Lukáš Sedlák  z Columbusu překobává gólmana Jonathana Quicka z Los Angeles.

Lukáš Sedlák z Columbusu překobává gólmana Jonathana Quicka z Los Angeles. | foto: Profimedia.cz

Gól Sedláka, pak bujará oslava. Někdy se směje až moc, říká přísný kouč

  • 2
Mocně si oddychl, energicky slavil. Hokejový útočník Lukáš Sedlák dal v NHL gól po 53zápasové pauze a pomohl Columbusu k výhře 4:1 nad Los Angeles. „Konečně,“ těší 25letého Čecha.

Přestávka bez gólu pro něj byla dlouhá. Za posledních 53 zápasů zvládl nasbírat pouze pět asistencí, čas na ledě mu trenér stanovil dlouhodobě na devět minut. „Ztratil jsem důvěru trenéra a svoji sebedůvěru taky. Bál jsem se hrát, snažil jsem se neudělat chybu,“ popisoval Sedlák v červenci pro iDNES.cz.

Ani v aktuální sezoně neprožívá nejlepší chvíle, osmkrát seděl na tribuně jako zdravý náhradník.

Zpravodajství z NHL

Sedlák se dočkal prvního gólu sezony, Šimek asistoval u vítězné trefy

Jenomže.

„Už když jsem ho posadil poprvé, tak si to nezasloužil,“ namítl trenér John Tortorella. „Není fér říct, že by byl mimo tým. Patří do mixu tří hráčů (společně s Anthonym Duclairem a Oliverem Bjorkstrandem, pozn.), kteří bojují o sestavu. Sedlák zůstával s týmem, pracoval, čekal na šanci,“ vysvětluje situaci.

Proti Los Angeles ji dostal. „Hráči obecně říkají, že na statistikách a gólech nezáleží, ale když dáte gól, je to skvělý pocit. Takhle se vyhrávají zápasy. Už ty předtím mi docela vyšly, měli jsme šance, tak jsem byl trochu frustrovaný, že jsem se netrefil,“ přiznává Sedlák.

Sedlák: Zalekl jsem se, bál se. Už vím, že trenér by spíš ocenil charakter

Z frustrace nakonec čerpal. „Navíc dokud vyhráváte, tolik to neřešíte,“ dodává. Gólem v první třetině srovnával na 1:1, prosadil se po výborné nahrávce právě od hlavního konkurenta Bjorkstranda. „Asi mu za ten gól dlužím oběd, protože to bylo fakt dobrý. Já měl lehkou práci,“ vtipkuje Sedlák.

Moc byste na něm nepoznali, když se trápí. Všiml si toho ostatně i Tortorella. „Jsem rád, že se prosadil, dobře se na tu jeho oslavu koukalo. Jen se na něj podívejte, je neustále optimistický, pořád se směje. Na můj vkus někdy až moc,“ říká přísný trenér na Sedlákovu adresu.

Na gól Sedláka se podívejte ve videu: