"Je skvělé, že zase mohu hrát. Miluji Montreal a tenhle klub. Je příjemné vědět, že mě potřebují," pochvaloval si Linden. "S Trevorem v sestavě jsme o hodně silnější. Hlavně při přesilovkách je jeho přítomnost ohromně znát. Dnes se postaral o všechny branky, které jsme dali," radoval se ze spoluhráčova návratu Saku Koivu.
Senators příliš nepodržel brankář Patrick Lalime, dokázal zastavit pouze dvanáct ze šestnácti střel. Jeho protějšek Jose Theodore si v brance Canadiens vedl o poznání lépe. Zlikvidoval devětadvacet ze třiceti střeleckých pokusů hostí a o čisté konto přišel až tři minuty před koncem po brance nováčka Shanea Hnidyho. "Na konci druhé třetiny mě trefili do kolena. Strašně to bolelo. O přestávce mi nohu ledovali tak dlouho, až jsem vůbec nic necítil. Hnidyho střelu jsem ale měl chytit. Takové góly bych pouštět neměl," litoval Theodore.
Montreal porazil Ottawu poprvé po čtyřech prohraných vzájemných zápasech, Senatos přišli o možnost posunout klubový rekord v počtu vyhraných utkání v řadě na šest. "O statistiku se mnoho nestarám. O výsledku rozhodly přesilovky. Canadiens s přehledem zvítězili. I my jsme měli hodně dobrých šancí, naši hráči ale pořád stříleli do Theodorových betonů," hledal příčiny porážky ottawský trenér Jacques Martin.
Nedařilo se Philadelphii, která bez Romana Čechmánka v brance podlehla ve Washingtonu 2:4. U tří ze čtyř branek Capitals byl slovenský útočník Peter Bondra, vedle vstřeleného gólu si připsal i dva body za přihrávky.
"Všichni jsme se dnes strašně snažili. Věděli jsme, že kdybychom hráli špatně jako včera v Montrealu, fanoušci by nás ze hřiště určitě vypískali," oddechl si domácí brankář Olaf Kölzig, který se s třiatřiceti úspěšnými zásahy stal hlavní postavou svého týmu. "Zápas rozhodl jeden hráč a všichni víme který. Když soupeře na jeho hřišti předčíte v počtu střel 35:19, je to signál, že jste něco udělali dobře. Když pominu hru v přesilovkách, nebyli jsme vůbec špatní a měli spoustu příležitostí utkání otočit ve svůj prospěch. Kölzig byl ale prostě famózní," pochválil gólmana soupeře trenér hostí Bill Barber.
Skvělá forma Tonyho Amonteho a další slabý výkon brankáře Potvina rozhodly o vysoké výhře Chicaga ve Vancouveru 6:2. Amonte vstřelil Canucks dva góly a u dalšího si připsal asistenci. Poprvé Potvina překonal hned v úvodu utkání, jeho druhá branka v závěru prostřední části hry přiměla domácí ke střídání gólmanů. Nejistý Potvin inkasoval čtyřikrát z osmnácti střel a do třetí části hry místo něj nastoupil náhradník Bob Essensa, což diváci, kteří na Potvina od prvního inkasovaného gól bučeli, s radostí uvítali. Ani Essensa ale svému týmu k bodovému zisku nepomohl.
Washington - Philadelphia 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 26. Gončar (Oates, Bondra), 29. Bondra (Nikolišin, Halpern), 46. Oates (Gončar, Whitfield), 60. Dahlen (Bondra, Oates) - 33. Desjardins (Primeau, McGillis), 49. Recchi (Gagne, Primeau). Střely na branku: 19:35. Diváci: 18 672.
Montreal - Ottawa 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 15. Linden (Darby, Poulin), 37. Koivu (Linden, Brisebois), 45. Brisebois (Linden, Weinrich), 60. Poulin - 57. Hnidy (Dackell, Fisher). Střely na branku: 16:30. Diváci: 20 021.
Vancouver - Chicago 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
Branky a bahrávky: 13. Jovanovski (Ohlund, Druken), 47. D. Sedin (H. Sedin, Ruutu) - 4. Amonte (Quintal), 17. Probert (Sullivan, Nylander). 22. Daze (Karpovcev, Amonte), 40. Amonte (Nylander, Karpovcev), 56. Sullivan (Karpovcev). Střely na branku: 40:29. Diváci: 16 535.
Za jménem klubu je uveden počet bodů v kanadském hodnocení, góly + přihrávky, střely na branku a plus/minus body za účast na ledě při vstřelených a obdržených brankách
Radek BONK (Ottawa) 0 (0+0), 0, -1
Martin HAVLÁT (Ottawa) 0 (0+0), 2, -2
Karel RACHůNEK (Ottawa) 0 (0+0), 2, -1