Carl Soderberg a Patrice Bergeron. Nejtěsnější vedení Bruins dokázali ubránit do závěru řádné hrací doby. Až v 52. minutě se podařilo vyrovnat Jasonu Pominvillovi. V prodloužení ale vrátil vedení hostům Loui Eriksson.

Krejčí (čas na ledě 18:22, -1, 1 střela) při svém návratu operoval na centru útoku s Milanem Lucicem a mladíkem Sethem Griffithem.

Stejným výsledkem jako souboj New Jersey s Ottawou skončila také konfrontace Vancouveru s Dallasem. Domácí kanadský tým nedokázal vyzrát na finského brankáře Kari Lehtonena, jenž na druhé čisté konto sezony (29. kariéry) předvedl 27 bezchybných zákroků.

S 38 body nejproduktivnější hráč soutěže a 23 zásahy rovněž i nejlepší střelec, útočník Tyler Seguins, vyšel tentokrát naprázdno. O ofenzivu Dallasu se ale postarali Colton Sceviour a Antoine Roussel.

Český forvard Aleš Hemský za vítěze odehrál necelých jedenáct minut čistého hracího času a jednou vypálil na branku soupeře. To domácí Radim Vrbata (čas na ledě 18:36, -1) byl vidět víc, pozornost Lehtonena prověřil ve třech případech.

Výsledky:

New Jersey - Ottawa 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
3. a 60. Turris. Střely na branku: 34:16. Diváci: 15.379. Hvězdy utkání: 1. Andersson, 2. Turris (oba Ottawa), 3. Eliáš (New Jersey).

Minnesota - Boston 2:3 v prodl. (1:2, 0:0, 1:0 - 0:1)
6. Brodziak, 52. Pominville - 6. Söderberg, 18. Bergeron, 62. Eriksson. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.841. Hvězdy utkání: 1. Svedberg (Boston), 2. Pominville (Minnesota), 3. Eriksson (Boston).

Vancouver - Dallas 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
23. Sceviour, 60. Roussel. Střely na branku: 27:29. Diváci: 18.755. Hvězdy utkání: 1. Lehtonen (Dallas), 2. Edler (Vancouver), 3. Daley (Dallas).