Martin Nečas zahájil sezonu za Carolinu v NHL, v říjnu ale putoval na farmu do Charlotte. | foto: AP

Dva zápasy, sedm asistencí. Nečas prožil na farmě velkolepý víkend

• 4
Bodovat ve třech zápasech za sebou už je slušný počin. Český hokejový talent Martin Nečas ale do této porce utkání vtěsnal osm bodů, přičemž rovnou sedm z nich zaznamenal v posledních dvou duelech za Charlotte v AHL. A není jediným Čechem, kterému se na farmě daří.

Na víkendový dvojzápas bude Nečas vzpomínat s velkou radostí.

V noci na sobotu se podílel na obratu Checkers, kteří prohrávali s Hartfordem 1:3. Gólově se Nečas i přes čtyři střelecké pokusy neprosadil, čtyřmi asistencemi ale nasměroval Charlotte ke konečnému výsledku 7:4.

Ještě dramatičtější scénář si zopakoval o den později, kdy farmářský tým Caroliny prohrával dvě minuty před koncem se Springfieldem 2:4. Nečas připravil v čase 59:04 snižující branku pro Jakea Beana, o necelou půlminutu později už bylo vyrovnáno.

Nejpůsobivější akcí se ovšem 19letý český útočník vytáhl v prodloužení, kdy ve vlastním obranném pásmu vypíchl puk soupeři, zavezl ho do útočné třetiny a zadovkou našel rozjetého spoluhráče Trevora Carricka, který se v zakončení nemýlil.

Asistence Martina Nečase (88) u gólů na 3:4 a 5:4:

09.prosince 2018 v 04:43, příspěvek archivován: 10.prosince 2018 v 13:44

Pro zobrazen? videa mus?te m?t zapnutou podporu JavaScriptu

Nečas jen potvrzuje formu, kterou nabírá od říjnovém převelení z prvního týmu Hurricanes - ve 22 střetnutích za Charlotte posbíral 20 bodů (6+14). Nabobtnat součet produktivity pomohla samozřejmě nadílka z posledních dvou zápasů. Zdá se však, že listopadové přesunutí Nečase z jeho obvyklé pozice centra na pravé křídlo mladému forvardovi prospívá.

Mistr extraligy s Brnem je v tuto chvíli nejproduktivnějším Čechem v AHL. A tím druhým není útočník, nýbrž obránce. Filip Hronek z Grand Rapids má jen o tři body méně než Nečas.

Výrazně k tomu přispěla série osmi zápasů, v nichž si připsal alespoň bod. Ta sice o víkendu skončila, během úspěšné šňůry ale nasbíral hradecký odchovanec a reprezentant z posledního mistrovství světa 12 bodů.

Povedený víkend má za sebou duo krajánků na farmě Colorada. V sobotním duelu pomohl k triumfu Eagles prvním čistým kontem v sezoně brankář Pavel Francouz, pro něhož to bylo zároveň šesté vítězství z posledních sedmi odchytaných utkání. Po premiérové nule mu předal památný puk český spoluhráč Martin Kaut.

A 19letý útočník symbolicky vystřídal svého parťáka jakožto první hvězda utkání hned následující večer. Kaut se blýskl rozhodujícím gólem proti San Diegu, když se přesnou ranou z mezikruží trefil nad gólmanovu vyrážečku.