Gól slaví Michal Kempný z Washingtonu.

Gól slaví Michal Kempný z Washingtonu. | foto: AP

Česká hitparáda v NHL: Rittich vládl v bráně, Kaše a Zacha v únicích

• 1
Tomáš Hertl ukazuje, že i z předbrankového prostoru může dát hokejista NHL pěknou branku. David Rittich do zranění vládl brankovišti Calgary a Pavel Zacha s Ondřejem Kašem využili tah na bránu a rychlé nohy. Michal Kempný se po čase opět připomněl dělovou střelou.

Který moment českého hokejisty se vám v NHL v uplynulých sedmi dnech líbil nejvíce? Hlasujte v anketě.

Pořadí z minulého týdne ovládl Filip Chytil díky své sebevědomé kličce. Druhý byl Jakub Vrána, třetí Tomáš Hertl.

Na nové akce se můžete podívat níže, jsou seřazeny abecedně podle příjmení.

Tomáš Hertl Polootočka před brankou

25letý útočník vstřelil už 14. branku v sezoně, častokrát se mu zadaří díky důrazu a dorážce před brankou. Ze stejného místa na konci roku přidal ke gólu i estetickou část. V první třetině s Edmontonem sebral nastřelený puk, udělal před brankářem Camem Talbotem polootočku a skóroval.

Dokázal tak, že se před brankou dá najít prostor k hezkému gólu. San Jose i díky Hertlovi vyhrálo 7:4, český útočník za osmnáct minut na ledě přidal i asistenci a zapsal tři hity.

Na branku Tomáše Hertla se podívejte ve videu:

Ondřej Kaše Rychlé nohy v první minutě

Bleskový start. Anaheim Ducks ubránili prvotní nápor Arizony a začali vyvážet puk do útoku. Útočník Nick Ritchie si všiml, že český spoluhráč má nakročeno k samostatnému úniku, tak mu poslal nahrávku vzduchem do jízdy.

Ondřej Kaše puk zpracoval, připravil si jej a bekhendovou kličkou překonal gólmana Adina Hilla. Ve druhé třetině přidal ještě druhý gól, jenže na výhru to nestačilo. Arizona nakonec vyhrála 5:4 po prodloužení.

Na gól Ondřeje Kašeho se podívejte ve videu:

Michal Kempný Připomněl ránu od modré

Český obránce zase po čase ukázal, že od modré góly umí. K puku se Michal Kempný dostal díky vyhranému buly v útočném pásmu ve čtvrté minutě. Připravil si ho na hokejku, zamířil a švihem jej poslal k pravé tyči brankáře Pekky Rinneho.

28letý bek vstřelil čtvrtý gól sezony, na ledě strávil skoro 21 minut a zblokoval dvě střely. Jenže na Nashville to bylo málo. Washington v poslední hrací den před novým rokem stejně prohrál 3:6.

Na gól Kempného se podívejte ve videu:

David Rittich Záchranné protáhnutí

Výsledek 4:1 z pohledu Calgary vypadá zpětně jednoznačně. Jenže nebýt českého brankáře Davida Ritticha, mohl slavit Winnipeg. V polovině třetí třetiny drželi Flames náskok 2:1, Jets tlačili, ale nemohli se prosadit.

Že jde o marnou snahu, ukázal proti střele Bryana Littla pěkným zákrokem Rittich, kdy se stihl přesunout k druhé tyči. Po zápase byl za 35 zákroků vyhlášen hvězdou utkání. Rittich je momentálně zraněný, ale ve čtvrtek by se měl z marodky vrátit.

Na zákrok Ritticha se podívejte ve videu:

Pavel Zacha Únik v oslabení

Že by se Pavel Zacha rozjížděl? Na konci roku rozhodl o výhře New Jersey 2:0 nad Carolinou, když vstřelil vítěznou branku na konci druhé třetiny ve vlastním oslabení. Navíc se asistencí podílel i na dalším gólu.

Svou branku vstřelil parádně. Využil tlaku na útočnou pětici soupeře, vypíchl puk z obranného pásma a všem ujel. První pokus mezi betony nevyšel, ale Zacha zvládl dorážku, která už za zády brankáře Curtise McElhinneye skončila.

Na gól Zachy se podívejte ve videu:

Který český hokejista předvedl v uplynulém týdnu v NHL nejhezčí akci?

celkem hlasů: 573
Hlasování skončiloČtenáři hlasovali do 15:00 středa 9. ledna 2019. Anketa je uzavřena.