Marek Mazanec

Marek Mazanec | foto: AP

Vedení Rangers povolalo z farmy v Hartfordu brankáře Mazance

• 1
Český hokejový brankář Marek Mazanec byl už potřetí v sezoně povolán z farmy v Hartfordu do prvního týmu New York Rangers, v jehož barvách ale bývalý gólman Nashvillu ještě v NHL nenastoupil. Opačným směrem putoval ruský gólman Alexandr Georgijev.

Mazanec byl místo Georgijeva pozván do týmu už dvakrát. Dosud ale jen 21. října v domácím duelu s Calgary (1:4) přihlížel sedmadvacetiletý odchovanec Písku z lavičky počínání jedničky Henrika Lundqvista.

Mazanec odchytal v této sezoně v AHL za Hartford 15 zápasů s průměrem 3,15 obdržené branky a úspěšností 89,5 procenta. V přípravě nastoupil za Rangers ve dvou zápasech při shodných výhrách nad New Jersey 4:3 v prodloužení dohromady na 48 minut a 25 sekund a z 20 střel inkasoval tři branky.

Do Rangers přišel loni na začátku prosince ze Slovanu Bratislava z KHL a dochytal sezonu v Hartfordu. V červnu podepsal s klubem z Manhattanu nový roční dvoucestný kontrakt. Sedmadvacetiletý Mazanec má na kontě 31 zápasů v NHL za Nashville s průměrem 2,98 gólu na utkání, úspěšností zákroků 89,5 procenta a dvakrát vychytal nulu.