Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 1. října 2023 Igor

Kotalík zajistil výhru Buffala nad Rangers

  4:07aktualizováno  6:05
Buffalo - Úspěch hokejistů Buffala Sabres nad New York Rangers v poměru 2:1 režíroval český útočník Aleš Kotalík, jenž na úvodní gól přihrál a rozhodující zásah vsítil sám. Za poražené se za asistence Martina Ručinského trefil Jaromír Jágr. David Výborný přihrál na tři branky Columbusu, Jan Hrdina dvakrát skóroval.

Buffalo přesně v polovině své nejdelší série venkovních zápasů v sezoně dosáhlo po dvou porážkách na dvoubodový příděl.

S celkovým ziskem třiašedesáti bodů se tak vyrovnalo právě svému soupeři New York Rangers, se kterým se dělí o čtvrtou příčku ve východní konferenci.

"Po neúspěchu v Calgary a Vancouveru jsme již potřebovali zvítězit. Dostáváme se do části sezony, kdy máme odehráno kolem padesáti utkání a po olympijské pauze již nebude zbývat příliš času do začátku play-off," uvedl hostující gólman Ryan Miller.

Nešťastný zápas odehrál zadák Jezdců Marek Malík. Ve dvanácté minutě putoval na trestnou lavici, čož Sabres potrestali úvodní trefou střetnutí.

Střelu Aleše Kotalíka z levého kruhu pro vhazování ještě Henrik Lundqvist dokázal zblokovat, proti dorážce Thomase Vaneka byl již bezmocný. Vedení Buffala mohl v závěru dané třetiny navýšit Maxim Afinogenov, samostatný únik však nevyužil.

Rangers kontrovali shodně v početní převaze, když v sedmé minutě prostředního hracího dějství zakončil z prostoru mezi kruhy přihrávku beka Fjodora Tjutina nejproduktivnější hráč soutěže Jaromír Jágr. Kladenský odchovanec tak docílil třicátého zásahu v sezoně, což dokázal již po čtrnácté za sebou.

Rozhodující gólovou situaci viděli fanoušci v Madison Square Garden v průběhu druhé minuty závěrečné dvacetiminutovky. Zmiňovaný Marek Malík přišel v obranném pásmu o kotouč, aby následná přesná rána z hole Aleše Kotalíka rozvlnila síť branky New Yorku podruhé.

Hokejisté Vancouveru po neúspěchu na ledě St. Louis prohráli také ve střetnutí s Columbusem. Domácí v utkání čtyřikrát vedli, Canucks vždy skóre srovnali. Na zásah z poslední pětiminutovky v podání Trevora Letowskiho již však odpovědět nedokázali. Třemi body za asistence si bodové konto rozšířil útočník David Výborný, dvě branky připravil pro svého krajana Jana Hrdinu.

Skóre zápasu otevřel již po čtyřiasedmdesáti vteřinách dorážející Jason Chimera. Druhý gól Blue Jackets zaznamenal v páté minutě během přesilové hry Jan Hrdina, když dorazil ránu obránce Rostislava Klesly. Střelec druhé branky domácích však následně putoval na trestnou lavici, aby snížení na 2:1 záhy obstaral ofenzivní zadák hostí Sami Salo. V poslední minutě úvodní třetiny se Kosatky radovaly z vyrovnání, když další faul Columbusu potrestal Nolan Baumgartner.

V prostřední hrací části se domácí hráči dvakrát utrhli do vedení, přesto byl po čtyřiceti minutách hry stav nerozhodný 4:4. Nejprve se prosadil talentovaný Nikolaj Žerděv, Vancovuver kontroval z hole Daniela Sedina. Pod čtvrtý zásah domácích se podepsal obránce Bryan Berard, aby za hosty srovnal Todd Bertuzzi. Vstup do třetí dvacetiminutovky vyšel opět lépe Blue Jackets, za které se podruhé v utkání do střelecké listiny zapsal Jan Hrdina.

Čtvrtý zásah sezony v podání Alexe Burrowse ovšem náskok domácích opět smazal. Rozhodnutí přinesla až souhra dvojice Trevor Letowski - Jason Chimera. Druhý jmenovaný přihrával, přičemž Letowski pokořil gólmana Alexandra Aulda pokusem mezi betony.

New Jersey přehrálo divizní konkurenty New York Islanders hladce 4:0. Velkou zásluhu na úspěchu Devils měl gólman Martin Brodeur, který zneškodnil všech čtyřiadvacet ran Ostrovanů a připsal si letošní čtvrté čisté konto.

Utkání se však pro kanadského brankáře mohlo vyvíjet zcela jinak. V průběhu úvodní dvacetiminutovky se totiž dostal do nepříjemného kontaktu s útočníkem Olegem Kvašou. Levé koleno Brodeura však srážku vydrželo bez větší újmy. "Není to tak hrozné. Trochu jsem to pociťoval ve třetí třetině, ale nemám obavy," řekl Brodeur po utkání.

O první změnu skóre se zasloužil v jedenácté minutě Scott Gomez, zakončující přesilovkouvou kombinaci Jamie Langenbrunnera a Patrika Eliáše. Z asistenta se Langenbrunner v prostřední třetině stal střelcem, když brankáře Ricka DiPietra pokořil již po devatenácti vteřinách dané hrací části. Na 3:0 zvyšoval o necelých pět minut později Brian Gionta tečí střely Patrika Eliáše.

Poslední brankovou situaci divákům v Nassau Veterans Memorial Coliseum předvedl hostující forvard Viktor Kozlov téměř přesně v polovině utkání, kdy využil zakrytého výhledu DiPietra střelou skrz nohy bránícího Radka Martínka.

Nashville Predators dokázal udolat Detroit Red Wings na jejich vlastním ledě podruhé za sebou. Po včerejší výhře 2:3 se tým Tomáše Vokouna radoval z vítězství v prodloužení v poměru 1:2. Český gólman ve službách Predators se prezentoval dalším skvělým výkonem, tentokrát kryl osmatřicet střel soupeře.

"Dali jsme jim šance v přesilových hrách, nastřelili nejméně tři tyče. Mohlo to dopadnout jinak, ale byl to náš zápas. Parádní gól v prodloužení a máme tak čtyři body z venkovních střetnutí s Red Wings. Když zapátráte do minulosti, zjistíte, že se to ještě nestalo," řekl šťastný Tomáš Vokoun zámořským novinářům.

Brankový výčet doznal první změny ve dvanácté minutě, kdy se na trestné lavici sešli hostující obránci Marek Židlický a Danny Markov. Brendan Shanahan stínil před Vokounem, načež Mathieu Schneider přesně pálil z mezikruží. Predators odpověděli v deváté minutě prostřední třetiny, kdy Red Wings hráli opět v početní výhodě. Dan Hamhuis vyhodil puk z obranného pásma, na což číhal rychlonohý Steve Sullivan. Na brankáře Manny Legaceho najížděl z levé strany útočného pásma, aby si jej kličkou posadil a následně zavěsil do odkryté části branky.

Stav 1:1 vydržel až do konce normální hrací doby. Na řadu tak přišlo prodloužení, které však již po pětatřiceti vteřinách uťal zásah Paula Kariyi. Zadák Marek Židlický prokázal perfektní přehled o hře, když pasem z obranného pásma uvolnil najíždějícího Kariyu, jenž skóroval stejným způsobem jako Steve Sullivan. V sestavě vítězů scházel pro naražený bok Martin Erat, v prvním útoku jej tak nahradil z farmy povolaný Scott Upshall.

Floridské derby mezi Lightning a Panthers rozhodla branka v nastavení z hole hostujícího Olli Jokinena. Velkou zásluhu na úspěchu Panthers měl také brankář Roberto Luongo, který zneškodnil osmačtyřicet ran Blesků. První gól v St. Pete Times Forum padl až ve dvanácté minutě druhé třetiny. Jeho autorem byl hostující Chris Gratton, přihrávku si připsal bek Lukáš Krajíček.

Domácí srovnali až necelé čtyři minuty před koncem z hole Brada Richardse. Již za devětatřicet vteřin však odpověděl vedoucím zásahem Olli Jokinen. O srovnání na 2:2 se postaral necelou minutu před finálním hvizdem za asistencí Dana Boyla a Václava Prospala forvard Ryan Craig. Tři porážky Floridy za sebou uťala druhá trefa v utkání finského útočníka Olli Jokinena, který ukončil prodloužení dorážkou pokusu Mika Van Ryna z levého kruhu.

Nováček Milan Michálek vsítil v duelu San Jose s Los Angeles svou devátou branku sezony a přispěl tak k dvoubodovému zisku svých barev 4:1. Třemi body za dvě trefy a jednu asistenci se blýskl útočník Sharks Patrick Marleau. Hokejisté Kings, hrající bez zraněného Pavola Demitry, vyslali na branku domácích pouze šestnáct střel.

Ani hattrick v podání Chucka Kobasewa nestačil Calgary na výhru ve střetnutí s Coloradem Avalanche. Triumf domácích v poměru  7:4 nejvíce podpořili produktivní forvardi Joe Sakic a Alex Tanguay. První jmenovaný dvakrát skóroval a v jednom případě přihrával, přičemž Tanguay se do střelecké listiny zapsal jednou jako střelec a dvakrát jako asistent.

Výsledky:
New York Islanders - New Jersey 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)
Branky:
11. Gomez (Eliáš), 21. Langenbrunner, 25. Gionta (Eliáš), 30. Viktor Kozlov. Střely na branku: 24:28. Diváci: 12.548.
 
New York Rangers - Buffalo 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 27. Jágr (Ručinský)
- 13. Vanek (Kotalík), 42. Kotalík. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18.200.
 
Atlanta - Boston 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)
Branky:
18. Mellanby (Modrý), 19. Savard - 16. Sturm, 32. Stuart, 53. Axelsson. Střely na branku: 24:32. Diváci: 13.072.
 
Columbus - Vancouver 6:5 (2:2, 2:2, 2:1)
Branky: 5. a 53. Hrdina (na obě Výborný, na první Klesla),
2. Chimera, 28. Žerděv, 35. Berard (Výborný), 56. Letowski - 14. Salo, 20. Baumgartner, 30. D. Sedin, 38. Bertuzzi, 54. Burrows. Střely na branku: 43:33. Diváci: 16.192.
 
Tampa Bay - Florida 2:3 v prodl. (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1)
Branky:
57. B. Richards, 60. Craig (Prospal) - 57. a 64. O. Jokinen, 32. Gratton (Krajíček). Střely na branku: 50:26. Diváci: 19.900.
 
Detroit - Nashville 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky:
12. Schneider - 29. Sullivan, 61. Kariya (Židlický).
Střely na branku:
39:28. Tomáš Vokoun odchytal za Nashville celé utkání, čelil 39 střelám, inkasoval jednou, úspěšnost zákroků měl 97,43 procent. Diváci: 20.066.
 
Minnesota - Phoenix 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)
Branky:
34. a 47. Rolston, 15. Gáborík - 26. Sanderson, 40. Ballard. Střely na branku: 22:20. Diváci: 18.568.
 
Colorado - Calgary 7:4 (1:1, 5:1, 1:2)
Branky:
21. a 28. Sakic, 5. Clark, 31. Liles, 34. Laaksonen, 37. Svatoš, 53. Tanguay - 9., 25. a 44. Kobasew, 49. Reinprecht. Střely na branku: 27:34. Diváci: 18.007.
 
San Jose - Los Angeles 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
Branky:
3. a 58. Marleau, 35. Ekman, 38. M. Michálek - 46. Corvo. Střely na branku: 30:16. Diváci: 16.166.

Nashvillský brankář Tomáš Vokoun zasahuje proti Tomasi Holmstromovi v utkání na ledě Detroitu.

Gólman Henrik Lundqvist z týmu New York Rangers zastavuje protiútok Maxima Afinogenova z Buffala.

Jaromíra Jágra z týmu New York Rangers obral o puk Toni Lydman z Buffala.

Zraněný hokejista Tim Connolly z Buffala leží na ledě.

Mistrovství světa v hokeji 2024

Hokejové MS 2024 se uskuteční od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým se představí v pražské základní skupině, kde ho čekají Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.

  • Nejčtenější

Hradec přejel mistra, Sparta opět úspěšná. Kometa se zvedá, Vítkovice tápou

Repríza finále minulé extraligové sezony nabídla možná až překvapivě jednoznačnou partii, Hradec Králové zvítězil v...

Kometa má první body, Pardubice sedmi góly vládly šlágru. Spartě pomohla výzva

V úplně opačných rolích vstupovaly do pátého kola hokejové extraligy Sparta s Kometou. Zatímco Pražané ještě v novém...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Strhující derby pro Třinec, Sparta deklasovala Kladno. Krize Komety trvá

Šlágrem čtvrtého kola hokejové extraligy bylo moravskoslezské derby, v němž Třinec přetlačil Vítkovice 4:3 po...

Konec neporazitelnosti, Spartu skolila Kometa. Extraligu nově vedou Pardubice

Aktualizujeme Také hokejisté Sparty už v extralize poznali porážku, v hitu sedmého kola si na ně vyšlápla Kometa a v hlavním městě...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Ovečkin a další Rusové z NHL. Kdo se lísá k Putinovi a kdo odsuzuje válku

Je jich kolem padesáti. Zatímco značná část sportovního světa zavrhla Rusy, na jejich živobytí v Severní Americe se nic...

Solární panely odcházejí překvapivě rychle a záruky nefungují, říká expert

Premium Solární boom může za pár let přinést majitelům fotovoltaických elektráren nepříjemné překvapení. Životnost solárních...

Při výchově sourozenců nejde být úplně spravedlivý, vysvětluje psycholožka

Premium Do pracovny za ní chodí rodiče, kteří tápají ve výchově ratolestí, řeší komplikované vztahy sourozenců či výchovu...

Jsme firma na zážitky. Ředitel Sparty Křivda o Priskem i novém stadionu

Premium Dodnes ho zabolí nohy, když si vzpomene, jak hrála Sparta naposledy v Edenu. V loňském derby dostala takovou...

Šalé opustil kemp Seattlu, z přípravy v NHL se odpojili i další čeští junioři

Šestice českých hokejových juniorů v úterý opustila přípravné kempy klubů NHL. Tomáš Hamara se z Ottawy přesunul do...

Zohorna s Vránou se zapsali mezi střelce, Hájek s Faksou asistovali

Hokejový útočník Radim Zohorna (1+1) figuroval u dvou branek Pittsburghu v přípravném zápase NHL proti Detroitu. Jednu...

Dobeš a Myšák opouští kemp Montrealu, na farmu míří i Brabenec a Patera z Vegas

Český hokejový brankář Jakub Dobeš a útočník Jan Myšák opustili přípravný kemp Montrealu a přesunuli se na farmu do...

Strohá, zpomalená, bez nápadu. Moderní NHL zaostává, neumí budovat hvězdy

Premium Sledovanost klesá, divácký zájem upadá. Kudy dál, NHL? Zatímco její konkurenti z ostatních velkých sportů v zámoří se...

Kazma ukázal, jak snadno se dal zjistit kód vedoucí k výhře 22 milionů korun

Kazma (38) ukázal, jak relativně lehce se dal zjistit kód vedoucí k výhře jednoho milionu dolarů, v přepočtu 22 milionů...

Jiří Paroubek se potřetí oženil, expremiér si vzal bývalou poslankyni ČSSD

Po opožděné páteční oslavě svých 71. narozenin se bývalý premiér Jiří Paroubek o víkendu oženil, tentokrát už potřetí....

Žiju se ženou, přiznala farářka ze StarDance Martina Viktorie Kopecká

Farářka Církve československé husitské Martina Viktorie Kopecká (37), která zaujala televizní diváky v soutěži...

Smartwings přestanou létat z malých letišť. Zařízly plány cestovek

Premium Posílit význam tuzemských regionálních letišť a umožnit řadě lidí cestovat na dovolenou bez cesty na pražské letiště. S...

Další celebrita na OnlyFans. Dělám to kvůli rodině, říká herečka

Drea de Matteová (51) je americká herečka známá například díky rolím Angie v Zoufalých manželkách, Wendy v Zákonu gangu...