HVĚZDY. Jakub Voráček (vlevo) má nyní ještě lepší formu než eso Flyers Claude Giroux.

HVĚZDY. Jakub Voráček (vlevo) má nyní ještě lepší formu než eso Flyers Claude Giroux. | foto: AP

Voráček řádí dál. Někdy se sotva dotknu puku a mám tři asistence, říká

  • 20
Snad jen kanadské superhvězdy Sidney Crosby a Steven Stamkos se v nynějších dnech mohou měřit s Jakubem Voráčkem. Český mladík z Philadelphie byl v pondělí jmenován první hvězdou týdne v NHL a v noci na úterý řádil dál: dal gól a přidal nahrávku proti Torontu.

Třiadvacetileté křídlo z Kladna není k zastavení. Hýří sebevědomím, ničí obrany soupeře energií a rychlostí, je všude, kde se něco děje: u dorážek, klíčových nahrávek, přesilovkových gólů. Z posledních pěti zápasů má na kontě úchvatných 18 bodů, což je produktivita hodná Wayna Gretzkého v nejlepších letech.

"Někdy se to stane. Jsou zápasy, kdy máte pět tutových šancí a nic z toho. A pak se třikrát dotknete puku a máte tři asistence," řekl vlasatý útočník serveru NHL.com.

V pondělí ho vedení ligy vyhlásilo první hvězdou týdne za Stevenem Stamkosem z Tampy a ottawským gólmanem Benem Bishopem. "Já o tom ani nepřemýšlel. Soustředím se spíš na další týden, kdy máme zase tři zápasy doma," reagoval Voráček.

Pár hodin nato přidal další dva body proti Torontu. Ty tentokrát na vítězství nestačily, Flyers prohráli 2:4. Přesto jsou na cestě vzhůru: ze čtyř zápasů předtím třikrát vyhráli a nastříleli v nich 19 gólů. Na větší části z nich se přitom podílel právě Voráček, jenž vklouzl do elitní desítky bodování NHL a v úterý byl sedmý s bodovou ztrátou na třetího Johna Tavarese.

"Radost z těch bodů jsem měl, ale hlavně proto, že nám pomohly k výhrám," tvrdil.

Bombarďák z Broad Street tak po trochu pomalejším úvodu sezony dokazuje, že si v létě podepsanou čtyřletou smlouvu na 16 milionů dolarů plně zaslouží.