Milan Hejduk z Colorada proměňuje nájezd proti brankáři Vancouveru Corymu Schneiderovi. | foto: Reuters

Hejduk byl u tří gólů a nemýlil se ani v penaltovém rozstřelu

• 1
Hokejový útočník Milan Hejduk potvrdil návrat skvělé formy, kterou se prezentoval v úvodu letošního ročníku NHL. V domácím střetnutí svého Colorada proti Vancouveru zaznamenal pardubický odchovanec tři body (1+2) a během následných samostatných nájezdů se rovněž nemýlil. Avalanche nakonec zvítězili 5:4SN.

V listopadu se Milan Hejduk (27z. 11+11) bodově trápil, když se dokázal prosadit jen ve čtyřech ze třinácti utkání.

Poslední měsíc v roce ovšem útočník Colorada načal ve velkém stylu. Během čtyř zápasů vyprodukoval již sedm bodů (2+5) a opět se tak pyšní formou, která jej zdobila v úvodních startech sezony.

Naposledy se blýskl proti Vancouveru, který z Denveru odjížděl s porážkou po samostatných nájezdech. Český reprezentant v tom přitom sehrál klíčovou roli.

V prostřední dvacetiminutovce Hejduk asistoval u branky Ryana Smytha na průběžných 2:1 pro Avalanche. Když Vancouver následně otočil skóre na 2:3, byl to právě dvaatřicetiletý rodák z Ústí nad Labem, kdo v 43. minutě srovnal stav na 3:3.

Potřetí poslal hostující Canucks do vedení v 50. minutě podruhé skórující útočník Steve Bernier, načež i na tento zásah našel Hejduk odpověď. Po jeho asistenci totiž v čase 57:10 srovnal obránce Daniel Tjärnqvist.

Nastavená pětiminutovka rozhodnutí nepřinesla a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. Colorado proti mladému brankáři soupeře Cory Schneiderovi vyslalo osvědčené exekutory Wojteka Wolskiho, Marka Svatoše a právě Milana Hejduka. Z gólů se radovali všichni tři.

Domácí brankář Peter Budaj naopak inkasoval pouze po střele Kylea Wellwooda, když vychytal svého krajana Pavola Demitru.

"Nemám pro to žádné vysvětlení. Vím, že mám dobré statistiky proti Vancouveru. Hrajeme s nimi často, protože jsme ve stejné divizi, takže z toho důvodu jsem proti nim nastřílel nejvíce gólů," odpovídal Hejduk zámořským novinářům, kteří mu připomněli jeho bilanci 34 branek z 57 duelů proti Canucks. Větší počet gólů Hejduk proti jinému celku NHL nenasbíral.

Podívejte se na akce Milana Hejduka:

Havlát asistoval u debaklu Phoenixu

Dva zápasy ve dvou dnech a dvě porážky. Na duely proti celkům z Centrální divize ze St.Louis a Chicaga nemůžou hokejisté Phoenixu vzpomínat v dobrém.

Svěřenci kouče Waynea Gretzkého nejprve v sobotu padli s Bluesmany 3:4, načež v nedělní partii na ledě Chicaga dokonce propadli hrozivým skóre 1:7.

Také Chicago mělo v nohách sobotní utkání, když vyválčilo bod z těžké konfrontace s Detroitem. Proti Phoenixu však Blackhawks měli jasně navrch. Hostující gólman Ilja Bryzgalov postupně lovil ze sítě sedm puků po střelách Bollanda, Toewse, Bufugliena, Sharpa, Ladda a dvougólového střelce Bena Eagera.

Dvě asistence si připsal český forvard ve službách Chicaga Martin Havlát (25z. 7+13). Coyotes připravili brankáře Christobala Hueta o čisté konto až v 40. minutě, kdy vsítil jejich jediný čestný gól ruský mladíček Enver Lisin.

Podívejte se na jízdu Chicaga:

Kiprusoff vychytal Rangers

Finský gólman Miikka Kiprusoff si poradil se všemi z 31 puků, které směřovaly na jeho branku v zápase proti Rangers. Finský brankář tak na ledě Madison Square Garden uhájil své 29. čisté konto kariéry v NHL a pomohl Calgary k vítězství 3:0.

První gól utkání vstřelil v 36. minutě hostující kapitán Jarome Iginla. V závěrečné třetině ještě pojistili vedení Flames David Moss a při hře v oslabení skórující Rene Bourque.

New York, v sestavě s Michalem Rozsívalem a Petrem Průchou, tak padl podruhé za sebou a potřetí z posledních čtyř zápasů, načež na lídra Východní konference z Bostonu ztrácí dva body. Bruins navíc odehráli o čtyři utkání méně.

Podívejte se na góly Calgary:

Výsledky:

Carolina - Washington 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
14. a 58. R. Whitney, 56. E. Staal - 49. Backström. Střely na branku: 25:39. Diváci: 15.308.

NY Rangers - Calgary 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
36. Iginla, 42. Moss, 59. Bourque. Střely na branku: 31:20. Diváci: 18.200.

Anaheim - Columbus 5:3 (0:0, 3:1, 2:2)
22. a 38. Getzlaf, 28. R. Carter, 55. Ryan, 60. R. Niedermayer - 36. Brassard, 58. Russell, 60. Modin. Střely na branku: 34:32. Diváci: 16.914.

Colorado - Vancouver 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:2, 2:1 - 0:0)
26. Jones, 32. Smyth (Hejduk), 43. Hejduk, 58. D. Tjärnqvist (Hejduk), rozh. nájezd Svatoš - 38. a 50. Bernier, 3. Hordichuk, 36. D. Sedin. Střely na branku: 35:38. Diváci: 13.411.

Chicago - Phoenix 7:1 (4:0, 3:1, 0:0)
26. a 29. Eager, 12. Bolland, 13. Toews (Havlát), 18. Byfuglien, 19. Sharp, 28. Ladd (Havlát) - 40. Lisin. Střely na branku: 28:21. Diváci: 21.217.