Jiří Sekáč (v popředí) z Anaheimu se raduje se spoluhráči z gólu v duelu s...

Jiří Sekáč (v popředí) z Anaheimu se raduje se spoluhráči z gólu v duelu s Coloradem. | foto: AP

Sekáč pomohl gólem a asistencí k výhře Anaheimu, Palát dvakrát nahrával

• 16
Český útočník Jiří Sekáč přispěl gól a asistencí k výhře hokejistů Anaheimu nad Coloradem (3:2 v prodloužení). Dvěma gólovými nahrávkami se blýskl v zápase s Detroitem útočník Ondřej Palát z Tampy Bay.

Sekáč odehrál nejpovedenější zápas od únorového přestupu z Montrealu. V prvních pěti duelech zaznamenal tři asistence, v dalších pěti však nebodoval, jeho čas na ledě rapidně klesl a ve středečním klání s Los Angeles už se dokonce nevešel do sestavy. Proti Coloradu ale ukázal, že si své místo v týmu zaslouží.

Dvaadvacetiletý rodák z Kladna, který v NHL hraje první sezonu, už ve 4. minutě otevřel skóre. Spolu se svými útočnými parťáky Fleischmannem a Rickardem Rakellem si dlouho vyměňovali puk v útočném pásmu, až Sekáč pozadu vybruslil zpoza branky a střelou švihem překvapil brankáře Semjona Varlamova.

NHL v číslech

Vedení 1:0 domácí drželi až do třetí třetiny, na jejímž začátku hosté dvěma góly v rozmezí minuty a jednapadesáti sekund skóre otočili. Za dalších 105 sekund však Sekáč vybojoval puk u zadního mantinelu a Rakell vyrovnal podobnou střelou jako v první třetině český útočník. O výhře Kačerů pak rozhodl ve druhé minutě prodloužení Corey Perry.

„Snažili jsme se dobře kontrolovat puk a vnést do hry co největší rychlost,“ poodhalil Rakell taktické záměry nově poskládané formace s českými spoluhráči. „Věděli jsme, že pokud budeme dostávat puk do útočného pásma a tam se o něj pořádně popereme, vytvoříme si spoustu šancí. A to se také stalo,“ radoval se Rakell.

Povedený návrat po deseti dnech do sestavy, v níž však na rozdíl od Sekáče chyběl kvůli zranění, prožil Ondřej Palát z Tampy Bay, který se dvěma asistencemi podílel na vítězství 3:1 nad Detroitem.

V brance Red Wings tentokrát dostal před Petrem Mrázkem přednost Jimmy Howard, jenž kapituloval dvakrát z 31 střel, poslední gól vstřelili Lightning při power play do prázdné branky.

„Kdyby dnes začínalo play off, bude Detroit naším prvním soupeřem. Je dobré vědět, že na ně máme,“ prohlásil obránce Victor Hedman, který si stejně jako Palát připsal dvě gólové nahrávky. Tampa v této sezoně porazila Detroit ve všech třech vzájemných zápasech. „Dařilo se nám proti nim, což je pro pohodu v týmu důležité. Naše série by mohla být ozdobou prvního kola,“ dodal švédský zadák.

Po téměř měsíční odmlce dostal znovu šanci v sestavě New Jersey útočník Martin Havlát. Do statistik se sice nezapsal, byl ale na ledě u jednoho gólu Devils, kteří porazili 3:1 Buffalo. O třetí výhru Ďáblů v řadě se dvěma trefami zasloužil Steve Bernier, který se předtím netrefil ve čtrnácti zápasech za sebou.

Výsledky NHL

Buffalo - New Jersey 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
52. Moulson - 30. a 34. Bernier, 49. Tootoo. Střely na branku: 29:27. Diváci: 19 070. Hvězdy utkání: 1. Bernier, 2. Kinkaid, 3. Henrique (všichni New Jersey).

Anaheim - Colorado 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
4. Sekáč (Fleischmann), 50. Rakell (Sekáč), 62. Perry - 46. Iginla (Hejda), 48. O’Reilly. Střely na branku: 40:24. Diváci: 17.317. Hvězdy utkání: 1. Perry, 2. Rakell, 3. Despres (všichni Anaheim).

Tampa Bay - Detroit 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
22. Stralman (Palát), 51. Killorn, 60. Stamkos (Palát) - 27. Tatar. Střely na branku: 32:31. Diváci: 19.204. Hvězdy utkání: 1. Bishop, 2. Hedman (oba Tampa), 3. Howard (Detroit).