Corey Perry z Dallasu slaví svůj vítězný gól, který vstřelil ve druhém prodloužení pátého finále proti Tampě. | foto: Reuters

Staří páni? Ale kdepak, mají nejlepší výdrž. Veteráni Dallasu odvrátili konec

• 3
Jako by se Corey Perry rozpomenul na svá nejlepší léta v NHL. Zkušený hokejista dvěma zásahy v pátém finále pomohl odvrátit mečbol Tampy a stejně jako další střelec-matador v sestavě Dallasu Joe Pavelski se zapsal do historických statistik soutěže. Stars s jejich vydatnou pomocí urvali vítězství 3:2 ve druhém prodloužení a dál sní o Stanley Cupu.

V závěru první třetiny Perry převzal puk mezi kruhy, přehodil si ho na forhend a bleskově zavěsil pod horní tyč. Perfektní práce rukama a důležitý gól. Protřelý útočník první brankou zápasu poslal Dallas do vedení.

Opět potvrdil, že mu svědčí spolupráce s Tylerem Seguinem (ten v pátém utkání přihrál na všechny góly Dallasu). Trenér začal nedávno oba borce zase stavět vedle sebe a toto rozhodnutí nese výsledky.

Dallas si vynutil v prodloužení šestý zápas, gól Paláta nestačil

„Už jsme spolu nastupovali několikrát během sezony. Je velmi šikovný. Když hraje s pukem, dělá mi to jednodušší,“ pochválil Perry kolegu z lajny.

Ještě mnohem důležitější trefu zaznamenal 35letý veterán o více než 70 minut hracího času později. Ve druhém prodloužení.

Hokejisté v bílozelených dresech byli nastěhovaní v útočném pásmu, když si Perry najel před branku. Zůstal zde nepokrytý a dokázal toho využít. Co naplat, že jakmile převzal odražený puk, pověsili se na něj obránci Tampy. Zkušený veterán napodruhé procpal puk podél ležícího brankáře.

Gól!

3:2, instinkt střelce zafungoval.

Nebyla to na první pohled pohledná trefa, spíše vydřená. Pro Stars však měla cenu zlata. Dallas zvítězil a stále žije. Ve finále nyní prohrává „už jen“ 2:3 na zápasy.

Podívejte se na vítězný gól utkání:

„Byl to pro nás zápas buď, anebo. Myslím, že jako tým jsme odehráli dobré utkání. Kluci bojovali, to jsme potřebovali. Vítězný gól jsem vstřelil já, ale klidně to mohl být kdokoliv jiný,“ přemítal Perry v pozápasovém rozhovoru s novináři.

Stanley Cup 2020

Program a výsledky

Kromě něj se prosadil také o necelý rok starší Joe Pavelski, který sedm minut před koncem základní hrací doby vyrovnal na 2:2. Gólovými tahouny týmu se tak tentokrát stali ostřílení hokejoví válečníci.

„Nevím, zda je můžeme nazývat starými. Způsob, jakým hrají, svědčí, že mají z nás všech nejlepší výdrž,“ smekl před oběma spoluhráči nahrávač Seguin.

Konkrétně Perry se střelecky probudil z pohledu Dallasu v pravý čas. Ve finálové sérii proti Tampě zaznamenal už tři branky, přitom předtím na gól čekal dlouhých devatenáct zápasů.

Zkušený útočník se díky rozhodující brance stal pátým hráčem v historii soutěže, který v play off vsítil alespoň pět gólů v prodloužení. Takový počin před ním zvládli pouze Glenn Anderson (5), Patrick Kane (5), Maurice Richard (6) a Joe Sakic (8).

Také Pavelski dosáhl na zajímavý milník. Jeho vyrovnávací trefa byla celkově 61. brankou v play off v kariéře. V tomto ohledu se stal historicky nejlepším Američanem, nikdo z krajanů se ve vyřazovacích bojích neprosadil vícekrát.

Vydrží oběma forvardům střelecký apetit i nadále? Šestý zápas série je na programu v noci z pondělí na úterý.