Filip Zadina z Detroit Red Wings vede puk před Mikkem Rantanenem z Colorado Avalanche. | foto: AP

Česká hitparáda v NHL: Zadinovo poprvé, Hertl vyhlíží třicítku

• 3
Klepl si o led, dostal puk, převezl hvězdného obránce Duncana Keitha a trefil se mezi nohy gólmana. Hokejista Tomáš Hertl takhle vstřelil 29. gól v sezoně. Navázali na něj David Krejčí gólem v prodloužení a premiérovou trefou v NHL Filip Zadina. Únikovou nahrávkou se blýskl Ondřej Palát, Petr Mrázek zase zářil v prodloužení.

Jde o výčet nejlepších akcí českých hokejistů v NHL za posledních sedm dní. Která se vám líbila nejvíce? Hlasujte v anketě.

Pořadí z minulého týdne ovládl Radek Faksa za svůj kousek  - hit, úprk a gól. Druhý byl David Krejčí, třetí Petr Mrázek.

Na nové akce se můžete podívat níže, jsou seřazeny abecedně podle příjmení.

Tomáš Hertl Blízko třiceti

Je blízko. Po zásahu proti Chicago Blackhawks má Tomáš Hertl ze San Jose už 29 vstřelených branek, takže je otázka času, kdy poprvé v kariéře vstřelí třicátý gól během jedné sezony. Poslední trefou překonal Cama Warda a pomohl k vítězství Sharks 5:2.

Útočník soupeře Kane vyhazoval puk z obranného pásma a vydal se se spoluhráči střídat. Toho obránci Sharks využili, puk okamžitě poslali zpět k modré čáře, kde si hlasitě Hertl klepal holí o led. Kličkami přebruslil hvězdného obránce Duncana Keitha, naznačil střelu mezi betony, ještě počkal a až na druhý pokus puk opravdu poslal, kam chtěl. Rozhozený Ward lehl na zem, zatímco Hertl slavil.

Na povedenou akci Hertla se podívejte ve videu:

David Krejčí Parťák se hodí!

Útočník David Krejčí z Boston Bruins předvedl pěkný gól, velký dík ale musí poslat svému parťákovi z útoku, mladému Jaku DeBruskovi. Bez něj by český hokejista prodloužení nerozhodl, takhle Bruins porazili Carolina Hurricanes 4:3 po prodloužení.

Obránce soupeře Justin Faulk držel kotouč a chtěl ho rozehrát, jenže DeBrusk dobře napadal a díky poctivé práci tělem Faulka o puk obral, objel bránu zezadu a po otočce poslal puk před brankáře Curtise McElhinneyho. Tam si najížděl právě Krejčí, přijal nahrávku na forhend, přendal si puk na bekhend a za ležícího gólmana pohodlně zasunul.

Na akci v prodloužení s Davidem Krejčím se podívejte zde:

Petr Mrázek Zákrok podle Haška. Pak podle Mrázka

Brankář Petr Mrázek pomohl v prodloužení k výhře Hurricanes nad Floridou 4:3 dvěma velkými zákroky. Jeho tým tak dál drží postupovou pozici. Mrázek na začátku prodloužení čelil úniku obránce Mikea Mathesona a vyřešil ho podobně, jako před dvanácti lety Dominik Hašek únik Mariana Gáboríka (video zde).

Vyjel z brány, natáhl se na led a holí Mathesonovi puk vypíchl, který tak alespoň neletěl vzduchem jako tehdy slovenský útočník. O chvilku později čelil Mrázek další hrozbě. Jonathana Huberdeaua tentokrát zastavil betony, kterými poslední dobou zastavuje mnoho velkých šancí soupeřů. Hurricanes se navíc ihned vydali do útoku a vstřelili gól.

Na zákroky Mrázka se podívejte zde:

Ondřej Palát Vidím tě. Tu máš

Ondřej Palát si současnou sezonu užívá v týmu, který lize výkony i bodově dominuje. Zámořští experti Tampu považují obecně za favorita na celkové vítězství - stejně jako jejího soupeře z tohoto týdne. Winnipeg prožívá též povedenou sezonu, nicméně jejich vzájemný duel dopadl lépe pro Lightning - vítězstvím 5:2.

Pomohl tomu hned zkraje zápasu právě Palát, jenž si všiml v obranném pásmu mezi kruhy, že jeho spoluhráč Yanni Gourde najíždí do prostoru směr útok. Tak Palát přihrál. Gourde zabral, připravil si puk z bekhendu na forhend a s jistotou skóroval.

Na nahrávku Paláta se podívejte zde:

Filip Zadina První z mnoha?

Bude z něj střelec, má útočné vlohy, s hokejkou umí výborně pracovat. Tak Filipa Zadinu před draftem i po něm prezentovali skauti i experti. Zadina se dočkal v této sezoně povolání do týmu hlavního týmu Detroitu a prvním gólem v NHL pomohl Red Wings k bodu za porážku s Coloradem 3:4 po prodloužení.

Děkovat mohl dalšímu Čechovi, neboť mu při přesilové hře na konci třetí třetiny nahrával obránce Filip Hronek. Ten dostal puk na levé straně útočného pásma, odbruslil s ním ke středu a poslal ho níž na Zadinu. Mladý útočník neváhal, hned z první vystřelil a překonal Semjona Varlamova v bráně.

Který český hokejista předvedl v uplynulém týdnu v NHL nejhezčí akci?

celkem hlasů: 260
Hlasování skončiloČtenáři hlasovali do 18:00 středa 13. března 2019. Anketa je uzavřena.