Hejdukovo Colorado porazilo Vancouver

• 3
Denver - Nedělní program hokejové NHL nabídl pouze jeden duel, ve kterém se střetly celky Colorada a Vancouveru. Z dvoubodového zisku po výhře v poměru 3:2 se nakonec radovali domácí hokejisté. U všech tří branek Avalanche figurovala trojice mladíků Wolski-Stastny-Svatoš. Nejlépe si vedl Marek Svatoš, autor dvou gólů.

Souboj Colorada s Vancouverem nabídl konfrontaci dvou celků se zrcadlově odlišnou bilancí ze začátku nového ročníku.

Avalanche ve dvou představeních nedokázali zvítězit, naopak Canucks uspěli v obou úvodních střetnutích.

Čekání na výhru týmu Milana Hejduka už ale skončilo. Největší zásluhu na tom má slovenský reprezentant Marek Svatoš, jenž hostujícího brankáře Roberta Luonga překonal hned dvakrát.

Autor dvaatřiceti branek z loňské sezony si přitom před zápasem o necelé tři centimetry zkrátil svou hokejku. "Jestli je to tím, tak ji budu zkracovat dále," řekl dobře naladěný Svatoš.

O první změnu skóre v utkání se postarala elitní útočná formace hostujícího Vancouveru. Střelu obránce Lukáše Krajíčka, který z bezprostřední blízkosti vyzkoušel pozornost gólmana Jose Theodora po přihrávce od Markuse Näslunda, dorazil do sítě dojíždějící Daniel Sedin. Švédský útočník tak ozdobil svůj čtyřstý zápas v NHL letošní třetí trefou.

Ve dvanácté se minutě se podražením provinil hostující Josh Green, aby následnou přesilovou hru ukončila střela důrazného útočníka Wojteka Wolskiho.

Hned v úvodu prostřední třetiny se na trestnou lavici usadil pro změnu jednatřicetiletý bek Rory Fitzpatrick a Colorado udeřilo podruhé. Přihrávku zpoza branky od Joe Sakica zakončil Marek Svatoš.

Vancouver odpověděl až v závěru daného dějství, když v čase 39:23 srovnal aktivní Markus Näslund. Zadák Willie Mitchell pálil od modré čáry. Gólman Theodore puk pouze vyrazil, čehož využil Henrik Sedin a přistrčil kotouč na hůl Näslunda, jehož pohotový pokus skončil až v síti.

Prostřední dvacetiminutovka nabídla ještě jednu dramatickou situaci. Necelých deset sekund před odchodem do kabin se prosadil domácí Ian Laperriere. Oslavu sté branky v NHL mu však odepřel verdikt rozhodčího, který již přerušil hru pro faul hostujícího Jana Bulise.

Stav 2:2 zůstal nezměněn také po střele Milana Hejduka, který ve třetí třetině zakončil únik dvou na jednoho. Rozhodnutí přinesla až pětapadesátá minuta, kdy Avalanche využili svou třetí přesilovou hru. Autorem vítězné trefy byl Marek Svatoš, od jehož brusle se po přihrávce Brunetta puk odrazil až za brankovou čáru. Spornou situaci videorozhodčí posoudil jako regulérní, Colorado tak mohlo slavit první výhru sezony.

Výsledek:

Colorado - Vancouver 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
23. a 55. Svatoš, 13. Wolski - 6. D. Sedin (Krajíček), 40. Näslund. Střely na branku: 35:28. Diváci: 18.007.