ZÁBAVA V NHL. Fanoušci Chicaga oslavují potupení soupeře Adama Pardyho z Winnipegu. | foto: Profimedia.cz

Opilý fanoušek Chicaga ukradl soupeři i hokejku. Klub se NHL omluvil

• 9
Hokejista Adam Pardy z Winnipegu byl ve středu v Chicagu okraden. Nikoliv na ulici, nebo v šatně. Ke krádeži došlo v přímém přenosu, když se Pardy propadl přes plexisklo do hlediště, kde mu diváci sebrali helmu i hokejku a polili ho pivem. Vedení Blackhakws se teď za incident omlouvá soupeřům i celé NHL.

Ve třetí třetině domácí tvrďák Brandon Bollig narazil ve třetí třetině duelu Pardyho na mantinel takovou silou, že se hostující obránce propadl až do hlediště. Ze zdánlivě nebezpečné situace vznikla humorná scénka. (více ZDE)

Plexisklo totiž vydrželo v celku a Pardy se rázem stal obětí opilých fanoušků, kteří si řekli, že si odnesou z United Center netradiční suvenýry.

Pardy přišel o helmu i hokejku. "Nevím, co se s hokejkou stalo. Někde v publiku jsem ji ztratil. Byl to pro nás drsný večer. Stačilo, že mě prohodil sklem, ale pak mi ještě chrstli pivo na hlavu. Nebylo to nic moc," řekl hráč Winnipegu po porážce 1:4.

Vedení Chicaga se ve čtvrtek za chování některých diváků omluvilo soupeřům i šéfům zámořské souětže. "Mluvili jsme s aktéry tohoto incidentu a byli okamžitě vykázáni z haly v zájmu bezpečnosti všech ostatních na zápase," píše se v oficiálním prohlášení.

Vítězové Stanley Cupu nechtějí, aby se o nich psalo jako o zlodějích.