Hnilička vychytal střelce Bostonu

New York - Třipadesáti úspěšnými zákroky přispěl český gólman Milan Hnilička k vítězství hokejistů Atlanty v utkání NHL na ledě v Bostonu. Po šedesáti minutách hry skončil duel nerozhodně 2:2, ve 4.minutě prodloužení se však po přihrávce Františka Kaberleho trefil hostující Dany Heatley. Ani Carolině se na domácím stadionu nedařilo, když s Ottawou prohrála vysoko 1:5. Na úspěchu Senátorů se jednou brankou podíleli shodně Martin Havlát a Radek Bonk.

"Za celou mou kariéru jsem v zápase neviděl tolik střel. Dlouho mi to nevadilo, ale v závěru jsem už unavený byl," řekl po vydařeném utkání s Bostonem gólman Atlanty Milan Hnilička a pokračoval: "Bylo dobré, že jsme hráli těsnou obranu, a já většinu pokusů viděl." Především díky českému brankáři se za stavu 2:2 hrálo prodloužení. V jeho čtvrté minutě se po přihrávce Františka Kaberleho pojedenácté v sezoně trefil Dany Heatley, zajistil Atlantě dva body a ukončil její sedm zápasů trvající sérii bez vítězství.

"Měli jsme puk pod kontrolou v jejich pásmu a nepřipustili moc šancí před naší brankou. Oni ale měli skvělého gólmana," řekl zklamaný útočník Bostonu Brian Rolston, jehož branka na 2:2 ve třetí minutě poslední třetiny znamenala pro domácí v konečném účtování alespoň bod.

"Bylo to poprvé v sezoně, kdy nám brankář opravdu vychytal zápas," ocenil Hniličkův výkon trenér Atlanty Curt Fraser a dodal: "Bylo to Milanovo speciální představení. Ukradl pro nás výhru."

Havlátův patnáctý gól
Ve světle předchozích výsledků mělo být utkání mezi Carolinou a Ottawou jasnou záležitostí pro domácí. Hurricanes v předchozím duelu neinkasovali a vyhráli v Pittsburghu 7:0, naopak Ottawa neskórovala proti New Jersey. Na ledě bylo ale všechno jinak.

Do vedení poslal hostující Senátory už v sedmé minutě patnáctou trefou v sezoně Martin Havlát. Další góly pak přidali Sami Salo, Marián Hossa, Todd White a výsledek na konečných 1:5 pečetil svou letos desátou brankou Radek Bonk.

Jediný přesný zásah Caroliny měl na svědomí Rod Brind'Amour, který po zápase řekl: "Rozdíl mezi oběma týmy byl v přesilových hrách. My jsme nebyli schopni skórovat ani v početní výhodě pět na tři, navíc jsme při vlastní přesilovce sami inkasovali."

Trnka a Hamrlík v roli asistentů
Výsledkem 1:5 skončil i zápas mezi Minnesotou a Anaheimem. K jednoznačné výhře Kačerů přispěli především čtyři hráči. Své dva premiérové góly v sezoně a ještě jednu asistenci zaznamenal Andy McDonald, dvakrát se trefil i Mike LeClerc a po dvou asistencích zaznamenali shodně Paul Kariya a český obránce Pavel Trnka.

Dvě branky Shawna Batese a stejný počet nahrávek Romana Hamrlíka pomohly Ostrovanům z New Yorku k bezproblémové výhře nad Edmontonem v poměru 4:1. Jediný gól hostujících Oilers, svůj vůbec první v NHL, vstřelil Jason Chimera.

V brance Philadelphie dostal znovu příležitost Roman Čechmánek a trenéra Billa Barbera nezklamal, neboť chytil 30 ze třiatřiceti pokusů St. Louis. Nejlepší zákrok si český gólman připsal na začátku třetí třetiny, kdy za stavu 3:3 skvělým
způsobem kryl nájezd Keitha Tkachuka.

Letci nakonec díky 400. trefě Marka Recchiho v NHL, třem přihrávkám kanadského olympionika Simona Gagneho a jedné asistenci Jiřího Dopity porazili Blues 6:3.
Toronto nesplnilo roli favorita v duelu s Los Angeles a prohrálo 1:3.

Králové tak prodloužili svou sérii výher již na čtyři zápasy. Porážku Maple Leafs neodvrátil ani Robert Reichel, který si připsal asistenci u jediného gólu domácích.

VÝSLEDKY

Boston - Atlanta 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
38. Guerin, 43. Rolston - 19. Domenichelli, 34. Kovalčuk, 64. Heatley (F. Kaberle). Střely na branku: 55:14. Diváci: 12 820.

New York Islanders - Edmonton 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
31. a 56. Bates, 7. Parrish (Hamrlík), 43. Czerkawski (Hamrlík) - 28. Chimera. Střely na branku: 27:31. Diváci: 10 551.

Philadelphia - St. Louis 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
12. Roenick, 18. Murray (Dopita), 31. K. Johnsson, 50. Therien, 59. Recchi, 60. Fedotěnko - 17. Demitra, 26. Young, 28. Salvador. Střely na branku: 29:33. Diváci: 19 458.

Carolina - Ottawa 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
27. Brind'Amour - 7. Havlát, 25. Salo, 38. Hossa, 53. White, 55. Bonk. Střely na branku: 29:30. Diváci: 11 166.

Toronto - Los Angeles 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
51. Tucker (Reichel) - 28. Heinze, 33. Laperriere, 52. Deadmarsh. Střely na branku: 23:32. Diváci: 19 320.

Minnesota - Anaheim 1:5 (0:1, 1:1, 0:3)
32. Brunette - 39. a 56. LeClerc (na první Trnka), 42. a 46. McDonald (na první Trnka), 9. Kjellberg. Střely na branku: 23:19. Diváci: 18 568.

Statistiky českých hráčů (za klubem je uveden počet bodů v kandském hodnocení, góly + přihrávky, střely na branku a +/- body za účast na ledě při vstřelených a obdržených gólech)