Český útočník ve službách New Jersey Pavel Zacha slaví svou trefu proti Ottawě.

Český útočník ve službách New Jersey Pavel Zacha slaví svou trefu proti Ottawě. | foto: Reuters

Česká hitparáda v NHL: Chytil kouzlí, Vránu a Hertla zdobí urputnost

• 6
Nájezd Tomáše Hertla, klička mezi nohami Filipa Chytila nebo snad střela Jakuba Vrány pod víko? Čeští hokejisté v NHL v uplynulých dnech i přes vánoční svátky bavili povedenými akcemi. Střelecké trápení ukončil Pavel Zacha a přidal se také téměř tradičně David Pastrňák.

Který moment českého hokejisty se vám v uplynulých sedmi dnech líbil nejvíce? Hlasujte v anketě.

Pořadí z minulého týdne ovládl David Pastrňák se svou nahrávkou. Druhý byl Jakub Vrána, třetí Lukáš Radil.

Na nové akce se můžete podívat níže, jsou seřazeny abecedně podle příjmení.

Tomáš Hertl Nezastavitelný vlak

Český hokejista Tomáš Hertl se v zápase proti Arizoně těsně před svátky prosadil dvakrát, čímž vybojoval pro svůj tým San Jose Sharks alespoň bod za prohru 3:4 po nájezdech.

První gól vstřelil Hertl v 5. minutě třetí třetiny. Na středové čáře dostal puk, nabral rychlost, prohnal se kolem dvou protihráčů a dojel až k brankáři Darcymu Kuemperovi. Ten nestihl zareagovat a pustil forhendovou střelu 25letého Čecha pod lapačkou za svá záda.

Na gól Hertla se podívejte ve videu:

Filip Chytil Sebevědomá klička

Rangers ho nepustili na juniorský šampionát, 19letého Filipa Chytila zkouší na křídle první formace a český útočník ukazuje, proč je týmu z New Yorku užitečný. Sedmá asistence v sezoně se řadí mezi ty opravdu vydařené, byť k bodům nepomohla. Toronto nakonec vyhrálo 5:3.

Ve třetí třetině projížděl Chytil po pravé straně útočného pásma a měl před sebou obránce Morgana Riellyho. Zmátl ho kličkou mezi nohami, až puk přiťuknutý o brusli v krkolomném pádu nasměroval k druhé tyči, kde čekal spoluhráč Kevin Hayes. Ten měl lehkou práci, ve které se nemýlil.

Na povedenou kličku Chytila se podívejte zde:

David Pastrňák Typická souhra P+B+M

Elitní útočníci Boston Bruins předvedli ukázkovou akci, která jedině podporuje názory o jejich výjimečné spolupráci. Patrice Bergeron v obranném pásmu vybojoval puk, ten v přečíslení zavezl Brad Marchand po pravé straně do útoku a poslal ho na střelu z první Davidu Pastrňákovi.

22letý český útočník nahrávku očekával, ihned vypálil a pomohl týmu k výhře 5:3 nad Nashville Predators. Zapsal tím 23. branku v sezoně a momentálně má po 37 zápasech 47 bodů.

Na gól Davida Pastrňáka se podívejte ve videu:

Jakub Vrána Nic se nevzdává

Přidával ve druhé třetině uklidňující gól. Washington Capitals díky Vránovi vedli už 3:0 a nakonec i po dalším gólu Michala Kempného porazili Ottawu 4:0. 22leté české křídlo zaznamenalo jedenáctou branku v sezoně a dokázalo, že se nesmí nic vzdávat.

Už to totiž vypadalo, že Mark Stone vyjede do útoku, jenže Vrána na něj zezadu zatlačil, puk mu sebral, párkrát s ním zamíchal a bez překážky zamířil za záda gólmana Mikea McKenny.

Na gól Vrány se podívejte ve videu:

Pavel Zacha Úleva po sérii trápení

Třináct dlouhých zápasů čekal na další bod v NHL. Pavel Zacha a jeho bodová obroda stále nepřicházela. O to víc musí 21letého Čecha těšit povedená branka v oslabení do sítě Ottawa Senators. I díky ní New Jersey vyhrálo 5:2.

Zacha nastoupil krátce po startu zápasu na oslabení, v něm využil špatnou kombinaci soupeře, vypíchl puk do středního pásma, dojel ho, soupeřům ujel a mohl přemýšlet, jak překonat gólmana Craiga Andersona. Vymyslel svižnou střelu zápěstím nad rameno.

Na gól Zachy se můžete podívat zde:

Který český hokejista předvedl v uplynulém týdnu v NHL nejhezčí akci?

celkem hlasů: 662
Hlasování skončiloČtenáři hlasovali do 14:00 středa 2. ledna 2019. Anketa je uzavřena.