Radek Faksa z Dallasu se žene za pukem v zápase s Vegas.

Radek Faksa z Dallasu se žene za pukem v zápase s Vegas. | foto: AP

Útočník Faksa je poprvé v kariéře třetí hvězdou týdne v NHL

• 9
Hokejista Radek Faksa se poprvé v kariéře prosadil v anketě o hráče týdne NHL, v níž byl vyhlášen třetí hvězdou. Útočníkovi Dallasu vynesla ocenění jeho střelecká forma, s pěti brankami byl v uplynulých sedmi dnech nejlepším kanonýrem soutěže a navíc přidal dvě asistence.

Třiadvacetiletý český hráč pomohl Dallasu ke čtyřem výhrám ve čtyřech zápasech. Týden začal prvním hattrickem kariéry, výhru 3:0 nad Vegas zařídil třemi zásahy v rozmezí 6:46 minuty ve druhé třetině.

V duelu s Chicagem přispěl k výhře 4:3 v prodloužení gólem a přihrávkou, v druhém zápase s Blackhawks, který Stars vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, dal gól a při výhře 7:2 nad Coloradem přidal asistenci. Celkem Faksa nastřílel ve 26 zápasech sezony 10 gólů a zapsal šest asistencí.

První hvězdou byl zvolen útočník Winnipegu Blake Wheeler, nejproduktivnější hráč týdne s bilancí 2+8. Druhou hvězdou se stal brankář Montrealu Carey Price, jenž Canadiens vychytal výhry ve všech čtyřech zápasech s bilancí 1,5 branky na utkání a úspěšností zákroků 95 procent.