Renomovaný server The Athletic zveřejnil článek s několika anketami, které vyplňovali samotní hráči z NHL. Odpovídali na sadu otázek, kdy vybírali z jednotlivých týmů či jmen.
Třeba kdo má nejlepší a naopak nejhorší zázemí, případně pod kterým trenérem by si chtěli zahrát.
A jeden z dotazů mířil i právě na oblíbenost všech organizací.
Češi na výměnu. Nedo, Hašek, Jágr, Ručinský. Trejdy, které měnily dějiny![]() |
„Kdybyste měli ve smlouvě klauzuli o nevyměnitelnosti, jaký tým byste si na ni dal jako první?“
Názory se lišily, vlastně se hráči větší mírou shodli jen na třech mužstvech.
Přes osm procent hlasovalo pro San Jose.
Téměř 20 si vybralo Buffalo.
A 48,78 (!) procent dotázaných hráčů by vetovalo přesun do Winnipegu.
A question for 111 anonymous NHL players: If you have a no-trade list, what's the first team on it?
— The Athletic (@TheAthletic) February 5, 2025
“Nothing to do, bad food, freezing,” a player said. Poor Winnipeg 🫣
Read more in our anonymous NHL player poll: https://t.co/UEBqMVTABS pic.twitter.com/altdLDfh4g
„Nedá se tam nic dělat, špatné jídlo, mrzne tam,“ uvedl jeden z nich.
„Ještě jsem neslyšel, že by někdo šel do Winnipegu a řekl si: ‚Tak tohle bude můj domov do konce života‘,“ přidal další.
Hokejistům na šestém nejosídlenějším kanadském městě vadí několik aspektů. Hrozivé teploty, které v zimě dosahují až třiceti stupňů pod nulou, vysoké daně nebo ne zrovna lákavé centrum.
Zato ti, co si Jets vybrali na delší dobu, si místo chválí jako ideální pro rodinný život. Důkazem může být třeba brankář Connor Hellebuyck, dost možná ten nejlepší v celé soutěži, který by se na trhu volných hráčů jistě mohl nabídkami vyloženě přehrabovat.
Přesto se rozhodl podepsat nový sedmiletý kontrakt za osm a půl milionu dolarů ročně. S ním tak učinil i spoluhráč Mark Scheifele, oba hráče platná smlouva zavazuje k pobytu ve městě až do jejich 38 let.
„Že tady budu hrát do konce své kariéry, je pro mě obrovská pocta, až mi z toho běhá mráz po zádech,“ neskrýval Scheifele nadšení při předloňském podpisu.
„Když jsem poprvé absolvoval cestu z letiště na hotel, přišlo mi město nezajímavé. Ale má skvělé části, jen na ně zkrátka jako hostující hráč nenarazíte,“ popsal anonymně pro The Athletic dotázaný hráč z Winnipegu.
O co se organizace vždycky mohla opírat, byla fanouškovská základna. Atmosféra především během play off patřila mezi ty vůbec nejlepší, několikrát v řadě oznamoval hlasatel vyprodaná hlediště.
Jenže v poslední době přichází útlum. Nechvalná ekonomická situace a drahé vstupenky nechávají v nejmenší hale v lize během zápasů na tribunách volná místa.
Ještě před pěti lety místní nadšenci utratili za vstupenku průměrně 71 kanadských dolarů. V současnosti si ty nejlevnější do vrchních pater pořídí za 100 dolarů, za místa dolů k ledu zaplatí až 285 dolarů, v přepočtu asi 4 800 korun.
Příznivců chodí do Canada Life Centre průměrně přes 14 tisíc, přestože se do něj vejde ještě o tisícovku více.
V tomto ohledu nejde o nejhorší čísla v lize. Ještě menší podíl celkové kapacity zaplňují diváci v Pittsburghu, Utahu, Calgary nebo Anaheimu, dohromady v sedmi halách.
Sborový nesouhlas s Trumpovými cly. V Kanadě se bučí na americkou hymnu![]() |
Jenže na rozdíl od ostatních Winnipeg vede celou NHL, suverénně míří za postupem do vyřazovací fáze a dost možná i za ziskem Prezidentské trofeje pro nejlepší tým základní části.
Ani tento silný fakt ovšem nedokáže arénu naplnit.
Pokud se tato záležitost nezlepší, organizace nezlevní vstupenky nebo fanoušci neposilní ochotu utratit o něco víc, Winnipeg přijde o svou největší chloubu.
A to může oblíbenost destinace mezi hráči napříč NHL ještě více degradovat.