ILJA MUROMEC. Ruský brankář Ilja Bryzgalov se vrátil do NHL v dresu Edmontonu

ILJA MUROMEC. Ruský brankář Ilja Bryzgalov se vrátil do NHL v dresu Edmontonu vychytanou nulou. | foto: AP

Bryzgalov se vrátil do NHL vychytanou nulou, Mazanec opět nastoupil

• 0
Kontroverzní hokejový gólman Ilja Bryzgalov prožil vydařený návrat do kolotoče NHL. Po letním vyplacení z kontraktu od Philadelphie se vytáhlý Rus z pozice volného hráče nedávno dohodl na spolupráci s Edmontonem, v jehož dresu ve čtvrtek od úvodní minuty debutoval proti Nashvillu a 33 zákroky přispěl k výhře Oilers 3:0. Za domácí Predators v brance podeváté v řadě nastoupil Marek Mazanec, jenž tentokrát kryl 25 střel a dvakrát inkasoval.

Bryzgalov poté, co s kanadským klubem uzavřel roční smlouvu na 1,7 milionu dolarů a chvíli se připravoval s farmářským týmem v nižší AHL, debutoval v novém dresu ve slavné soutěži už v pondělí proti obhájcům Stanley Cupu z Chicaga. V průběhu nevydařeného duelu (porážka 1:5) nahradil odvolaného Devana Dubnyka.

Češi v NHL

1. Jiří Hudler (CGY), 24z. - 23b. (7+16)
2. Radim Vrbata (PHX), 23z. - 21b. (8+13)
3. Martin Hanzal (PHX), 22z. - 21b. (7+14)
4. Tomáš Hertl (SJS), 24z. - 19b. (12+7)
5. Jaromír Jágr (NJD), 25z. - 19b. (10+9)
6. David Krejčí (BOS), 25z. - 18b. (4+14)
7. Tomáš Plekanec (MTL), 25z. - 15b. (7+8)
8. Michael Frolík (WPG), 27z. - 14b. (6+8)
9. Patrik Eliáš (NJD), 17z. - 14b. (5+9)
10. Milan Michálek (OTT), 26z. - 13b. (4+9)

Od úvodní minuty však poprvé nastoupil až ve čtvrtek na ledě Nashvillu a hned z toho byla nula.

Brankářská posila Edmontonu si poradila se všemi 33 střeleckými pokusy domácích Predators, které kromě prohry 0:3 mrzela i ztráta zraněného kapitána Shea Webera. Kanadský reprezentační obránce zamířil předčasně do kabin s krvavým zraněním v obličeji po zásahu pukem.

Nashville, jenž po středeční výhře 4:0 nad Columbusem nastoupil podruhé ve dvou dnech a opět s Markem Mazancem v brance, inkasoval dvakrát v prostředním dějství. Českého brankáře překonali v rozmezí pouhých 51 vteřin Ryan Nugent-Hopkins a Taylor Hall. V 60. minutě pak ještě do prázdné klece uzavřel skóre Jordan Eberle.

Daniel Sedin oslavil jubilejní 300. gól kariéry v NHL

Čtvrteční konfrontaci kanadských týmů mezi Ottawou a Vancouverem ovládli švédští útočníci. Za tři hvězdy duelu zámořští novináři zvolili trio: Henrik Sedin (0+2), Daniel Sedin (1+1) a Mika Zibanejad (1+0).

Posledně jmenovaný centr pouze zmírňoval porážku domácích Senators. To bratři Sedinové kromě výhry 5:2 a zisku dvou bodů do kanadského bodování mohli slavit i jubilejní zápis Daniela. 33letý levý křídelní útočník oslavil svou 300. trefu kariéry v NHL (na danou cifru se prostřílel jako 184. v historickém pořadí).

Vancouver o svém triumfu rozhodl v prostřední třetině, když sérií čtyř zásahů v rozmezí 21. a 30. minuty otočil vývoj z 0:1 na 4:1. Vše odstartoval zmiňovaný Daniel Sedin, na kterého navázali David Booth, Jason Garrison a Dale Weise.

Výsledky:

Ottawa - Vancouver 2:5 (1:0, 1:4, 0:1)
9. MacArthur, 39. Zibanejad - 21. D. Sedin, 22. Booth, 25. Garrison, 30. Weise, 46. Santorelli. Střely na branku: 39:28. Diváci: 17 931.

Nashville - Edmonton 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
26. Nugent-Hopkins, 27. Hall, 60. Eberle. Brankář Marek Mazanec odchytal za Nashville 58 minut, inkasoval dvě branky z 27 střel a úspěšnost zásahů měl 92,59 procent. Střely na branku: 33:28. Diváci: 16 279.