Robert Lang

Robert Lang | foto: Reuters

Lang rozhodl nájezdy proti Detroitu, Havlát poprvé nastoupil za Chicago

• 0
Zkušený hokejový centr Robert Lang opět potvrdil, že v zápasech proti svým bývalým spoluhráčům z Detroitu bývá často klíčovou postavou. V úterním přípravném duelu vsítil rozhodující samostatný nájezd a jeho Montreal tak uspěl 2:1 SN.

Stejně jako minulý týden rozhodovaly o vítězi přípravného duelu mezi Montrealem a Detroitem samostatné nájezdy.

V obou případech se nakonec radovali Canadiens. První výhru 3:2 SN zajistil ruský zadák Andrej Markov, přičemž v odvetě zazářil Robert Lang.

Informace, že zkušený sedmatřicetiletý odchovanec litvínovské hokejové školy bodoval proti Red Wings, se pomalu stává ohranou frází. V loňském ročníku NHL byl Lang jedním z hlavních faktorů úspěšných výsledků Chicaga v duelech s divizním rivalem z Detroitu.

V přípravě na novou sezonu přitom ve stejné formě proti Red Wings řádí také v dresu Montrealu. Ke dvěma asistencím z první konfrontace nyní přidal vítězný samostatný nájezd. Kromě Langa se za Montreal v penaltovém rozstřelu trefil také mladík Max Pacioretty, jediný střelec kanadského mužstva v základní hrací době.

Za Detroit dokázal spolehlivě chytajícího Carey Priceho překonat pouze jediný střelec. O místo bojující Fin Ville Leino se trefil v základní hrací době a následně jako jediný exekutor Red Wings proměnil také samostatný nájezd.

Gáborík s Havlátem odehráli první zápasy

Přípravné střetnutí mezi Minnesotou a Chicagem ozdobily fanoušky tolik očekávané návraty do zápasové zátěže v podání hlavních hvězd obou mužstev. Na straně domácích Wild se představil Marian Gáborík, dres Chicaga pro změnu poprvé po letní operaci ramene oblékl český forvard Martin Havlát.

Ani jeden z výše jmenovaných elitních útočníků se bodově neprosadil, jejich účast však fanoušky obou táborů jistě potěšila. O důvod k radosti navíc měla domácí Minnesota, která díky gólu Stephane Veilleuxe z páté minuty nastavení zvítězila 3:2 PP. Veilleux zaznamenal celkově dvě branky, když mladého gólmana Chicaga Corey Crawforda prostřelil také v řádné hrací době.

Bod za asistenci si z utkání odnesli čeští zadáci Wild Martin Škoula a Tomáš Mojžíš. Prvně jmenovaný bek byl s téměř devětadvaceti minutami čistého hracího času nejvytíženějším hráčem domácích.

Plíhal gólem přispěl k výhře San Jose

Na včerejší porážku s Phoenixem v poměru 1:5 odpověděli hokejisté San Jose vítěznou odvetou. Týmu trenéra Waynea Gretzkého vrátili prohru zásluhou branky z hole Joe Thorntona ze 4. minuty nastaveného času. Elitní centr Žraloků z utkání vyvázl s bilancí (1+2), kterou se mohl pyšnit rovněž Patrick Marleau.

Na výsledku 4:3 PP pro San Jose se tak během úvodních šedesáti minut hry gólově podíleli Devin Setoguchi, Patrick Marleau a český mladík Tomáš Plíhal. V dresu Phoenixu byla hodně vidět hlavní letní posila Olli Jokinen. Finský útočník dal gól a na další přihrál.