Hokejisté Bostonu Bruins slaví vítězství ve Východní konferenci NHL a postup do finále Stanley Cupu. | foto: AP

Krejčí připravil postupový gól. Boston je ve finále Stanley Cupu

• 62
Rozhodující sedmý zápas finále Východní konference play-off hokejové NHL dotáhl do vítězného konce domácí Boston. Výhru nad Tampou Bay 1:0 asistencí podpořil David Krejčí, jenž se svými spoluhráči ve finále Stanley Cupu nastoupí proti Vancouveru.

Letošní finálová série o stříbrný pohár odstartuje 1. června na ledě nelepšího celku základní části - Vancouveru.

Ten si vybojoval účast po 17 letech a v pátek jej doplnil Boston, který mezi nejlepší dva celky postoupil dokonce po 21 letech.

Hokejisté Bostonu Bruins slaví postup do finále Stanley Cupu.

Nathan Horton (vpravo) a Milan Lucic z Bostonu slaví rozhodující gól v sedmém finále Východní konference proti Tampě Bay.

Nathan Horton z Bostonu překonává gólmana Dwaynea Rolosona z Tampy Bay.

Rozhodla o tom hubená ale zasloužená výhra 1:0. Bruins přestříleli Tampu Bay jednoznačně 38:24. Skvělý výkon veterána Dwayne Rolosona nicméně dlouho držel Lightning postupové naděje. Rozhodující okamžik přinesla až 53. minuta, kdy perfektní pas Davida Krejčího usměrnil do branky Nathan Horton.

Urostlý útočník Bostonu tak zaznamenal už druhý postupový gól v letošním play-off poté, co rozhodl v prodloužení sedmé utkání prvního kola proti Montrealu.