David Pastrňák z Bostonu pálí, do střely se vrhá Jared Spurgeon z Minnesoty.

David Pastrňák z Bostonu pálí, do střely se vrhá Jared Spurgeon z Minnesoty. | foto: Reuters

Frk se znovu zařadil mezi střelce Detroitu, Pastrňák jednou asistoval

• 40
Podruhé za sebou se v hokejové NHL zapsal mezi střelce Martin Frk, český útočník přispěl gólem k vítězství Detroitu ve Vancouveru 3:2 a celkově v sezoně nastřádal pět branek. I David Pastrňák dál pravidelně sbírá body, na výhře Bostonu nad Minnesotou (5:3) se podílel jednou asistencí.

Tabulky NHL

Frk si v předchozím souboji proti Edmontonu (4:0) připsal gól a asistenci. Ve Vancouveru v 36. minutě zvýšil kuriózně na 2:0. Puk po jeho střele, teči obránce a zásahu gólmana zasunul do vlastní branky Christopher Tanev. Domácí dokázali srovnat, ale o výhře Detroitu rozhodl 74 vteřin před koncem slovenský útočník Tomáš Tatar. V brance si místo Petra Mrázka připsal výhru Jimmy Howard.

Pastrňák byl ve 28. minutě u rozhodující akce zápasu. Patrice Bergeron zavezl puk do útočného pásma, přihrál Pastrňákovi, který od mantinelu z vrcholu levého kruhu nabil najíždějícímu obránci Toreymu Krugovi, jenž střelou z první zvýšil na 4:1.

Bodování NHL

Minnesota na začátku třetí části zásluhou Mikaela Granlunda snížila na 4:2. Finský útočník mohl následně z trestného střílení vstřelit kontaktní gól, ale brankář Tuukka Rask si z jeho pokusem poradil. Wild snížili až v oslabení v 56. minutě, na víc se už nezmohli. Výhru Bruins pojistil do prázdné branky útočník Tim Schaller. Za Boston se prosadilo pět různých střelců.

Kapitán Winnipegu Blake Wheeler zažil druhý čtyřbodový večer v sezoně a nahrávkami se podílel na všech brankách Jets při vítězství 4:1 v Dallasu.

Wheeler se před osmi dny podílel hattrickem a asistencí na výhře Jets nad Pittsburghem 7:1. Jedenatřicetiletý Kanaďan si už v předcházejícím zápase proti Dallasu před čtyřmi dny připsal tři asistence. Winnipeg uspěl ve čtvrtém z posledních pěti zápasů, celkově bodoval poosmé za sebou.

Ve velké formě je i jeho parťák z útoku Mark Scheifele, jenž v prvním souboji vstřelil Dallasu tři branky, tentokrát se prosadil dvakrát a navrch přidal asistenci. Tři body v jednom utkání nasbíral už počtvrté v ročníku.

Arizona nedokázala ve Washingtonu udržet dvoubrankový náskok, který si vypracovala už po sedmi minutách hry. Vyrovnávací branku zařídil ruský kanonýr Alexandr Ovečkin dvanáctou trefou v sezoně. O výhře Capitals rozhodl v prodloužení obránce John Carlson.

New York Rangers porazili Columbus 5:3 a uspěli počtvrté v řadě. Jezdci dali čtyři góly v poslední třetině, z toho tři v přesilovce. V zápase zlikvidovali dvoubrankové manko a po dalším inkasovaném gólu pak během 107 vteřin otočili stav a rozhodli o třetí domácí výhře po sobě. Dva body pojistil do prázdné branky druhou trefou večera Rakušan Michael Grabner.

„Bavili jsme se o vyhrávání soubojů o puk a udolání soupeře v přesilovkách. V prvních dvou třetinách jsme s přesilovkou nebyli spokojení. Mluvili jsme o důležitých gólech z přesilových her a to se nám podle mě povedlo. Musíme v tom pokračovat,“ prohlásil autor tří asistencí Mika Zibanejad, první hvězda večera.

„Nezasloužili jsme si vyhrát. Nedokázali jsme ubránit oslabení. Když se necháte hloupě vylučovat a neubráníte se...,“ řekl kouč Columbusu John Tortorella.

Toronto udolalo Vegas 4:3 na nájezdy. Maple Leafs ztratili vedení 3:1, které si vypracovali v první dvacetiminutovce. „Poté co odskočili o dvě branky, jsme je dokázali zatlačit. To je pozitivní. Povedlo se nám několik věcí, hráli jsme tvrdě a v prodloužení jsme měli šance, kterými jsme mohli zápas ukončit,“ litoval James Neal, s osmi brankami nejlepší střelec Golden Knights.

Výsledky NHL

Vancouver Canucks - Detroit Red Wings 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Branky: 47:16 D. Sedin (Vanek, H. Sedin), 49:30 Del Zotto (Horvat) - 04:02 Helm (Nielsen, Abdelkader), 35:15 Frk, 58:46 Tatar (Abdelkader, D. Larkin). Rozhodčí: Peel, Rank – Gibbons, Shewchyk. Diváci: 17 836.

Vancouver Canucks Markström (A. Nilsson) – B. Hutton, Ch. Tanev, Del Zotto, Gudbranson, D. Pouliot, Biega – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin, H. Sedin, Virtanen – Vanek, Burmistrov, Gagner – M. Granlund, B. Sutter, Dorsett.

Detroit Red Wings Howard (Mrázek) – Ericsson, Daley, Ouellet, Green, Kronwall, Jensen – Athanasiou, Zetterberg, Mantha – Tatar, D. Larkin, Frk – S. Wilson, Nielsen, Helm – Abdelkader, Glendening, Nyquist.

Dallas Stars - Winnipeg Jets 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Branky: 24:13 Ja. Benn (J. Klingberg, Radulov) - 00:26 Scheifele (Wheeler, Connor), 05:12 Laine (Wheeler, Scheifele), 19:04 Connor (Wheeler), 59:47 Scheifele (Wheeler, Trouba). Rozhodčí: Brenk, Hebert – Wheler, Devorski. Diváci: 17895.

Dallas Stars Bishop (Lehtonen) – J. Klingberg (A), Methot, Pateryn, Hamhuis, Johns, Lindell, Oleksiak – Radulov (A), Seguin (C), Ja. Benn – Elie, Spezza, Roussel – D. Shore, Janmark, Dickinson – G. Smith, Hanzal.

Winnipeg Jets Hellebuyck (S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Enström, T. Myers, D. Kulikov – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Little, Ehlers – Copp, Lowry, Matthias – B. Tanev, Hendricks, Armia.

Washington Capitals - Arizona Coyotes 3:2P (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 08:41 Smith-Pelly (Eller), 34:23 Ovečkin (Carlson, Kuzněcov), 64:15 Carlson (Kuzněcov, Oshie) - 01:00 Keller, 06:42 Fischer (Dvorak, Ekman-Larsson). Rozhodčí: Morton, Dwyer – MacPherson, Murray. Diváci: 18 506.

Washington Capitals Holtby (Grubauer) – Carlson, Djoos, Chorney, Orlov, Bowey, Orpik (A) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Smith-Pelly, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Eller, Stephenson – Chiasson, Beagle, O'Brien.

Arizona Coyotes Wedgewood (Raanta) – Demers, Ekman-Larsson (A), Mermis, Goligoski, L. Schenn, Connauton – Keller, Stepan (A), Perlini – Fischer, Dvorak, Domi – Rieder, Cousins, Martinook – Kempe, Richardson, Rinaldo (A).

New York Rangers - Columbus Blue Jackets 5:3 (0:0, 1:2, 4:1)

Branky: 32:41 Grabner (J. T. Miller, Holden), 45:10 Shattenkirk (Zuccarello, Zibanejad), 49:40 Kreider (Bučněvič, Zibanejad), 51:27 Bučněvič (Zibanejad, Shattenkirk), 59:11 Grabner (Fast, McDonagh) - 20:38 Panarin (Werenski, S. Jones), 24:24 J. Anderson (R. Murray), 48:01 Bjorkstrand (Dubinsky, Jenner). Rozhodčí: O'Rourke, Furlatt – Nagy, Gibbs. Diváci: 17348.

New York Rangers H. Lundqvist (Pavelec) – M. Staal (A), Kampfer, Holden, McDonagh (C), Skjei, Shattenkirk – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Rick Nash (A), K. Hayes, Zuccarello – Vesey, Desharnais, J. T. Miller – Grabner, Fast, Carey.

Columbus Blue Jackets Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson (A), D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Panarin, N. Foligno (C), J. Anderson – Jenner (A), Dubinsky, Bjorkstrand – Motte, Wennberg, Hännikäinen – Milano, Dubois, Dalpe.

Toronto Maple Leafs - Vegas Golden Knights 4:3N (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0)pen. 1:0

Branky: 04:14 Kadri (Rielly, Marner), 09:31 J. van Riemsdyk (Matthews, W. Nylander), 15:03 Kadri (Marleau), Marner - 04:51 Neal (Haula, Perron), 38:50 R. Smith (C. Miller, W. Karlsson), 46:16 Engelland (Theodore). Rozhodčí: Nicholson, Pochmara – Alphonso, Kovachik. Diváci: 19 398.

Toronto Maple Leafs Andersen (McElhinney) – Rielly, Hainsey, Gardiner, N. Zajcev, Borgman, C. Carrick – Hyman, Matthews, W. Nylander – Komarov, Kadri, Marleau – J. van Riemsdyk, D. Moore, Co. Brown – M. Martin, Bozak, Marner.

Vegas Golden Knights Lagacé (Ferguson) – Schmidt, Sbisa, McNabb, Engelland, C. Miller, Theodore – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Perron, Haula, Neal – O. Lindberg, Eakin, Tuch – Leipsic, Bellemare, Nosek.

Boston Bruins - Minnesota Wild 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Branky: 10:23 DeBrusk, 12:42 Vatrano (Szwarz, Chára), 25:34 Kuraly (Heinen, Schaller), 27:43 Krug (Pastrňák, Bergeron), 59:03 Schaller - 04:53 Niederreiter (Suter, Spurgeon), 41:33 Mikael Granlund (Dumba), 55:56 E. Staal (Zucker). Rozhodčí: Luxmore, StLaurent – Brisebois, Racicot.

Boston Bruins T. Rask (McIntyre) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, K. Miller (A), O'Gara – Pastrňák, Bergeron (A), Bjork – Vatrano, Szwarz, DeBrusk – Czarnik, Riley Nash, Beleskey – Heinen, Kuraly, Schaller.

Minnesota Wild Dubnyk (41. Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Reilly, Quincey – Niederreiter, E. Staal (A), Ennis – Mikael Granlund, M. Koivu (C), M. Foligno – Stewart, Cullen, Zucker – Kunin, Eriksson Ek, Winnik.